pre 52 minuta 02: 10
(UŽIVO) Đoković – Muzeti: Novak igra za svoje 54. grend slem polufinale
Dobro jutro. Novak Đoković se u dalekoj Australiji bori za 13. polufinale u Melburnu. Protivnik mu je Lorenco Muzeti.
Srpski reprezentativci Nemanja Maksimović i Dušan Vlahović golovima su uveličali 50. meč Dragana Stojkvića na selektorskoj klupi Srbije. Iskusni stručnjak sada može malo da odahne i odmori pre nego što u junu "orlovi" započnu kvalifiacije za predstojeće Svetsko prvestvo u SAD, Kanadi i Meksiku.
Nakon trijufma nad Austrijancima strateg najbojih srpskih fudbalera je pričao da mu je cilj da na ovu generaciju igrača vodi na još toliko utakmica, pa da će onda razmišljati o odlasku.
"Ima još vremena do juna i početka kvaliifkacionog ciklusa. Nisam brojao utakmice i ne bavim se statistikom, ali mi je drago što smo pobedili na mom 50. meču na klupi Srbije. Vodio sam reoprezentaciju na 50 utakmica i da odradim još toliko pa da se pozdravimo. Kud koji mili moji. Ne razmišljam o tome, samo kako da pobedim Albaniju u Tirani."
Pričao je selektor Stojković i o nepoverenju koje je imao u poslednje vreme od strane sportske javnosti i kako se nosio sa tim.
"Imam svoj pristup, a on glasi da je naše da radimo i trudimo se maksimalno što možemo, a na njima da komentarišu i proecene da li je to dobro. Moramo da budemo uvek na najvišem mogućem nivou. Nikada nisam rekao igračima da moraju da pobede, ali im uvek govorim da moraju da se bore i imaju emotivni naboj kada je naš dres u pitanju. Tu s ene postavlja pitanje. Vidite njihovu želju i trčanje idu u prilog ovome što vam govorim. Nama je delovalo da je 40.000 gledalaca kao i svuda kada igramo", rekao je Stojković.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
Teška su vremena za Audi, diviziju kompanije Volkswagen AG.
02.09.2024 10: 52
Izmenjeni tim fudbalske reprezentacije Srbije imaće težak zadatak da u A diviziji Lige nacija igra protiv najboljih ekipa na starom kontinentu, a primarni cilj "orlova" je da izbore ostanak u grupi najboljih.
02.09.2024 08: 06
Obraćanje selektora Dragana Stojkovića zakazano je za 10.00 časova i biće direktno prenošeno na kanalu TV Arena 1 Premium.
11.07.2024 15: 19
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije, Dragan Stojković Piksi ostaće na toj funkciji i nakon neuspeha na Evropskom prvestvuu Nemačkoj, prenosi Tanjug.
08.02.2024 12: 22
Danas će se u Parizu održati žreb za Ligu nacija, a na društvenim mrežama Fudbalskog saveza Srbije je osvanuo snimak srdačnog pozdrava nekadašnjih saigrača i rivala iz Crvene zvezde i Partizana.
pre 4 sata 22: 58
Gol odluke postigao je Alvaro Morata u prvom minutu nadoknade.
pre 4 sata 22: 29
U drugom duelu Sent Pauli je igrao nerešeno protiv Lajpciga 1:1, a do gola je stigao tek u trećem minutu nadoknade sa bele tačke preko Karasa.
pre 5 sati 22: 00
Novo rukovodstvo najavljuje da će dosadašnja struktura kluba ostati stabilna. Mark Stefan nastavlja da radi kao glavni izvršni direktor, dok Alesandro Ferari ostaje generalni menadžer. Sledeće nedelje na poziciju sportskog direktora dolazi Fabio Paratiči.
pre 5 sati 21: 40
Na konferenciji za medije pred duel sa portugalskom ekipom istakao je ljubav prema bivšem treneru...
Ostavite komentar