pre 3 minuta 22: 20
(UŽIVO, VIDEO) Braga-Železničar (2:0): Miran početak drugog poluvremena - nema većih uzbuđenja u "Kamenolomu"
Može li čudo da se ipak dogodi?
Fudbalski klub Partizan želi da angažuje fudbalera Sanderlenda Milana Aleksića i njegovo ime je ponovo visoko na listi želja crno-belih za naredni letnji prelazni rok. Pokušaji Partizana da prošlog leta obezbedi njegov potpis nisu urodili plodom, pošto crno-beli nisu mogli da pariraju zahtevima engleskog kluba, ni kada je reč o pozajmici, ni o potencijalnom otkupu ugovora. Ipak, interesovanje iz Humske nije nestalo, već je samo privremeno odloženo.
Situacija je sada nešto drugačija, pošto se vezista nalazi u nezavidnoj poziciji nakon ne baš uspešne pozajmice u poljskoj Ekstraklasi. Naime, Aleksić je početkom septembra 2025. godine prešao u Krakov na pozajmicu, ali tamo nije uspeo da dobije ozbiljniju minutažu. Za polusezonu je odigrao svega šest prvenstvenih mečeva, uglavnom ulazeći sa klupe, i skupio 178 minuta na terenu, uz još dva nastupa u Kupu Poljske (117 minuta).
Zbog nedostatka prostora i kontinuiteta, pozajmica je okončana ranije nego što je planirano, pa se mladi vezista vratio u Sanderlend, gde takođe nije uspeo da se izbori za ozbiljniju ulogu u timu. U Partizanu veruju da bi ovoga puta mogli da iskoriste situaciju i pokušaju da ga dovedu pod povoljnijim uslovima, iako je i dalje reč o poslu koji neće biti jednostavan za realizaciju.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
02.06.2026 19: 57
Turbulentan period je pred Partizanom, a jednako je turbulentno i leto pred klubom, koji će pokušati da sastavi kompetentnu ekipu nakon sezone u kojoj su crno-beli završili na trećem mestu u Mozzart bet Superligi Srbije.
02.11.2024 12: 20
Nekadašnji fudbaler Radničkog 1923 nikako da debituje u Engleskoj, iako šef struke ceni njegove igračke kvalitete.
28.08.2024 15: 25
Vezistu kragujevačkog tima samo još lekarski pregledi dele od Čempionšipa.
pre 12 minuta 22: 11
Fudbaleri Partizana plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije, pošto su večeras u Luksemburgu u revanšu drugog kola savladali ekipu Una Štrasen rezultatom 1:0 (0:0).
pre 3 minuta 22: 20
Može li čudo da se ipak dogodi?
pre 8 minuta 22: 15
Real Madrid se upustio u trku za napadača Levantea Karlosa Espija, što je iznenađujući obrt, uzevši u obzir da je madridski velikan dobro popunjen na poziciji centralnog napadača, čak i nakon sve izvesnijeg odlaska Gonzala Garsije u Fulam kod Alvara Arbeloe.
pre 12 minuta 22: 11
Fudbaleri Partizana plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije, pošto su večeras u Luksemburgu u revanšu drugog kola savladali ekipu Una Štrasen rezultatom 1:0 (0:0).
pre 18 minuta 22: 05
Uspeo je Partizan da se dokopa trećeg kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencije i posle minimalnog trijumfa u Luksemburgu protiv UNA Štrasen kompletira "petardu" kroz dvomeč, ali daleko od toga da se ova rezultatska ubedljivost može poistovetiti sa viđenim na terenu.
Ostavite komentar