Pred nama je trenutak istine, kulminacija priprema i spremanja u poslednjih nekoliko meseci. Momenat kada saznajemo šta zapravo NFL timovi misle o ovim mladim igračima.
Fudbaler Mančester sitija turbulentnu sezonu završavaju sa tužnim vestima odlaska Kevina de Brujnea. Belgijancu ističe ugovor na leto, te će posle 10 godina napustiti "Etihad".
Ludnica na "Old Trafordu": Mančester se kao feniks digao iz pepela, Megvajer šokirao Lion
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
17.04.202523:45
ProfimediaManuel Ugarte, strelac za Mančester junajted
Činilo se da je na "Old Trafordu" sve završeno posle prvih 45 minuta. Mančester je imao sigurno vođstvo od 2:0 i sve je išlo na vodenicu domaćih, ali pitali su se nešto i gosti. U nastavku utakmice dodali su gas fudbaleri Liona i golovima Tolisoa u 71. i Taljafika u 78. minutu stigli do izjednačenja 2:2.
Vratili su "igricu" na početak Francuzi i uveli meč u produžetke, mada su u tu deonicu ušli znatno oslabljeni jer je minut pre kraja utakmice drugi žuti, automatski i crveni karton zaradio Toliso. Ipak, to kao da je dodatno motivisalo igrače Olimpika. U produšetku su pogađali Šerki u 105, a zatim i Lakazet u 110. minutu, uspeo je da vrati neizvesnost Fernandeš četiri minuta kasnije i činilo se da je to to. A, onda šokantan preokret. Za samo dva minuta uspeo je Mančester da "rasturi" odbranu Liona.
Prvo je u 120. minutu pogodio Maino za 4:4. I slutilo je na penale. Megvajer je rekao ne. Mančester pobeđuje pre penal lutrije. Golom u 121. minutu iskusni defanzivac je doneo pobedu i plasman u polufinale Lige Evrope. Na kraju posle nešto više od 120 minuta igre: Mančester junajted - Lion 5:4
Rano je Mančester došao do prednosti, već u 11. minutu. Bruno Fernandeš je uposlio Garnaća na desnoj strani, kada se činilo da će mu lopta pobeći, usledio je povratni pas prema Ugarteu, kome u trku sa desetak metara nije bilo teško da zatrese mrežu Liona - 1:0.
Mogli su gosti do izjednačenja vrlo brzo preko Šerkija, ipak uspeo je Onana da "skine" ovu loptu i odbrani Mančester, a na drugoj strani u 34. minutu nije bio precizan ni Bruno Fernandeš. Umesto mreže pogodio je prečku gola Liona.
Ipak, za opipljivu prednost Mančestera u prvom minutu nadoknade pobrinu se Dalot, i to posle asistencije Megvajera. Tražili su igrači Liona da se ovaj gol poništi zbog prekršaja nad njihovim defanzivcem, ali je sudija ostao pri prvobitnoj odluci.
Mančester junajted prepustio je posed Lionu u prvom poluvremenu, ali je uputio više šuteva, osam, dok su gosti imali sedam od toga tri u okvir gola Onane.
Nisu se međutim predavali igrači Liona, krenuli su ofanzivno od starta drugog dela igre, a Onana je fantastično reagovao kod šuta Tolisoa sa desetak metara u 55. minutu.
Pritiskali su igrači Liona odbranu Mančestera i u 71. minutu je popustila. Lakazet je dočekao sjajan centaršut i prebacio loptu do Tolisoa, koji je glavom šutirao i savladao Onanu - 2:1.
Slomili su u potpunosti domaći tim "lavovi" u 78. minutu. Lakazet je šutirao iskosa sa leve strane, uspeo je Onana da izbije loptu, ali je bivši igrač Mančestera, Taljafiko sproveo loptu u mrežu za 2:2.
Ostali su gosti sa igračem manje u 89. minutu posle drugog žutog kartona za Tolisoa, tako da su u produžetke ušli brojčano slabiji, ali ne i umorniji i bez motiva.
Fantastično je u 105. minutu probio Fofana, uspeli su nekako da ga zadrže igrači Mančester junajteda, ali se lopta odbila tačno na nogu Šerkija, koji je preciznim udarcem sa četrnaest metara smestio lotu u mrežu Onane - 2:3.
Lakazet je pogodio sa bele tačke u 108. minutu i slavlje Liona moglo je da počne. Međutim, nisu se pradavali igrači Mančestera, pa su tako četiri minuta kasnije smanjili na 3:4. Ovoga puta siguran sa bele tačke na drugoj strani bio je Bruno Fernandeš.
A, onda je u 120. minutu prvo Maino šokirao Francuze, da bi Hari Megvajer stavio tačku na dramatičnu utakmicu na "Old Trafordu".
U polufinalu Lige Evrope sastaju se Mančester junajted - Atletik Bilbao, dok će Bodo/Glimt igrati protiv Totenhema.
UEFA Liga Evrope, četvrtfinale
(0:2) Lacio - Bodo Glimt 3:1 (1:0) penalima 2:3 /Kasteljanos 21, Noslin 90+4, Dia 100 - Helmersen 109/
Nakon remija u prvoj utakmici, fudbaleri Liona večeras od 21.00 časova (Arena 1 Premium) gostuju Mančester junajtedu na revanš meču četvrtfinala UEFA Lige Evrope.
Podsećanja radi, kamerunski čuvar mreže je pred meč izjavio da je njegov tim značajno bolji od Liona, a Matić mu je uzvratio, tako što je naglasio da je najlošiji golman u modernoj istoriji crvenog dresa.
Pred nama je trenutak istine, kulminacija priprema i spremanja u poslednjih nekoliko meseci. Momenat kada saznajemo šta zapravo NFL timovi misle o ovim mladim igračima.
Fudbaler Mančester sitija turbulentnu sezonu završavaju sa tužnim vestima odlaska Kevina de Brujnea. Belgijancu ističe ugovor na leto, te će posle 10 godina napustiti "Etihad".
Novak Đoković sprema se za početak Mastersa u Madridu, a kako stvari stoje prva prepreka u novom pohodu na trofej broj 100 u karijeri biće Mateo Arnaldi.
Srpska džudistkinja Marica Perišić poražena je danas od Francuskinje Marte Favaz u borbi za bronzanu medalju u kategoriji do 57 kilograma na Evropskom prvenstvu u Podgorici.
Trener Dalas Meveriksa Džejson Kid je postao jedan od suvlasnika Evertona zajedno sa firmom iz Teksasa "Fridkin Group". Ovu informaciju je danas potvrdio klub iz Premijer lige.
Ulazak hrvatske zvezde Luke Modrića u vlasničku strukturu Swansea Cityja nije slučajanost, već strateški spoj sportskog instinkta, poslovne znatiželje i globalnog brendiranja.
Ova investicija dolazi u trenutku kada platforme za striming kao što su Netflix i Disney+ sve više podstiču nezavisne filmske producente, nudeći globalnoj publici distribuciju njihovih filmova.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
Poslednji dan sedmog kola Lige Evrope donosi pregršt uzbudljivih duela u borbi za neko od 24 mesta koje vodi u nokaut fazu takmičenja, a glavni akteri biće u Turskoj gde ćemo imati dvoboj srpskih reprezenatitavaca na meču između Fenerbahčea i Liona.
Trener Dalas Meveriksa Džejson Kid je postao jedan od suvlasnika Evertona zajedno sa firmom iz Teksasa "Fridkin Group". Ovu informaciju je danas potvrdio klub iz Premijer lige.
Ostavite komentar