pre 11 minuta 19: 53
(UŽIVO, VIDEO) Partizan - Čukarički (0:0): Dupla nula! Razočaravajućih 45 minuta u Humskoj
Može li klub sa Topčiderskog brda da se revanšira "brđanima" za težak poraz iz prvog dela sezone?
Fudbaleri Partizana u meču 29. kola Superlige Srbije dočekuju ekipu Čukaričkog na stadionu u Humskoj ulici, u derbi susretu koji im u slučaju trijumfa može doneti i povratak na drugu poziciju elitnog ranga srpskog klupskog fudbala.
Sa druge strane, fudbaleri sa Banovog brda i dalje nisu obezbedili plasman u plej-of i svaki bod na Topčiderskom brdu bi im i definitivno obezbedio plasman među osam najboljih superligaških ekipa za takmičarsku 2025/26 godinu.
U aktuelnoj sezoni dve ekipe su odigrale svoj meč prvo dana meseca novembra, a popularni "brđani" su slavili sa ubedljivih 4:1 i navedeni poraz bio je koban po trenera Srđana Blagojevića koji napustio klupu crno-belih.
Zbog svega navedenog Srđan Blagojević će imati i dodatni motiv, ali nešto će se ipak pitati i gosti sa Banovog brda.
Superliga Srbije, 29. kolo
Stadion: FK Partizan
Glavni sudija: Danilo Nikolić
Pomoćne sudije: Dragan Bogićević, Nikola Rijavec
Partizan: Milošević - Roganović, Milić, Mitrović, Đurđević -Dragojević, Zdjelar - Sek, Vukotić, B.Kostić - Polter. Trener: Srđan Blagojević
Čukarički: Nikolić - Miletić, Tomović, Maiga, Stojanović - Sisoko, Mijailović - Mijović, Matijašević, Miladinović - Tedić. Trener: Marko Jakšić
05.04.2026.
Poluvreme u Humskoj.
Pogodaka u prvih 45 minuta nije bilo. Fudbaleri Partizana su imali daleko više od igre, ali izuzev stative koju je Dragojević pogodio u desetom minutu meča, ozbiljnijih prilika nije bilo.
U prilično rastrzanoj igri treba napomenuti da je Andreja Stojanović zaradio dve javne opomene, tako da će Čuakrički u nastavku meča imati igrača manje na terenu.
Igraće se samo minut nadoknade vremena.
Nakon što je u 13. minutu zaradio prvu javnu opomenu, Anreja Stojanović je napravio novi nesmotreni potez.
Ovoga puta rukama je faulirao Demba Seka i sudija Danilo Nikolić mu je opravdano pokazao drugi žuti, samim tim i crveni karton.
Čuakrički će u nastavku meča imati igrača manje na terenu.
U jeku napada Partizana, mogao je Čukrički do prednosti, nakon školski izvedenog napada.
Sjajan kontranapad "brđana", lopta je stigla do Lazara Mijovića na poziciji desnog krila. Ušao je fudbaler Čukaričkog u sredinu i uputio udarac sa 16 metara, ali je lopta prošla tik pored leve stative golmana Miloševića.
Demba Sek je daleko najagilniji fudbaler Partizana u prvih pola sata igre.
Krilni napadač crno-belih zadaje dosta muka odbrani gostiju, ali za sada svi njegovi sjajni potezi nisu iskorišćeni.
Senegalac za sada nema raspoloženog saigrača koji bi iskoristio njegove prodore i centaršuteve.
Nakon centaršuta Uroša Miladinovića sa pozicije levog krila, u petercu Partizana došlo je do sudara Filipa MAtijaševića i golmana Partizana Marka Miloševića.
Na sreću, nakon ukazane pomoći golman crno-belih nastavlja utakmicu.
Još jedna zanimljiva situacija pred golom Čukaričkog.
U prilici se našao Demba Sek, ali je golman Nikolić bio za korak brži od krilnog napadača kluba iz Humske.
Pojedini fudbaleri domaće ekipe signalizirali su sudiji da je možda došlo i do kontakta, ali je Danilo Nikolić samo odmahnuo rukom.
Zbog oštrog starta, u beležnici sudije Danila Niklića našao se fudbaler Čukaričkog Andreja Stojanović.
Velika prilika za Partizan nakon kornera.
Kratko je lopta prosleđena do Demba Seka koji je uputio centaršut u kazneni prostor gostiju. Iz prve je pokušao Dragojević, ali je lopta pogodila stativu.
Prva prilika za domaće fudbalere nakon slobodnog udarca koji je izveden iskosa sa leve strane.
Centaršut na koji je odlično reagovao Milić, ali je njegov udarac glavom golman Nikolić uspeo da zaustavi. Međutim, i da se mreža zatresla gola ne bi bilo pošto se fudbaler Partizana našao u ofsajd poziciji.
Meč 29. kola Superlige Srbije između Partizana i Čukaričkog upravo je počeo.
Sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.
Uoči današnjeg derbi meča Partizan se nalazi na trećoj poziciji superligaške tabele sa 57 osovjenih bodova, dva manje u odnosu na novosadsku Vojvodinu i 12 manje u odnosu na lidera i večitog rivala Crvenu zvezdu.
Fudbaleri Čukaričkog nalaze se na osmoj poziciji sa 38 bodova i pred njima je borba za plasman u plej-of, a sve probleme bi mogli da reše i osvajanjem jednog boda u Humskoj.
Mnogi navijači Partizana i dalje se dobro sećaju prethodnog duela dve ekipe koji je odigran na Banovom brdu prvog dana meseca novembra 2025. godine.
Čukarilčki je na tom meču zabeležio ubedljiv trijumf rezultatom 4:1 (2:0), a golove za "brđane" postigli su Bojica Nikčević u 7, Slobodan Tedić sa bele tačke u 29, Nemanja Miletić u 89. i Filip Matijašević u petom minutu nadoknade vremena.
Počasni pogodak za Partizan delo je Ibrahima Zubaire u 39. minutu susreta.
Nakon navedenog meča trener Srđan Blagojević je napustio klupu Partizana, ali se na nju vratio 9. marta ove godine kada su crno-beli gotovo izgubili i teoretsku šansu da stignu do šampionskog pehara.
Trener Čuakričkog Marko Jakšić ove fudbalere izvodi na teren: Nikolić - Miletić, Tomović, Maiga, Stojanović - Sisoko, Mijailović - Mijović, Matijašević, Miladinović - Tedić.
Trener Partizana Srđan Blagojević odlučio je da gostima sa Banovog brda suprostavi sledeći sastav: Milošević - Roganović, Milić, Mitrović, Đurđević -Dragojević, Zdjelar - Sek, Vukotić, B. Kostić - Polter.
Derbi meč 29. kola Superlige Srbije igra se na stadionu u Humskoj ulici, gde fudbaleri Partizana dočekuju ekipu Čukaričkog, u susretu u kojem obe ekipe imaju pregršt motiva da stignu do kompletnog plena.
Zahvaljujući remiju novosadske Vojvodine u Loznici protim novobeogradskog IMT (0:0), izabranici trenera Srđana Blagojevića su se našli u poziciji da se eventualnim trijumfom vrate na drugu poziciju elitnog ranga srpskog klupskog fudbala.
Sa druge strane Čukarički bi osvajanjem i jednog boda, kolo pre kraja ligaškog dela takmičenja, obezbedio učešće u plej-ofu što je svakako i primarni cilj u aktuelnoj takmičarskoj godini,
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.
14.03.2026 18: 07
Partizan nije briljirao, ali je zabeležiio trijumf koji "vraća mir u kuću".
06.03.2026 19: 01
Vreme je da crno-beli konačno pokažu od čega su satkani.
04.04.2026 16: 05
Zbog problema sa leđima Vladimir Stojković neće braniti.
04.04.2026 14: 25
Održana je konferencija za medije pred 29. kolo Mozzart Bet Superlige Srbije i meč na kojem Partizan dočekuje ekipu Čukaričkog, a pored same utakmice, tema je bio i problem unutar kluba.
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 20h
pre 47 minuta 19: 17
Lion nije uspeo da prekine loš niz u Anžeu, bez pobednika i derbijima začelja.
pre 58 minuta 19: 06
Uspela je Crvena zvezda da izađe na kraj sa Radnikom.
pre 1 sat 19: 01
Najnovije informacije nisu ni malo optimistične.
pre 1 sat 18: 53
Morali su crveno-beli da se "čupaju" iz rezultatskog zaostatka koji su sami sebi stvorili na početku meča 29. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.
Ostavite komentar