Preokret Javora u Novom Sadu: Mladost povela, pa ispustila prednost

05.02.2023 22:05
Preokret Javora u Novom Sadu: Mladost povela, pa ispustila prednost MN Press

Fudbaleri Javora pobedili su ekipu Mladost GAT u Novom Sadu 3:2 (2:1) i tako zatvorili 20. kolo Mozzart Bet Superlige Srbije.

Domaći su bolje otvorili utakmicu i do vođstva su stigli u 16. minutu preko Novice Maksimovića sa bele tačke. Izjednačenje je usledilo samo 13 minuta, kasnije kada je izjednačio Petar Gigić.

Preokret se desio u 34. minutu, Norman Kembel je zatresao mrežu Mladosti za 2:1. Potom se u strelce upisao i Luka Ratković u 78. minutu i faktički rešio pitanje pobednika.

Nisu se predavali domaći za šta su nagrađeni golom. Igrao se 82. minut kada je pozajmljeni fudbaler Crvene zvezde, Jovan Mituljikić pogodio na svom debiju za 3:2. Međutim, do kraja meča Mladost nije mogla do izjednačenja i sva tri boda otišla su u Ivanjicu.