pre 14 minuta 15: 05
Oglasio se VSS i otkrio zašto Mandić i Ćuk nisu bili na prijemu kod predsednika Srbije
Vaterpolo savez Srbije navodi da se radi o problemu zdravstvene prirode, o čemu je nedavno govorio i selektor Uroš Stevanović.
Crveno-beli su potpuno nadigrali Vojvodinu sa 5:0 (2:0) u okviru prvog kola Mozzart Bet Superlige Srbije i tako zauzeli sam vrh tabele.
Stadion: Rajko Mitić
Sudija: Aleksandar Živković
Žuti kartoni: Olajinka, Kabić (Crvena zvezda), Ivanović, Busnić, Bukinac, Čumić (Vojvodina)
Crveni karton: Busnić u 24. minutu
Strelci: strelci: Kraso 12p, 51, Milosavljević 45ag, Lučić 70, Bukari 80/
Crvena zvezda (3-5-2): Glazer - Degenek (od 73. Spajić), Mijailović, Dragović - Bukari, Kangva (od 57. Šljivić), Stamenić, Ivanić (od 71. Kabić), Mitrović (od 71. Nikolić) - Olajinka, Kraso (od 57. Lučić).
Vojvodina (4-4-2): Carević - Bjeković, Crnomarković, Jeličić, Bukinac (od 73. Jovanović) - Nikolić (od 54. Radulović), Busnić, Miletić, Milosavljević (od 46. Zukić) - Vukić (od 54. Bolingi), Ivanović (od 46. Čumić).
Sudija Aleksandar Živković je odlučio da odsvira kraj po isteku 90. minuta. Crvena zvezda je ubedljivo slavila protiv Vojvodine sa 5:0.
Veoma je raspoložen bio Osman Bukari od početka utakmice i bilo je nemoguće zamisliti da je završi bez postignutog pogotka. On je desetak minuta pre kraja primio loptu na desnom boku, a potom fantastičnim solo prodorom obezbedio sebi poziciju za udarac, a onda je levom nogom pogodio za 5:0.
Fantastičan pogodak postigao je Vladimir Lučić neposredno po ulasku u igru. Osman Bukari je upisao novu asistenciju, a Lučić je neodbranjivim udarcem savladao Carevića za 4:0.
Bukari je ponovo lako probio po desnom boku i uputio centaršut na peterac, odakle je Vladimir Lučić pokušao glavom, međutim Carević je bio dobro postavljen i uspeo je da odbrani.
Odličnu kontru su istrčali izabranici Baraka Bahara i na kraju je krunisali golom. Mirko Ivanić je poslao loptu u prostor za brzonogog Osmana Bukarija, a ovaj je odložio za Žan Filipa Krasoa, koji nije imao težak zadatak da zatrese mrežu Vojvodine i postavi rezultat na 3:0.
Već 20 sekundi po nastavku igre gosti su imali priliku da smanje zaostatak. Nikola Čumić je primio loptu na levom boku, te je uposlio Stefana Bukinca, koji je šutirao, ali je Omri Glazet odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.
Fudbalerima Vojvodine je ostalo još 45 minuta nade da pokušaju da izbegnu poraz, dok će domaći bez sumnje dati sve od sebe da trijumfuju sa što većom razlikom.
Uprkos tome što je tokom većeg dela poluvremena imala igrača više, Crvena zvezda se dosta mučila da dođe do drugog pogotka. Prvi je najpre postigao Kraso sa bele tačke, a drugi je bio autogol Milosavljevića. Crveni, odnosno dva žuta kartona, zaradio je fudbaler Vojvodine, Aleksandar Busnić.
Fudbaleri Crvene zvezde su duplirali prednost pred istek prvog poluvremena, kada je nakon kornera Radomir Milosavljević zatresao sopstvenu mrežu.
Osman Bukari je odličnim solo prodorom sam sebi stvorio priliku za udaracm ali je golman Lazar Carević bio dobro postavljen, te nije imao problema da otkloni opasnost.
Nema sumnje da je najveći tragičar u prvom poluvremenu Aleksandar Busnić, s obzirom na to da je vrlo jeftino skrivio penal, a samo deset minuta kasnije zaradio drugi žuti karton i tako ostavio svoj tim sa desetoricom na terenu.
Kraso je na sjajan način proigrao Bukarija, koji je uputio centaršut na drugu stativu gde se našao Olajinka, ali nije uspeo da primiri loptu i ona je završila u rukama Carevića.
Žan Filip Kraso je preuzeo odgovornost i sa 11 metara je rutinski savladao Lazara Carevića za vođstvo Crvene zvezde od 1:0.
Aleksandar Busnić je nagazio Pitera Olajinku i glavni arbitar Aleksandar Živković je pokazao na belu tačku, pri čemu je fudbaleru Vojvodine pokazan i žuti karton.
Odlično su kombinovali Žan Filip Kraso i Osman Bukari, koji je nakon toga našao prostora za udarac, ali nije bio dovoljno precizan i lopta je završila pored gola.
Sudija Srđan Živković je dao znak da za početak duela, sa centra su krenuli domaći.
Legenda Crvene zvezde, Jovan Kule Aćimović, je neposredno pre početka utakmice Aleksandru Kataiju uručio priznanje zbog toga što je tokom prošle sezone bio najbolji strelac crveno-belih.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
Teška su vremena za Audi, diviziju kompanije Volkswagen AG.
Zimske olimpijske igre su test javne potrošnje kakav se retko viđa u sportu.
08.12.2025 13: 38
"Presrećni smo zbog pobede, pogotovo jer smo ih pobedili i u Novom Sadu i kod njih na Marakani, Znamo koliko godina nisu izgubili meč na njihovom stadionu."
07.12.2025 20: 50
"Znali smo šta nas čeka i koliko je teško igrati na Marakani. Ne sećam se kada je poslednji put Zvezda izgubila na domaćem terenu, ali istinski smo verovali da možemo da pobedimo i to smo ostvarili. Presrećan sam", rekao je fudbaler Vojvodine Njegoš Petrović posle pobede protiv Crvene zvezde (1:0).
06.12.2025 18: 31
Gledamo utakmicu po utakmicu, teško je reći da li je lakše ili nije. Svakako, ono što je činjenica je da imamo teške utakmice, a prva pred nama je derbi sa dobrom ekipom kao što je Vojvodina, tako da se spremamo samo za tu utakmicu, rekao je trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević.
05.12.2025 15: 00
Fudbaleri Vojvodine gostovaće u nedelju od 17 časova Crvenoj zvezdi na stadionu "Rajko Mitić".
YouTube
pre 16h
YouTube
pre 16h
YouTube
pre 16h
pre 1 sat 14: 10
Napadač Liona postao najmlađi Brazilac koji je postigao het-trik u Top 5 liga Evrope.
pre 2 sata 13: 20
Bivši fudbaler Crvene zvezde evocirao uspomene da duele sa Špancima iz 2000. godine i veruje da tim Dejana Stankovića može do trijumfa u četvrtak.
pre 3 sata 12: 20
Ukoliko ne dođe do neočekivanog preokreta, Maldini bi uskoro trebalo da obuče dres „nebeskoplavih“ i pojača konkurenciju u ofanzivnoj liniji Lacija.
pre 5 sati 09: 35
U Antaliji fudbaleri Čukaričkog odigrali su četiri utakmice, u prvoj proveri igrali su nerešeno sa Krakovijom, baš kao i u trećoj protiv Linca, dok su poraženi od Slovackog i Jagelonije.
Ostavite komentar