pre 28 minuta 07: 22
Redik: Nikad ga rovitog ne bismo poslali na teren
Luka Dončić povredio je zadnju ložu u ubedljivom porazu Lejkersa od Oklahome, a odluka da se vrati u igru posle poluvremena izazvala je reakcije javnosti.
Nakon osvajanja takozvane "jesenje titule", ali i poraza od IMT koji ostavlja blagu gorčinu i opomenu pred nastavak sezone i neočekivane borbe za prvo mesto u Mozzart bet Superligi Srbije, prvotimci Partizana su otišli na zaslužen odmor. Očekuju ih zimske pripreme, a potom povratak na zelenu podlogu i borba sa večitim rivalom i drugim ekipama iz prvog ranga.
Pred njima su sportski izazovi, a pred upravom kluba da pokuša oterati zainteresovane klubove, koji su nesumnjivo zainteresovani za mlade fudbalere Partizana, čija cena je višestruko skočila od početka takmičarske godine.
Među igračima koji privukli pažnju najvećih klubova je i Andrej Kostić. Iako je gotovo čitave sezone igrao ulogu "džokera", iza Jovana Miloševića, koji se nalazi u formi života, mladi Crnogorac rođen 2007. godine je ubeležio devet pogodaka u svojoj prvoj polusezoni u crno-belom dresu.
Stoga nikoga ne čudi što je na vrata Humske pokucao Milan, kako to prenose domaći mediji. Navodno, "rosoneri" su spremni da ponude Beograđanima između 5-10 miliona, ali Predrag Mijatović i ostatak funkcionera "puca" na više.
Kao što smo preneli ranije, crnogorski as je već izrazio želju jednog dana pojača sastav italijanskog velikana (možda i već na zimu), a pored toga, Kostić je za sajt Arene Sport sumirao sve svoje utiske iz prve polusezone u Partizanu. Novogodišnji intervju smo započeli baš sa ovim pitanjem - kako je prošao ovaj period adaptacije.
"Početak je bio jako dobar. Odmah smo imali dobru atmosferu i brzo smo se svi sklopili, što nam je davalo dobre rezultate. Zbog toga smo ovde gde jesmo. To nas je najviše poguralo, jer smo se odmah svi poklopili. Osećaj da budeš prvi na jesenjem delu je najlepši na svetu. Nekako je sve lakše kada na pauzu odeš sa prvim mestom", započeo je Andrej, a potom istakao da je od starta verovao u najveće uspehe:
"Ja uvek verujem da možemo. Tako verujem da možemo i do titule. Naravno".
Izdvojio je napadač Partizana i ono što smatra kao ključno za dolaženje do uspeha kojem se malo ko nadao na početku sezone, a kamoli govorio o njemu.
"Potrebna nam je složnost koju imamo trenutno. Sad, ne znam šta će se sve izdešavati u prelaznom roku, ali mislim da će dosta momaka ostati tu gde jesu", jasan je Kostić.
Vratili smo se na dolazak u Partizan i prvi korak napravljen na popularnom "JNA"...
"Osećao sam se ispunjeno. Bio sam srećan u tim trenucima. Ta mi je želja uvek bila prisutna, kada sam dolazio na teren, nanjušio sam neke golove", rekao je kroz smeh Andrej, potom istakavši da ga je Predrag Mijatović "privoleo" za prelazak u prestonicu Srbije:
"Dobra strana je što rano osetiš tu borbu i žar, koji treba da osetiš dok si mlad. Meni to iskreno prija".
"Zvao me je Peđa (Mijatović prim.aut.) Sve se brzo desilo. Dogovorili smo se sve, ja sam došao u Beograd i posle par dana je transfer bio realizovan".
A prilagođavanje mu je olakšala činjenica da se u Humskoj formirala prava crnogorska klika. Pored pomenutog funkcionera crno-belih, tu su Milan Roganović, njegov imenjak Vukotić i Stefan Milić.
"Prijalo mi je u početku, svi se zajedno držimo. Lako smo se upoznali i zbližili, tako da mi je u retrospektivi mnogo olakšalo dolazak. Najviše mi je pomogao Milan. Milan Vukotić. Tu je i Stefan (Milić, prim.aut), ali on je došao kad i ja, tako da smo se zajedno adaptirali. I naravno Milan Roganović".
Otišao Andrej Kostić u ovom prelaznom roku u Milan, ili ne, ostaće u sećanju navijača Partizana po dve proslave gola - prva su bili hici ispaljeni posle pogođenog penala protiv AEK Larnake, a posvećeni Andriji Delibašiću, koji je imao poseban uticaj na njegovu karijeru...
"Jeste, sigurno. Jako mi je drago što sam imao priliku u tom momentu da proslavim taj gol. I jako mi je žao što nisam imao neku bolju priliku za to", rekao je Kostić, a nadovezali smo se i sa drugim - omaž Draganu Manceu protiv Radnika iz Surdulice:
"Ne mogu da se setim trenutno poslednje stvari. Sigurno je bio neki savet, jer sam ih baš puno dobijao od njega. Ipak, najupečatljiviji mi je bio momenat kada me je priključio u prvi tim, dao mi dres sa brojem 23 i pokazao da veruje u mene. To me je kupilo do kraja života. Ta prilika u tom momentu - mesto u prvom timu Budućnosti - značila je više nego išta, jer je sam i od malena vezan za taj klub. Pamtiću to celi život".
"Da, stvarno. To je bila prelepa situacija i ostaće u sećanju".
Zaista je postojala dilema u jednom delu sezone ko više daje golove - Jovan Milošević ili Andrej Kostić. Mladi crnogorski napadač je naglasio kako između njih dvojice postoji samo pozitivan rivalski odnos, ali i veliko prijateljstvo.
"Znate kako, uvek postoji želja za većom minutažom kod svakog igrača, što je normalna stvar. I ja za sebe smatram da mogu više uvek. Mislim da tu postoji još prostora za rad, a minuti će doći. Uvek postoji pozitivan rivalitet sa Jovanom (Miloševićem prim.aut.). Mi smo i van terena super, nema tu ništa... Atmosfera je stvarno neverovatna", rekao je Kostić.
Ove sezone je stigao i onaj poziv koji se ne odbija - poziv u reprezentaciju Crne Gore.
"To je jedan od najvažnijih momenata u mom životu jer sam od malena kao i svako dete maštao o svojoj reprezentaciji. Prvi poziv se desio sa 18 godina i to mi jako znači, jer se sećam da sam pre dve godine maštao o svim tim igračima, koji su mi sada saigrači u svlačionici".
A selektor mu je niko drugi do Mirko Vučinić, nekada vrsni napadač Juventusa, koji je harao Serijom A.
"Ee... To je velika pomoć, što je selektor igrao na mojoj poziciji, i onda postoji puno stvari oko kojih mi pomaže za dalji razvoj. Pričali smo jedan na jedan. Većinom o taktičkim stvarima oko reprezentacije. Dobio sam savet za rad - što više rada, to se više isplati... To više golova".
Vratili smo se i na činjenicu da je sezonu Kostić otpočeo pod komandom Srđana Blagojevića, sa kojim se Partizan rastao posle jedne serije loših rezultata.
"Sve pozitivno o bivšem šefu. Imali smo dosta pozitivan i okej odnos. Dosta smo pričali. Dosta dobrih stvari mi je rekao. Promena je dala neki novi način rada, a ja se sad trudim da se uklopim sa novim šefom što bolje mogu. Ekipa je svakako brže kliknula, jer je jako puno momaka tu koji su radili sa njim već. "
"Malo ko je to očekivao, naravno... Promena trenera usred sezone... Nije lako u momentu se navići na drugačiji rad. Preko noći. Malo dok smo se pohvatali svi, trebalo je vremena. Sada smo se uklopili, tako da je sve na pravom putu ponovo i to jako brzo".
Za Nenada Stojakovića, koji je u svoje ruke preuzeo svlačionicu Partizana, kaže kako malo više razmišlja o ofanzivi.
"Imam neki osećaj, možda grešim, da je ovaj šef dosta konkretniji za neke stvari u napadu. Jedino to".
Što se tiče budućnosti u crno-belom dresu...
"Svoju budućnost u Partizanu? Najviše se nadam tituli. Pre svega to. Idemo stepenik po stepenik. Imamo još mnogo utakmica i treba da ostanemo na zemlji i fokusirani".
I za kraj, o Milanu, koji je par dana posle intervjua koji smo obavili, pokucao na vrata Humske interesujući se za Kostića. Sam Andrej je istakao da mu je "San Siro" san, a taj san možda postane realnost već ove zime.
"Italijanski neki. Milan. Atmosfera, 'San Siro', ma sve. Nisam još bio tamo, ali biću - nadam se", završio je Kostić rečima, koje smo preneli u najavi ovog razgovora.
Ostanite uz portal Arene Sport i u novoj godini pred nama.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
31.03.2026 11: 17
Italijanski velinan potvrdio transfer talentovanog fudbalera kluba iz Humske u svoje redove.
29.03.2026 13: 04
Napadač Partizana u Italiji završava danas medicinske preglede pre potpisa predugovora za leto.
05.02.2026 15: 49
Crno-beli, međutim, trenutno imaju druge prioritete. Fokus je usmeren na pitanje trenera, a Stojaković je, uprkos slabijem startu, za sada uspeo da zadrži poverenje klupskih čelnika.
22.12.2025 18: 23
Italijanski mediji ponovo su u centar pažnje stavili mladog napadača Partizana Andrej Kostić, za koga tvrde da je jedan od najperspektivnijih ofanzivaca svoje generacije. Prema novom pisanju "Gazete", interesovanje iz Milana postaje sve konkretnije, a transfer bi mogao da se realizuje već tokom zimskog prelaznog roka.
pre 8 sati 22: 58
Veliko priznanje dobio je srpski reprezentativac, Strahinja Pavlović. Nakon što je postigao spektakularan gol "makazicama" u prijateljskom meču sa Saudijskom Arabijom, njegov klub Milan ga je proglasio za igrača meseca marta!
pre 9 sati 21: 56
Tek što je preuzeo ekipu Totenhema, Roberto de Zerbi se već našao u jednoj situaciji, koja doduše nema mnogo veze sa terenom.
pre 10 sati 21: 34
Vojvodina je već počela da sklapa tim za narednu sezonu, a jedna od ozbiljnih meta kluba sa „Karađorđa“ je italijanski napadač Edi Salsedo, prenosi Mozzart Sport.
pre 10 sati 21: 04
Kako sada stvari stoje, argentinski fudbaler neće produžiti saradnju sa klubom iz Londona.
Ostavite komentar