UEFA Liga Evrope

16.03.2023 20:42
Juventus golom Vlahovića iz penala eliminisao Frajburg, Rašford potvrdio prolaz Junajteda protiv Betisa Tanjug/Philipp von Ditfurth/dpa via AP

Fudbaleri Juventusa slavili su protiv Frajburga 2:0 (1:0) i tako obezbedili plasman u četvrtfinale Lige Evrope.

Ključni momenat dogodio se u 45. minutu kada je Dušan Vlahović iz penala uz malu dozu sreće savladao Marka Flekena.

Kazneni udarac skrivio je Manuel Gulde, a zbog igranja rukom dobio je i drugi žuti karton i tako svoj tim ostavio bez šansi za plasman u narednu fazu drugog po jačini evropskog fudbalskog takmičenja.

Do kraja meča nije bilo puno uzbuđenja, a srpski reprezentativci, Vlahović i Filip Kostić, igru su napustili u 70. minutu. Ipak, u dubokoj nadoknadi, pobedu "Stare dame" overio je Federiko Kjeza i tako postavio konačnih 2:0.

Takođe, prednost stečenu u prvom meču održao je i Mančester junajted, koji je i u drugom meču nadigrao Betis, ovoga puta minimalnim rezultatom.

Pobedonosni gol delo je Markusa Rašforda, koji je potvrdio sjajnu formu i sa 25 metara uputio neodbanjiv udarac ka golu Ruija Silve.

Trijumf vredan pomena upisao je i Fejenord, koji je na domaćem terenu deklasirao Šahtjor sa čak 7:1 (3:0) i naravno, prošao u četvrtfinale.