Autor: Mateja Petković

04.06.2023 23:15
Epilog Serije A: Juventusu Liga konferencija, Specija i Verona jure opstanak kroz baraž Guliver/REUTERS/Massimo Pinca

Okončano je i poslednje 38. kolo italijanske Serije A! Od ranije je bilo poznato da ćemo naredne sezone u Seriji B gledati Sampdoriju i Kremoneze, dok će Verona i Specija kroz baraž pokušati da izbore opstanak.

Fudbaleri Milana su na "San Siru" savladali Veronu sa 3:1 i poslali je u doigravanje. Strelci su bili Olivije Žiru i Rafael Leao (dva puta), ali je poseban momenat na utakmici bio oproštaj navijača od Zlatana Ibrahimovića.

Roma je u Rimu savladala Speciju sa 2:1, a momenat odluke dogodio se u sudijskoj nadoknadi. Gosti su do vođstva stigli u 6. minutu preko Dimitrisa Nikolaua, da bi Nikola Zalekvski poravnao u 43. Konačan rezultat postavio je Paulo Dibala sa bele tačke u 90. minutu. Roma će naredne sezone igrati u Ligi Evrope, dok će Specija u baražu pokušati da izbori opstanak u elitnom rangu.

Juventus je u gostima slavio nad Udinezeom minimalnim rezultat 0:1 (0:0). Jedini gol na meču bio je delo Federika Kijeze u 68. minutu posle asistencije Manuela Lokatelija.

Da rezimiramo, Napoli kao šampion ide u Ligu šampiona, kao i Lacio, Inter i Milan. Atalanta i Roma će se takmičiti u Ligi Evrope, dok će Juventus nastupati u Ligi konferencija. Iz Serije A su ispali Sampdorija i Kremoneze, a kao što je već pomenuto, Specija i Verona će imati priliku da se spasu kroz baraž.