Dok Mercedes deluje spremno da diktira tempo na startu šampionata, ostatak karavana moraće ubrzano da rešava tehničke i taktičke dileme jer ove godine, čini se, trka može biti izgubljena već na samom startu.
Portugalski mediji analizirali igru Zvezde: Srpski prvak ima širinu i kvalitet, ali greši u odbrani
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
03.10.202511:50
ProfimediaVasilije Kostov
Fudbaleri Porta savladali su Crvenu zvezdu sa 2:1 u drugom kolu grupne faze Lige Evrope, u meču koji je mogao da ode i na drugu stranu. Iako su „zmajevi“ zadržali maksimalan učinak i nastavili seriju pobeda, portugalski mediji ne kriju da su Beograđani pokazali više nego što se očekivalo.
Utakmica na stadionu „Dragao“ donela je borbu, promašaje, preokrete i gol u poslednjim trenucima – idealan scenario za navijače Porta, ali i poruku Zvezdi da nije daleko od evropskog nivoa.
Portugalski sportski portal A Bola, ističu da je Porto, iako bolji rival, do pobede došao teže nego što se očekivalo. Trener Frančesko Farioli je odlučio da rotira tim i pruži šansu nekolicini mlađih igrača, što se ispostavilo kao dobitna kombinacija – golovi Vilijama Gomeza i Rodriga More doneli su tri boda.
„Zmajevi“ su poveli već u 16. minutu, ali je Zvezda uspela da se vrati u igru pogotkom Vasilija Kostova pred kraj prvog poluvremena. Iako je delovalo da srpski tim ima kontrolu u drugom delu, propuštene šanse su na kraju kažnjene – Mora je u 89. minutu iskoristio grešku zadnje linije Zvezde i rešio meč.
Zvezda opasna i bez glavnih igrača
Portugalski fudbalski analitičari su primetili da Crvena zvezda nije nastupila u najjačem sastavu – izostali su veterani poput Kataija i Krunića – ali je tim Vladana Milojevića prikazao zrelu igru i potencijal.
Igrači poput Arnautovića, Bruna Duartea i Mateusa pokazali su da srpski prvak ima širinu i kvalitet, ali i da ume da iskoristi protivnikove slabosti.
PATRICIA DE MELO MOREIRA / AFP / Profimedia
Marko Arnautović
„Zvezda i bez iskusnog golgetera ostaje pretnja. Imaju pojedince sa ozbiljnim kvalitetom“, piše A Bola.
Ipak, svi se slažu da su greške u odbrani i pad koncentracije u finišu koštali Zvezdu boljeg rezultata.
U Beogradu se neće odlučivati lako
Za Crvenu zvezdu poraz ne znači kraj ambicija – igra koju je prikazala na gostovanju u Portugalu ohrabruje pred nastavak takmičenja. Trener Milojević istakao je posle meča da je tim pokazao karakter, ali da će se „sitnice morati popraviti“ do narednog susreta.
Na kraju, Porto je iskoristio ono što velikim ekipama često i presuđuje – širi kadar i vera do poslednjeg zvižduka. Crvena zvezda, iako praznih ruku, izlazi iz ovog duela sa poštovanjem protivnika i jasnom porukom: u Beogradu se sigurno tako lako neće poklanjati bodovi.
Dok Mercedes deluje spremno da diktira tempo na startu šampionata, ostatak karavana moraće ubrzano da rešava tehničke i taktičke dileme jer ove godine, čini se, trka može biti izgubljena već na samom startu.
Propustili su fudbaleri Crvene zvezda da u Beogradu protiv Seltika pred svojim navijačima "naplate" bolju igru i ostvare pobedu u Ligi Evrope, pa će igrači trenera Vladana Milojvića taj zadatak pokušati da ostvare u četvrtak uveče u Portu (21.00, TV Arena 1 Premium).
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Suočio se trener Crvene zvezde Vladan Milojević sa velikim problem uoči utakmice 2. kola Lige Evrope protiv Porta, budući da se povredio iskusni Aleksandar Katai koji neće moći da nastupa na tom meču, ali i šef stručnog štaba portugalskog tima Frančesko Farioli ima takvih problema.
Na papiru ubedljivih 0:3. Na terenu – mnogo više borbe nego što rezultat sugeriše. Crvena zvezda je slavila protiv Železničara u Pančevu u utakmici 23. kola Superlige Srbije, ali je duel imao trenutke u kojima je domaćin mogao da zakomplikuje situaciju.
Iako precizna suma koju je Panatinaikos bio spreman da ponudi nije objavljena, spekuliše se da bi transfer iznosio najmanje četiri miliona evra što je dvostruko više od cifre koju je Zvezda platila Farenseu za Duarteov dolazak u leto 2024.
Dok se približava dvomeč sa Crvenom zvezdom u nokaut fazi Lige Evrope, Lil je odlučio da reaguje na tržištu i potraži dodatnu opciju u napadu. Francuski mediji navode da je klub sa severa zemlje u završnim pregovorima oko dolaska mladog fudbalera iz Tuluza, Noa Edžume, a realizacija transfera očekuje se u samoj završnici prelaznog roka.
Ostavite komentar