pre 16 minuta 17: 23
Topić o odnosu sa Bogdanom i Jokićem: Brinu o meni jer sam najmlađi, nadam se da će se to promeniti
"Sjajno je videti sve, naravno. Imamo odličan odnos", rekao je srpski košarkaš.
Nema sumnje da Crvena zvezda ozbiljno radi sa mladim fudbalerima. U ovom momentu, daleko najozbiljnije u regionu, što govore pre svega izlazni transferi. Čak i Dinamo Zagreb, koji je donedavno bio maltene sinonim za proizvodnju vrhunskih mladih talenata, kaska za višestrukim sprskim šampionom. Samo u prethodna dva prelazna roka, Crvena zvezda je prihodovala preko 30 miliona evra, i to od svega nekoliko igrača.
Pravi "kapitalci", bili su Veljko Milosavljević i Andrija Maksimović, koji su koštali optrilike isto – Milosavljević je za nijansu bio skuplji, Bornmut je platio tačno 15 miliona evra za i dalje 18-godišnjeg sjajnog štopera. Za nijansu jeftiniji je bio njegov vršnjak Andrija Maksimović, Lajpcig je za njega izdvojio oko 14.5 miliona evra.
Ipak, sasvim je moguće da bi šampion Srbije, možda već i predstojećeg leta, mogao da unovči Vasilija Kostova za iznos koji bi bio prilično veći u odnosu na transfere Milosavljevića i Maksimovića. Neverovatno igra mladi ofanzivni vezista, brojke su mu zaista impresivne u tekućoj sezoni, i nije ni čudo što ga je sajt Transfermakrt procenio na 18 miliona evra, 11 golova i 7 asistencija u Mozzart bet Superligi Srbije, jedan od tih golova postignut je na poslednjem Večitom derbiju, pa onda i 2 pogotka u Ligi Evrope, i to oba na strani – protiv velikog Porta i Malmea.
Kada pogledamo društvo u kojem se nalazi Kostov, sve deluje još impresivnije – De Kat je sledeća velika stvar u belgijskom fudbalu, Keni Ajhorn je generacijski nemački talenat koji gotovo sigurno napušta Hertu na kraju sezone. Tu je i arsenalov Maks Dauman, koji je sa svega 16 godina nedavno postigao prvi gol u Premijer ligi za "tobdžije". Zaista, odabrano društvo, u pravom smislu te reči.
Inače, za Kostova se (ne)zvanično interesuju PSŽ, Inter, Milan, Juventus, Dortmund, Bajern i Arsenal. Da li je za njega bolje da ostane još bar jednu godinu u Crvenoj zvezdi i eventualno proba da zaigra Ligu šampiona sa voljenim klubom, ili da već ovako mlad proba da napravi još veći iskorak u svojoj karijeri? Teško je dati tačan odgovor, pitanje je da li i postoji.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
05.12.2025 14: 13
Mladi vezista je u oktobru produžio saradnju sa crveno-belima do 2028. godine.
31.10.2025 17: 21
Fudbaler Crvene zvezde Vasilije Kostov potpisao je novi ugovor sa "crveno-belima", saopštio je šampion Srbije.
11.09.2025 17: 45
Fudbaleri Crvene dočekaće u nedelju od 17 časova ekipu Železničara u osmom kolu Superlige Srbije.
14.11.2024 18: 55
"Velika je čast i privilegija što sam produžio ugovor sa ovako velikim klubom, za koji navijam. Ovo mi je samo podstrek i dodatna motivacija da još više i jače treniram i napredujem, te da dodatno pomognem timu i trener", istakao je mladi fudbaler.
pre 27 minuta 17: 13
"Bikovi" pobedili sa 2:1, dok je klub sa Siclije u derbi meču začelja bio bolji od Kremonezea
pre 2 sata 15: 24
Bornmut drugu godinu zaredom šokirao "Emirate"!
pre 3 sata 14: 08
Perspektivni stručnjak je "zreo" za angažman u Superligi...
pre 3 sata 14: 00
Interesovanje kluba iz Milana prerasta u ozbiljnu trku za potpis mladog veznog igraća crveno-belih.
Ostavite komentar