UEFA Liga Evrope

09.03.2023 20:47
Remi Sportinga i Arsenala u Lisabonu: Prolaz u četvrtfinale Lige Evrope obezbeđuje se na "Emirejtsu" Guliver/REUTERS/Rodrigo Antunes

Fudbaleri Sportinga i Arsenala remizirali su 2:2 (1:1) u Lisabonu u prvom meču osmine finala Lige Evrope. Nerešen ishod je i najpravedniji za ovu utakmicu, s obzirom na to da su i jedan i drugi tim imali vođstvo.

Arsenal je prvi poveo u 22. minutu preko Vilijama Salibe. Fabio Vieira je centrirao iz kornera, kada je štoper londonskog tima odlično skočio i glavom zatresao mrežu domaćina.

Izjednačenje je stiglo 12 minuta kasnije, a u ulozi strelca bio je Gonsalo Inasio. Markus Edvards je uposlio mladog defanzivca, a on se odlično snašao pred golom Arsenala i pogodio za 1:1.

Na startu drugog poluvremena viđen je preokret, pošto je Paulinjo u 55. minutu poslao loptu iza leđa Meta Tarnera i doveo Sporting do vođstva. Međutim, izabranici Mikela Artete su samo sedam minuta nakon toga izjednačili uz dosta sreće.

Naime, Granit Džaka je pokušao da uposli Vieiru, ali je prilikom pasa pogodio defanzivca Sportinga, Idemasu Moritu, od koga se lopta odbila u gol domaćina.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, pošto ekipe nisu želele da rizikuju i sa zaostatkom dočekaju revanš, koji će se na "Emirejtsu" igrati sledećeg četvrtka od 21.00