UEFA Liga Evrope

Rezervisti zaslužni za remi Evertona protiv Čelsija na Stamford Bridžu

18.03.2023 20:35
Rezervisti zaslužni za remi Evertona protiv Čelsija na Stamford Bridžu Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Evertona popravili su formu u poslednjim mečevima Premijer lige, sa gostovanja Čelsiju doneli su važan bod u borbi za opstanak. U 28. kolu prvenstva Engleske na Stamford Bridžu bilo je 2:2 (0:0), tim iz Liverpula je u seriji od tri meča bez poraza, sa pobedom i dva remija.

Rezervisti Evertona Vitali Mikolenko i Elis Sims šansu su dobili u samom finišu, a u 89. minutu izveli su akciju posle koje je Sims predriblao Kulibalija i udarcem iskosa matirao golmana Kepu za konačnih 2:2.

Gosti su se opredelili da čuvaju svoju mrežu i osvoje bar bod u borbi za opstanak. To im je uspelu u prvom poluvremenu, međutim, u uvodnim minutima nastvaka, posle dubinske lopte Čilvel je sa levog krila centrirao, odbrana gostiju loptu odbila do Žoao Feliksa, a Portugalac udarcem po zemlji za 16 metara našao put do mreže Pikforda - 1:0.

Krenuo je Everton odvažnije ka protivničkom golu, u 69. minutu iznudio prvi korner, posle kojeg je desni bek Džejm Tarkovski ramenom loptu prosledio do Abdulaje Dokurea koji je glavom sproveo u mrežu za 1:1.

Ubrzo su Godfri i Tarkovski nepropisno zaustavili Risa Džejmsa u prodoru u svom kaznenom prostoru. Dosuđen je penal koji je iskoristio Kai Haverc za 2:1. Trener gostiju Šon Dajš je pogodio sa izmenama i to je Evertonu donelo povoljan ishod na teškom gostovanju.