pre 16 minuta 18: 20
Rame uz rame sa Vinsom Karterom: Toronto odaje počast svom šampionu
Toronto će pod svodove dvorane podići dres još jednog klupskog velikana.
Novi "večiti derbi" je veoma blizu, a u danima pre velike utakmice između Crvene zvezde i Partizana mnogi biraju strane. Iako uglavnom nema istupanja, jedan od ljudi koji je iznenadio svojim odabirom jeste Njegoš Petrović.
Bivši fudbaler Crvene zvezde, od 2019. do 2021. godine, trenutno biva kapiten Vojvodine, koja se nalazi u "tihom" pohodu na šampionsku titulu. Iako su "večiti" na vrhu, u velikoj borbi za lidersku poziciju, "lale" su odlučile da "vrebaju" i pokušaju da iznenade sa trećeg mesta na tabeli.
Trenutno imaju četiri boda manje od kluba iz Humske, i pet u odnosu na crveno-bele. Samim tim, Petrović je na podkastu "2x45" poručio kom rezultatu se najviše nada:
"Mi smo već pričali u svlačionici na tu temu i zaključili smo da je najbolje za nas da u derbiju bude nerešeno, uz našu pobedu nad Novim Pazarom. Ali, sad kada malo više razmislim, na duže staze bi nam možda više odgovaralo da Partizan pobedi. Pa, ako je tako, naravno da ću navijati za Partizan".
Nije svakodnevnica videti ovakvu izjavu bivšeg igrača Zvezde, ali su njegovi prioriteti sada u Vojvodini.
U Velikoj Britaniji se vodi postupak protiv Manchester Cityja zbog kršenja pravila Premijer lige i UEFA, a nepovoljna presuda mogla bi da naruši odnose te zemlje i vlasnika kluba iz UAE.
Dušan Vlahović je sa 26 godina napustio Juventus i potpisao trogodišnji ugovor s Beşiktaşem. Mohamed Salah je nakon devet sezona u Liverpoolu otišao u Trabzonspor.
Samo nekoliko meseci pre prelaska u Lakerse, firma u vlasništvu LeBrona Jamesa uzela je kredit od gotovo 300 miliona dolara od dve životne osiguravajuće kompanije.
Romanov slučaj je zanimljiv i izvan sveta sporta. On pokazuje kako funkcioniše ekonomija pažnje, u kojoj novinari postaju preduzetnici a publika tržište. Reputacija postaje ključna poslovna prednost, a nju italijanski novinar, sada kreator sadržaja, sve više gubi.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
22.04.2026 19: 37
Trener Srđan Blagojević moraće da kombinuje novu odbranu za duel sa Crvenom zvezdom.
16.03.2026 09: 34
OFK Beograd danas protiv Napretka ima imperativ pobede za uvećanjem šansi da se zadrži među osam u preostala tri kola.
09.03.2026 09: 21
Poslednjih nekoliko sezona ista slika u borbi za titulu, Crvena zvezda odmiče, Vojvodina ugrožava drugo mesto Partizanu.
23.02.2026 20: 45
Bivši sportski direktor kluba iz Humske dao je svoje utiske o derbiju 24. kola Superlige Srbije...
pre 59 minuta 17: 38
Neočekivano...
pre 1 sat 17: 36
Frajburg je pobedio tim iz Verdera 4:1 (2:0) u prvom kolu Bundeslige.
pre 1 sat 17: 22
Pariz je pobedio Nicu 3:0 (1:0) u drugom kolu Lige 1 i zaseo privremeno na čelo tabele.
pre 1 sat 17: 17
Izlaz iz krize mora što pre da se pronađe.
Ostavite komentar