pre 4 minuta 19: 34
"Delije", spremite se: Crvena zvezda u nedelju predstavlja novo pojačanje
Crveno-beli formiraju pakleni sastav.
FK Vojvodina
Fudbaleri Vojvodine okupili su se u Trening centru "Vujadin Boškov" i zvanično započeli pripreme za novu sezonu. Pred put na Zlatibor, a potom i u Austriju, trener Miroslav Tanjga poručio je igračima da ih očekuje ozbiljan posao, jer novosadski klub želi da spremno dočeka evropske izazove koji slede već početkom jula.
Uz dobro raspoloženje i osmehe na licima, fudbaleri Vojvodine započeli su letnje pripreme za sezonu u kojoj ih očekuju veliki izazovi u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Trener Miroslav Tanjga iskoristio je prvo okupljanje da igračima jasno stavi do znanja koliki izazovi stoje pred ekipom.
"Znate šta nas čeka. Izborili smo se za poziciju koja vodi u Evropu. Naravno, ima dosta poteškoća, moramo dobro da se spremimo. Bez volje i želje nemamo šta da tražimo tamo", poručio je Tanjga na početku priprema.
Vojvodina će ime prvog rivala u kvalifikacijama za Ligu Evrope saznati 16. juna na žrebu u Nionu, dok je prvi evropski meč zakazan za 9. jul. Revanš susret igraće se sedam dana kasnije. Među potencijalnim protivnicima nalazi se i splitski Hajduk, što dodatno podiže interesovanje za predstojeći žreb.

FK Vojvodina
Svestan da vremena za pripremu nema mnogo, Tanjga je naglasio da će od igrača zahtevati maksimalnu posvećenost.
"Moramo da budemo spremni. Imamo mesec dana do sledeće utakmice. Morate da se odreknete mnogih stvari. Odmor, trening i ishrana, to mora da vam bude u fokusu", istakao je strateg Novosađana.
Trener Vojvodine smatra da bi uspešan evropski nastup predstavljao veliki podstrek ne samo za ekipu, već i za ceo klub.
"Nismo neiskusni, ali poslednjih godina nismo imali mnogo uspeha na evropskom putu. To je dodatni motiv za sve nas. I novinari više vole da izveštavaju sa evropskih utakmica nego samo sa domaće scene".
On veruje da klub iz godine u godinu napreduje i da je spreman za iskorak na međunarodnoj sceni.
"Rastemo u svakom smislu. Verujem da ćemo uskoro dostići nivo kojem težimo", naglasio je trener Vojvodine.
Nezaobilazna tema bila je i mogućnost dolaska Dušana Tadića, čije se ime poslednjih nedelja često dovodi u vezu sa novosadskim klubom.
Iskusni vezista trenutno je član saudijske Al Vahde, a ugovor sa tim klubom ističe mu krajem juna, što je dodatno podgrejalo spekulacije o mogućem povratku u srpski fudbal.
"Naravno da bi svako voleo da vidi Tadića u našem klubu. Koliko je to realno, s obzirom na brojne okolnosti, ne bih želeo da prejudiciram i podgrevam maštu o tome šta jeste, a šta nije moguće", rekao je Tanjga.
Inače Vojvodina je uspela da angažuje i Ifeta Đakovca nekada prvotimca TSC-a. Nema sumnje da će njegova pomoć biti velika za "lale". Već su stigli Hamza Redžić i Nardin Mulahusejnović, a trebalo bi da potpiše i Stefan Mitrović.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
01.05.2026 18: 33
U Novom Sadu mogao bi da se rodi ozbiljan projekat koji bi uzdrmao ustaljeni poredak u domaćem fudbalu.
27.04.2026 09: 20
Šef struke Vojvodine istakao je da je da nema šta da zameri igračima uprkos remiju sa Železničarom.
22.04.2026 08: 51
Meč sa "Karađorđa" pratiće i u Ljutice Bogdana
21.04.2026 18: 10
"Poštujemo Partizan, ali nadam se da će ekipa dati sve od sebe da bismo došli do pobede", izjavio je danas u Novom Sadu trener fudbalera Vojvodine Miroslav Tanjga uoči meča drugog kola plej-ofa Superlige Srbije.
pre 10 minuta 19: 28
Niški tim doživeo poraz i u drugom kolu fudbalskog prvenstva Srbije.
pre 1 sat 18: 23
"Neko u klubu je smatrao da je eliminacija od Ferencvaroša i Ajaksa neuspeh", rekao je na rastanku Tanjga.
pre 1 sat 18: 07
Tim nekadašnjeg trenera Partizana pretrpeo težak poraz na startu prvenstva Rusije.
pre 1 sat 18: 03
Modernizacija ili odustajanje od tradicije?
Ostavite komentar