(KRAJ) Crvena zvezda - Vojvodina (5:0): Šampion igrao za gol razliku

30.07.2023 21:53
(KRAJ) Crvena zvezda - Vojvodina (5:0): Šampion igrao za gol razliku MN Press

Crveno-beli su potpuno nadigrali Vojvodinu sa 5:0 (2:0) u okviru prvog kola Mozzart Bet Superlige Srbije i tako zauzeli sam vrh tabele.

Crvena zvezda - Vojvodina 5:0 (2:0)

Stadion: Rajko Mitić
Sudija: Aleksandar Živković
Žuti kartoni: Olajinka, Kabić (Crvena zvezda), Ivanović, Busnić, Bukinac, Čumić (Vojvodina)
Crveni karton: Busnić u 24. minutu
Strelci: strelci: Kraso 12p, 51, Milosavljević 45ag, Lučić 70, Bukari 80/

Crvena zvezda (3-5-2): Glazer - Degenek (od 73. Spajić), Mijailović, Dragović - Bukari, Kangva (od 57. Šljivić), Stamenić, Ivanić (od 71. Kabić), Mitrović (od 71. Nikolić) - Olajinka, Kraso (od 57. Lučić).

Vojvodina (4-4-2): Carević - Bjeković, Crnomarković, Jeličić, Bukinac (od 73. Jovanović) - Nikolić (od 54. Radulović), Busnić, Miletić, Milosavljević (od 46. Zukić) - Vukić (od 54. Bolingi), Ivanović (od 46. Čumić).

(UŽIVO) Crvena zvezda - Vojvodina

30.07.2023. 21:53

90. minut: Kraj 5:0

Sudija Aleksandar Živković je odlučio da odsvira kraj po isteku 90. minuta. Crvena zvezda je ubedljivo slavila protiv Vojvodine sa 5:0.

30.07.2023. 21:44

81. minut: Gol! Slalom Bukarija za 5:0

Veoma je raspoložen bio Osman Bukari od početka utakmice i bilo je nemoguće zamisliti da je završi bez postignutog pogotka. On je desetak minuta pre kraja primio loptu na desnom boku, a potom fantastičnim solo prodorom obezbedio sebi poziciju za udarac, a onda je levom nogom pogodio za 5:0.

30.07.2023. 21:33

70. minut: Gol! Lučić pogađa za 4:0

Fantastičan pogodak postigao je Vladimir Lučić neposredno po ulasku u igru. Osman Bukari je upisao novu asistenciju, a Lučić je neodbranjivim udarcem savladao Carevića za 4:0.

30.07.2023. 21:23

59. minut: Lučić pokušao glavom, Carević na visini zadatka

Bukari je ponovo lako probio po desnom boku i uputio centaršut na peterac, odakle je Vladimir Lučić pokušao glavom, međutim Carević je bio dobro postavljen i uspeo je da odbrani.

30.07.2023. 21:21

VIDEO Crvena zvezda - Vojvodina 3:0

30.07.2023. 21:14

51. minut: Gol! Drugi pogodak Krasoa

Odličnu kontru su istrčali izabranici Baraka Bahara i na kraju je krunisali golom. Mirko Ivanić je poslao loptu u prostor za brzonogog Osmana Bukarija, a ovaj je odložio za Žan Filipa Krasoa, koji nije imao težak zadatak da zatrese mrežu Vojvodine i postavi rezultat na 3:0.

30.07.2023. 21:09

46. minut: Sjajna šansa za Vojvodinu

Već 20 sekundi po nastavku igre gosti su imali priliku da smanje zaostatak. Nikola Čumić je primio loptu na levom boku, te je uposlio Stefana Bukinca, koji je šutirao, ali je Omri Glazet odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

30.07.2023. 21:08

46. minut: Drugo poluvreme je počelo

Fudbalerima Vojvodine je ostalo još 45 minuta nade da pokušaju da izbegnu poraz, dok će domaći bez sumnje dati sve od sebe da trijumfuju sa što većom razlikom.

30.07.2023. 20:49

Poluvreme 2:0

Uprkos tome što je tokom većeg dela poluvremena imala igrača više, Crvena zvezda se dosta mučila da dođe do drugog pogotka. Prvi je najpre postigao Kraso sa bele tačke, a drugi je bio autogol Milosavljevića. Crveni, odnosno dva žuta kartona, zaradio je fudbaler Vojvodine, Aleksandar Busnić.

30.07.2023. 20:52

VIDEO Crvena zvezda - Vojvodina 2:0

30.07.2023. 20:47

44. minut: Gol! Zvezda povela sa 2:0

Fudbaleri Crvene zvezde su duplirali prednost pred istek prvog poluvremena, kada je nakon kornera Radomir Milosavljević zatresao sopstvenu mrežu.

30.07.2023. 20:34

33. minut: Nova propuštena prilika za domaćina

Osman Bukari je odličnim solo prodorom sam sebi stvorio priliku za udaracm ali je golman Lazar Carević bio dobro postavljen, te nije imao problema da otkloni opasnost.

VIDEO Crveni karton Vojvodine

30.07.2023. 20:26

24. minut: Busnić isključen

Nema sumnje da je najveći tragičar u prvom poluvremenu Aleksandar Busnić, s obzirom na to da je vrlo jeftino skrivio penal, a samo deset minuta kasnije zaradio drugi žuti karton i tako ostavio svoj tim sa desetoricom na terenu.

30.07.2023. 20:25

21. minut: Olajinka propušta dobru šansu

Kraso je na sjajan način proigrao Bukarija, koji je uputio centaršut na drugu stativu gde se našao Olajinka, ali nije uspeo da primiri loptu i ona je završila u rukama Carevića.

30.07.2023. 20:21

VIDEO Crvena zvezda - Vojvodina 1:0

30.07.2023. 20:14

12. minut: Gol! Kraso siguran sa bele tačke

Žan Filip Kraso je preuzeo odgovornost i sa 11 metara je rutinski savladao Lazara Carevića za vođstvo Crvene zvezde od 1:0.

30.07.2023. 20:12

10. minut: Jedanaesterac za Zvezdu

Aleksandar Busnić je nagazio Pitera Olajinku i glavni arbitar Aleksandar Živković je pokazao na belu tačku, pri čemu je fudbaleru Vojvodine pokazan i žuti karton.

30.07.2023. 20:05

4. minut: Bukari pripretio na početku

Odlično su kombinovali Žan Filip Kraso i Osman Bukari, koji je nakon toga našao prostora za udarac, ali nije bio dovoljno precizan i lopta je završila pored gola.

30.07.2023. 20:02

1. minut: Utakmica je počela

Sudija Srđan Živković je dao znak da za početak duela, sa centra su krenuli domaći.

30.07.2023. 20:00

Priznanje Aleksandru Kataiju

Legenda Crvene zvezde, Jovan Kule Aćimović, je neposredno pre početka utakmice Aleksandru Kataiju uručio priznanje zbog toga što je tokom prošle sezone bio najbolji strelac crveno-belih.

30.07.2023. 19:30