02.09.2023 21:55
(KRAJ) Crvena zvezda - Novi Pazar 2:1: Gosti namučili šampiona, bodovi ostali u Ljutice Bogdana MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde uspeli su da zaborave prošlonedeljni poraz od Voždovca i večerašnjom pobedom protiv Novog Pazara - 2:1 (1:0) nastave tamo gde su stali u odbrani titule.

Crvena zvezda - Novi Pazar 2:1 (1:0)

Stadion: "Rajko Mitić"
Sudija: Nikola Radaković
Strelac: Dragović 8, Kanga 80 - Jovanović 81.

Crvena zvezda: Glazer - Mijailović, Dragović, Rodić - Bukari, Kraso )od 71. Kanga), Stamenić, Kangva (od 57. Ivanić), Mitrović - Olajinka (od 71. Mijatović), Lučić

Novi Pazar: Mirković - Andrić, Azemović, Sise, Anan (od 71. Floro) - Ergelaš, Momčilović , Čirjak (0d 63. Ejbrahams), Adešina (od 71. Golijanin) - Obradović (od 71. Jovanović), Karaklajić (od 63. Bogdanovski).

(Uživo) Crvena zvezda - Novi Pazar

02.09.2023. 21:58

KRAJ: Crvena zvezda - Novi Pazar 2:1 (1:0)

Fudbaleri Crvene zvezde očekivano su pobedili Novi Pazar u šestom kolu Mozzart Bet Superlige, u utakmici u kojoj su mogli puno ubedljivije da slave, ali i da na kraju izgube zarađeno, jer je rival u finišu stvarao prilike za izjednačenje.

02.09.2023. 21:52

88. minut: Gosti se okuražili, jure izjednačenje

Tek kada su primili drugi gol, Pazarci su se otvorili i krenuli napred, na mahove praveći nemale probleme Zvezdinoj odbrani. Međutim, (polu)šanse su ostajale neiskorišćene.

02.09.2023. 21:44

81. minut. GOOOL! Autsajder odmah uzvratio preko Jovanovića

Pazarci su dugo protestvovali zbog dosuđenog jedanaesterca, jedan član stgručnog štaba dobio je i crveni karton zbog toga, ali to ih nije sprečilo da ekspresno prepolove minus. Čim su ponovo krenuli sa centra, a goste je u život vratio Saša Jovanović.

02.09.2023. 21:42

80. minut: GOOOL! Kanga iskoristio penal i duplirao vođstvo

Nedugo pošto je ušao sa klupe za rezerve, Gelor Kanga je doneo toliko čekano dupliranje prednosti. Crveno-beli nisu nikako uspevali da "reše" Pazarce iz igre, pa je sjajni vezista to uradio sa 11. metara. Pošto je prethodno VAR potvrdio faul Sisea nad Mitrovićem i dao priliku Gaboncu da drugi put ove sezone iskoristi najstrožu kaznu u korist svog tima.

02.09.2023. 21:25

57. minut: Ivanić na terenu, publika ga dočekala aplauzom

Posle prekida susret je izgubio na tempu, samo se uloge nisu zamenile, jer je Zvezda i dalje bila ofanzivna, a Novi Pazar se svim silama brani. Bahar je posegao za prvom izmenom, a gledaoci su gromkim aplauzom ispratili ulazak na teren Mirka Ivanića. Oporavljeni vezista dao je i namestio mnoge važne golove, a "delije" to ne zaboravljaju.

02.09.2023. 21:15

47. minut: Bakljada "delija" prekinula meč

Zvezdini navijači su u jednom trenutku upalili veliki broj baklji, po obodima tribina, a glavni sudija Nikola Radaković prekinuo je igru dok se raziđe dim. Posle četiri minuta stvoreni su uslovi za nastavak duela.

02.09.2023. 20:48

Poluvreme: Zvezda iskoristila jednu od brojnih šansi

Imali su igrači Crvene zvezde više od igre, imali su i dovoljno šansi da već u prvih 45 minuta reše pitanje pobednika, ali posle Aleksandra Dragovića se niko više nije upisao u strelce. Mogli su to da učine Bukari, Kraso, Lučić... međutim, samo je iskusni štoper digao oko 25.000 navijača na noge.

02.09.2023. 20:41

36. minut: Gosti ne mogu da spoje nekoliko tačnih dodavanja, Mirković stalno na oprezu

Novi Pazar ne uspeva da iznese loptu sa svoje polovine terena, a kamoli zapreti Crvenoj zvezdi, dok njen golman Nikola Mirković nema vremena da predahne. Sve vreme je primoran  da bude na oprezu i za sada dobro obavlja posao.

02.09.2023. 20:32

26. minut: Stativa Lučića!

Malo je nedostajalo da Zvezda pojača razliku, ali je Vladimir Lučić pogodio stativu. Prethodno je pretrčao 30-ak metara, vukući loptu, da bi mu ponestalo koncetracije u završnici.

02.09.2023. 20:26

20. minut: Crveno-beli i dalje pritiskaju, rival povremeno diže glavu

Osvajač poslednjih šest titula i dalje ima maksimalno loptu u svojim nogama i u talasima nadire ka drugom šessnaestercu, ali zada nema ništa od dupliranja vođstva. Rival je zaigrao nešto ofanzivnije posle primljenog pogotka, ali dalerko je od mreže Glazera.

02.09.2023. 20:12

8. minut: GOOOL! Dragović "načeo" Pazarce

Zadnja linija Pazaraca trpela je konstatan pritisak od samog početka utakmice, pa je samo bilo pitanje trenutka kada će kapitulirati. Na to ju je naterao Aleksandar Dragović, pošto je bio na pravom mestu u pravo vreme da dočeka jedan odbitak, posle centaršuta Krasoa i sa malče daljine savladao Mirkovića.

02.09.2023. 20:00

1. minut: Počela je utakmica

Početni udarac izveo je domaćin, koji je mirno organizovao prvu akciju.

02.09.2023. 19:32

Šest decenija od otvaranja beogradske Marakane

"Sada već davne 1963. godine svečano je otvoren najveći srpski stadion, koji je usled neodoljivog šarma, izgleda i pre svega masovno ispunjenih tribina od strane navijača našeg kluba nazvan Marakana. Slavni i širom sveta poznati stadion, na čijem terenu su najveći padali, a najbolji stvarani, je kroz istoriju svedočio brojnim i istorijskim pobedama naše Crvene zvezde, a nema dileme da nas na istom mestu tek očekuju veliki podvizi", podsetio je klub na dugu istoriju stadiona nazvanog po Zvezdinoj zvezdi Rajku Mitiću.

02.09.2023. 19:22

Bahar pred Novi Pazar

"Uvek skautiramo protivnika i znamo sve o njemu. Potrudili smo se da i pred utakmicu sa Novim Pazarom prikupimo sve neophodne informacije. Najbitnije je da se fokusiramo na našu igru i ono što mi želimo. Potrebne su određene promene i adaptacije, jer su i protivnici drugačiji, igrači će biti spremni za meč", istakao je Bahar.

Stručni štab Crvene zvezde je detaljno analizirao predstojećeg protivnika.

"Novi Pazar ima dosta igrača od kojih preti opasnost, naročito u napadu. Međutim kad utakmica počne svaki igrač koji se nalazi na terenu može da se izdvoji, zato smo se u pripremi utakmice fokusirali na čitav tim", konstatovao je Bahar.