pre 21 minut 20: 22
Sjajan start za srpske takmičare na BRAVE 104: Nikola Todorović zadavio protivnika u prvoj rundi
Srpski borac Nikola Todorović slavio je na svom BRAVE debiju, i to pred domaćom publikom.
TV Arena sport
Uprava Čukaričkog završila je veliki posao baš na Božić. Klub sa Banovog brda produžio je saradnju sa dvojicom iskusnih fudbalera Nenadom Tomovićem i Srđanom Mijailovićem, koji su potpisali nove jednogodišnje ugovore.
I dok Tomović predstavlja oličenje stabilnosti, Mijailovićev ostanak ima posebnu emotivnu težinu jer je njegov povratak u Čukarički mnogo više od običnog transfera.
TV Arena sport

Posle Crvene zvezde i epizode u Emiratima, Mijailović se vratio tamo gde se, kako sam kaže, oseća kao kod kuće. Van terena povučen, tih i uvek sa blagim osmehom, na terenu je potpuna suprotnost, neumorni borac, agresivan u duelima, disciplinovan i posvećen. Upravo zbog te kombinacije karaktera i kvaliteta, jedan je od onih igrača koje bi svaki trener poželeo u svojoj ekipi.
"Imam neki poseban osećaj ovde u Čukaričkom, zaista kao da sam kod kuće. Iznenadio nas je direktor Matijašević, Tomovića i mene, sa tim ugovorima i ispalo je dobro, nadam se za sve nas", rekao je Srđan Mijailović.
Van fudbala, Mijailović je jednostavan, slobodno vreme provodi uz društvene igre sa saigračima, ali i na selu.
„Volim da odem u Požegu. Meni je to lepši odmor nego more. Uzmem kosilicu, kosim, baš se odmorim.“
Put do povratka na Banovo brdo nije bio jednostavan. Posle odlaska iz Crvene zvezde, godinu dana proveo je u Emiratima, ali iskustvo nije ispunilo očekivanja.
"Posle Zvezde bio sam u Emiratima godinu dana. Tamo nije bilo kao što sam očekivao i želeo. Bilo je nekih ponuda posle toga, međutim odlučio sam da je najbolje za mene da se vratim u Čukarički. Lako sam se dogovorio sa direktorom Matijaševićem, sa njim iam neki poseban odnos. Osećam se odlično ovde, atmosfera je čak i bolja nego ranije, a i tada je bila sjajna."
Čukarički se, prema njegovim rečima, nije mnogo promenio od perioda prvog boravka.
"Neki igrači su još uvek tu, ljudi u klubu su isti. Sve je lepo kao što je bilo i prvi put. Ove pripreme su mi pravo uživanje. Još kad bih mogao da vratim Belića, Pušku, Ćirkovića, Tošića, Stevanovića, Kajevića to bi bilo savršeno."
Tomović kao švajcarski sat
Nenad Tomović odigrao je sve utakmice u jesenjem delu sezone, a pohvale saigrača ne izostaju.
„Tomke je kao švajcarski sat. Precizan, tačan, pouzdan. Odigrao je svaku utakmicu i svaka mu čast.“
Posebno Mijailović hvali atmosferu u ekipi, kaže da je ranije imao i tenziju pred pripreme, ali da je sad to totalno druga priča jer je atmosfera u ekipi fantastična.
„Kada nismo na terenu, vreme uglavnom provodimo uz jamb. Cimer Miletić i ja smo trenutno najbolji, iako u igri učestvuju i Docić, Miladinović, Kaličanin i Lazar Stojanović.“
Na pitanje kako je došlo do toga da baš Miletić bude njegov cimer, Mijailović uz osmeh objašnjava:
"U prvom delu sezone bio sam sa Tošićem, ali je on otišao na Kipar i ostao sam sam u sobi. Miletić je takođe bio bez cimera, pa smo se spojili. Iskreno, odlično funkcionišemo."

TV Arena sport
Ekipa sa Banovog brda danas ima i dodatnu specifičnost veliki broj bivših igrača Crvene zvezde.
"Ima nas dosta, tu su: Cvetković, Jovančić, Tomović, Pavkov, Stojke… Šalim se, mi se stvarno ne delimo po tome ko je gde igrao. Svi se družimo, super smo se uklopili i nadam se da će se to videti i kroz rezultate u drugom delu sezone."
Iako smatra da je Čukarički po imenima zaslužio mesto među prva četiri, Mijailović realno sagledava situaciju.
"Primili smo golove u završnicama protiv IMT-a i Radnika, tih bodova mi je najviše žao. Bilo je i utakmica koje nismo igrali najbolje, a uzeli smo tri boda. Sve u svemu, rezultati nisu loši, ali mogli su da budu bolji."
Govoreći o prvenstvu, priznaje da ga Partizan na prvom mestu nije iznenadio, ali i da se nada promenama.
„Odrastao sam u Zvezdi, tako da se nadam da će drugi deo sezone biti mnogo bolji i da će Zvezda završiti prva.“
Kod Jovančića najbolja kafa
Iako hotel „Nirvana Kosmopoliten“ nudi više opcija, Mijailović ima svog favorita za kafu.
„Jovančić je poneo svoj aparat za kafu. Kod njega je ubedljivo najbolja, svi idemo kod njega.“
Razliku između srpskog fudbala i onog u Emiratima opisuje slikovito.
„Liga je dobra, dovode iskusne igrače, ali vremenski uslovi su brutalni. Sedam meseci godišnje je paklena vrućina, kao da igrate u sauni. Mislio sam da ću se lako prilagoditi, ali već po izlasku iz aviona doživeo sam šok.“
Na pitanje o najtežim protivnicima u karijeri, odgovor dolazi bez dileme:
„Doku definitivno. Najteži igrač za čuvanje protiv kog sam igrao. Iz naše lige, Tedić, izuzetno nezgodan, teško ga je čuvati na treninzima".
Prvi meč na pripremama Mijailović je propustio zbog lakše povrede. Stradalo je stopalo posle sudara sa Sisokom, ali ...
"Sa tribina je sve delovalo veoma dobro u provm meču. Bilo je dosta promena, tri ekipe su igrale po pola sata, ali za prvu utakmicu izgledali smo zaista ozbiljno i organizovano. Što se mene tiče, već danas ili sutra vraćam se treninzima, bio je to samo nezgodan udarac u stopalo, ništa ozbiljno. Igra mi se, jedva čekam da se vratim na teren", iskren je Mijailović.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
05.02.2026 12: 40
Pomenuti igrač je za Čukarički odigrao pet mečeva u jesenjem delu šampionata.
02.02.2026 12: 30
Nekadašnji prvotimac Partizana, trenersku karijeru je počeo u omladinskom timu crno-belih, a nastavio u OFK Beogradu, gde je takođe bio deo stručnog štaba.
01.02.2026 16: 59
U timu Čukaričkog nije bilo novajlije Vladimira Stojkovića. Lazar Kaličanin je dobio prednost, dok je na klupi bio Vladan Čarapić.
01.02.2026 11: 00
Kada je reč o međusobnim duelima, Crvena zvezda i Čukarički su do sada odigrali ukupno 72 utakmice u svim takmičenjima. Crveno-beli su zabeležili 58 pobeda, četiri puta je bilo nerešeno, dok je ekipa sa Banovog brda slavila u 10 navrata. Gol-razlika takođe ide u prilog Zvezdi i iznosi 127:43.
YouTube
pre 8min
YouTube
pre 31min
pre 31 minut 20: 13
Klub iz Bergama pobedio na Olimpiku sa 2:0, Samardžić za goste igrao samo prvo poluvreme, a Ratkov za domaćine ušao u nastavku utakmice.
pre 1 sat 19: 23
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Železničar u Pančevu rezultatom 3:0 i nastavili trku za titulu, a šef stručnog štaba Dejan Stanković bio je zadovoljan učinkom kada je reč o rezultatu, ali ne i u potpunosti igrom svog tima.
pre 1 sat 19: 11
Klub iz Novog Sada uspeo da pobedi na Banovom Brdu sa 3:2.
pre 1 sat 18: 56
Na papiru ubedljivih 0:3. Na terenu – mnogo više borbe nego što rezultat sugeriše. Crvena zvezda je slavila protiv Železničara u Pančevu u utakmici 23. kola Superlige Srbije, ali je duel imao trenutke u kojima je domaćin mogao da zakomplikuje situaciju.
Ostavite komentar