pre 5 minuta 22: 07
Dubai gradi tim za budućnost: Aktivirana klauzula za čudo od deteta od 212 centimetara
Klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata napravio je zanimljiv potez na tržištu mladih igrača
Pred fudbalerima Železničara nalazi se istorijska sezona. Posle odličnih rezultata u minulom prvenstvu, klub iz Pančeva prvi put će igrati na međunarodnoj sceni.
Izabranici Radomira Kokovića debitovaće 22. jula u kvalifikacijama za Ligu konferencije, gde ih očekuje dvomeč sa portugalskom Bragom.
Ipak, pre evropske premijere, Železničar očekuju obaveze na domaćoj sceni. Već u petak "dizelka" će odigrati meč prvog kola Superlige Srbije protiv Radničkog iz Niša.
Susret je na programu od 20 časova na stadionu SC Mladost i predstavljaće prvi izazov u sezoni koja bi mogla da bude najznačajnija u istoriji kluba.
Jedan od najboljih igrača u timu Železničara, Silvester Džasper, imao je manjih problema sa povredom, ali se oporavio i biće spreman za izazove koji slede.
"Sada je sve u redu što se tiče povrede, juče sam odradio trening sto posto. Spreman sam za mnogo bitne utakmice", rekao je Džasper.
U prvom kolu Superlige Srbije Železničar u petak od 20.00 časova igra protiv Radničkog iz Niša.
"Nisam baš gledao njihove utakmice, ali znam tim Radničkog. Ono što je bitno jeste da smo mi spremni za novu sezonu. Posle Radničkog imamo i Bragu, i sve to u nedelju dana. Ponavljam, spremni smo na sve. Nadam se pobedi u te dve utakmice".
Starsport
Osvrnuo se Džasper zatim i na ono o čemu se priča ovog leta. Prvotimac Železničara na meti je Vojvodine i Partizana.
"Da, da, čuo sam za to. Ipak, to je pitanje za klub. Moj agent mi je rekao da ima interesovanja iz ovih klubova, ali ćemo videti. Fokusiran sam na utakmice Železničara. Sad sam ovde i srećan sam".
Možda Železničar i nije imao sreće prilikom žreba za Ligu konferencije, jer igra protiv Brage. Ipak, Džasper poručuje da nema predaje.
"Očekuju nas dve teške utakmice. Braga je baš dobra. Svake godine igraju u Evropi. Sa druge strane, za nas je nova stvar da igramo na međunarodnoj sceni. Znamo da će biti teško, ali sa druge strane znamo i da imamo kvalitet. Imamo dobar tim, borićemo se sto odsto. Bog će na kraju reći šta će da bude".
Razgovor nije mogao da prođe bez mundijalske priče, tačnije utakmice između Englesle i Argentine. Silvester Džasper rođen je u Londonu i dobro poznaje fudbal na Ostrvu.
"Uh, biće teška utakmica između Engleske i Argentine. Biće 2:2 u regularnom delu, a onda će Engleska proći na penale", rekao je Džasper.
Dušan Vlahović je sa 26 godina napustio Juventus i potpisao trogodišnji ugovor s Beşiktaşem. Mohamed Salah je nakon devet sezona u Liverpoolu otišao u Trabzonspor.
Samo nekoliko meseci pre prelaska u Lakerse, firma u vlasništvu LeBrona Jamesa uzela je kredit od gotovo 300 miliona dolara od dve životne osiguravajuće kompanije.
Romanov slučaj je zanimljiv i izvan sveta sporta. On pokazuje kako funkcioniše ekonomija pažnje, u kojoj novinari postaju preduzetnici a publika tržište. Reputacija postaje ključna poslovna prednost, a nju italijanski novinar, sada kreator sadržaja, sve više gubi.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
31.07.2026 22: 15
Džasper je u Pančevo stigao u sezoni 2025/26 i za kratko vreme postao jedan od najvažnijih aduta ekipe. Brzinom, prodornošću i konkretnim učinkom privukao je pažnju brojnih skauta, a sezonu je završio sa sedam postignutih golova i isto toliko asistencija, ostavivši upečatljiv trag u dresu Železničara.
22.07.2026 08: 50
Fudbaleri Železničara iz Pančeva odigraće premijernu utakmicu na evropskoj sceni u okviru drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencije.
09.07.2026 19: 20
U prethodnom meču Pančevci su poraženi od CSKA, dok su sa Mariborom odigrali nerešeno 1:1.
08.07.2026 22: 10
Do povratka u Pančevo Železničar će odigrati još jednu proveru protiv Debrecina, ali najjači sastav najverovatnije neće biti na terenu.
YouTube
pre 22min
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 1h
pre 52 minuta 21: 21
"Pančevačka dizelka" proradila u drugom poluvremenu.
pre 1 sat 20: 56
Evropska jesen...
pre 1 sat 20: 44
Prva pobeda je ostvarena.
pre 1 sat 20: 23
"Milioneri" uz dobre role Karecasa i Konatantelijasa pobedom otvorili Bundesligu - 2:0 (2:0).
Ostavite komentar