pre 38 sekundi 08: 08
Santos preokretom savladao Makaru, Nejmar asistirao za pobedu
Santos će tako sa minimalnom prednošću otputovati u Ekvador, gde će 20. avgusta biti odlučeno ko ide u četvrtfinale Kopa Sudamerikana.
Šavi Babika ponovo je u redovima Crvene zvezde. Reprezentativac Gabona vratio se sa pozajmice i priključio pripremama prvog tima, gde trenira pod vođstvom šefa struke Dejana Stankovića, prenosi "Meridian sport".
Iako se tokom leta očekivalo da će karijeru nastaviti u nekom drugom klubu, za sada nije pronađeno rešenje za njegov odlazak. Nakon što je turski Karagumruk ispao u drugi rang takmičenja, postalo je jasno da nema finansijske mogućnosti da otkupi njegov ugovor.
Prethodnih nedelja pominjalo se interesovanje Omonije i Karabaga, ali konkretan dogovor nije postignut. U Crvenoj zvezdi i dalje očekuju ponude, bilo za novu pozajmicu ili za trajni transfer.
Crveno-beli su za Babikin dolazak svojevremeno izdvojili četiri miliona evra, pa bi idealan scenario bio da kroz prodaju vrate uloženi novac. Ipak, u ovom trenutku deluje malo verovatno da će neki klub izdvojiti isti iznos.
Njegov status u ekipi ostaje neizvestan, posebno imajući u vidu da nije bio u planovima stručnog štaba nakon prethodnih zimskih priprema. Zbog toga su male šanse da u predstojećoj sezoni dobije značajniju minutažu u dresu Zvezde.
Babika je na stadion "Rajko Mitić" stigao iz Tuluza, ali je za Crvenu zvezdu do sada upisao svega šest zvaničnih nastupa. Njegov povratak na Marakanu za sada znači samo nastavak treninga sa ekipom, dok se i dalje čeka rasplet oko njegove budućnosti.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
07.08.2026 19: 56
Između dva evropska izazova ne smeju se zapostaviti ni obaveze na domaćoj sceni.
25.07.2026 22: 51
Prvi superligaški spektakl u novoj sezoni.
25.07.2026 18: 28
Šampion traži novi trijumf na početku sezone.
24.07.2026 14: 23
Promena plana...
pre 39 sekundi 08: 08
Santos će tako sa minimalnom prednošću otputovati u Ekvador, gde će 20. avgusta biti odlučeno ko ide u četvrtfinale Kopa Sudamerikana.
pre 9 sati 22: 41
Napolitanci bi da dovedu Brazilca iz Arsenala, ali su daleko od realizacije.
pre 9 sati 22: 31
Nedisciplina se neće tolerisati.
pre 9 sati 22: 26
Fudbaleri Anderlehta savladali su PAOK 3:2 (1:1) u revanšu trećeg kola kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope.
Ostavite komentar