Inter na korak od "Skudeta", Đenova pala na "Meaci": Juventus u debelom zaostatku

04.03.2024 22:43
Fudbaleri Intera Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Fudbaleri Intera

Uspešnu seriju rezultata fudbaleri Intera nastavili su večeras na Meaci, gde su u sklopu 27. kola Serije A, pobedili ekipu Đenove - 2:1 (2:0) i time još više uvećali bodovnu razliku nad Juventusom.

Nakon poraza od Napolija, "stara dama" sada zaostaje čak 15 bodova za Interom, pa se novi šampion Italije već može nazirati 10 kola pre kraja ovog više nego zanimljivog prvenstva, u kojem su "neroazuri" izgubili samo jednu utakmicu od starta sezone (Sasuolo 1:2).

Pobeda nad Đenovom, bila im je osma vezana u Seriji A, odnosno 12. računajući i ostala takmičenja. Ali, ipak, treba pružiti ruku i Đenovaljanima. Ekipa Alberta Đilardina pokazala je dobru sliku na "Meaci" večeras. Naročito u drugom poluvremenu, kada se golom Vaskeza, vratila u igru nakon 0:2 (Aslani, Sančez) iz prvih 45 minuta.

U nekoliko situacija gosti iz Đenove mogli su i do izjednačenja, nakon što su igrači Intera ostavili više prostora na svojoj polovini, posle nešto jačih napadačkih akcija. Ali, na sreću većine navijača sa tribina, nije bilo promene rezultata.

Inter se branio i odbranio i na kraju došao do 72. boda u sezoni.