Superliga Srbije

Rezime superligaške jeseni: Zakuvalo se i za titulu i za opstanak

komentari (0)

Autor: Sašo Ilijoski

23.12.2025 12:41
Marko Arnautović u duelu sa Stefanom Milićem Starsport
Marko Arnautović u duelu sa Stefanom Milićem

Spustila se sinoć zavesa na jesenji deo šampionata u Mozzart Bet Superligi i treba reći da nas očekuje od 31. januara 2026. godine jedno veoma zanimljivo proleće jer se zakuvalo i u borbi za titulu, a još više gori u borbi za opastanak.

Partizan je zaribao protiv IMT-a i ima samo bod prednosti u odnosu na aktuelnog šampiona Crevenu zvezdu, a šest u odnosu na Vojvodinu. Crveno-beli su imenovali Dejana Stankovića, a on će imati primarni zadatak da odbrani titulu. Ima Dejan najkvalitetniji sastav, dobiće i neka pojačanja i sigurno je i dalje prvi favorit.

Partizanova mladost je prva prošla kroz cilj, usponi i padovi su bili očekivani, možda ne i na kraju na Lagatoru. Potrebna su Nenadu Stojakoviću pojačanja, pitanje je koliko će uprava finansijski moći da potegne po tom pitanju, ali ako crno-beli u preostalih 10 kola prvog dela uspeju da ostanu na prvom mestu i da sa prve pozicije startuju u plej-ofu mogu da se nadaju da će možda prvi proći kroz cilj u maratonu.

Vojvodina ima kvalitetan sastav, odlično je igrala "velike mečeve", dva puta je pobedila Crvenu zvezdu, ali ako Miroslav Tanjga bude uspeo da dobija i "male ekipe" onda može da se potuče sa "večitima". Nije prvi put da "lale" imaju mali zaostatak za večitima, samo je pitanje stava i uverenja da mogu više, što im je bila i glavna kočnica u prošlosti...

Stanković opet startuje na Brdu

Zaniljivo je da će Dejan Stanković kao i u prvom mandatu na klupi Crvene zvezde startovati u Superligi utakmicom protiv Čukaričkog na Banovom brdu, a 15. februara 2020. slavio je 2:0.

Parovi 21. kola (od 31. januar 2026) su: Čukarički - Crvena zvezda, Mladost - OFK Beograd, Napredak - Javor, Novi Pazar - Spartak, Partizan - Radnički Niš, Radnički 1923 - IMT, TSC - Vojvodina i Železničar - Radnik.

Zbog skraćenja Mozzart Bet Superlige na 14 klubova, ove sezone ispada direktno četiri kluba, dok će dva igrati baraž sa trećeplasiranih i četvrtoplasiranim iz Prve Lige Srbije. Zbog toga će strepeti većina superligaša, a glavni cilj od četvrtog Novog Pazara do 13. Javora biće da u prvih 10 prolećnih kola stignu do plej-ofa i sigurnog opstanka.

Novi Pazar, Železničar i Čukarički imaju boljnu startnu poziciju, ali od veoma dobrog Radnika i Radničkog 1923, pa sve do Radničkog iz Niša, koji je na 14. poziciji, vodiće se grčevita bitka da se izbegne plej-aut.

Iako su Spartak (15) i Napredak (12) u velikom bodovnom zaostatku sigurno neće biti bez ambicija da na proleće osvoje što više bodova i u plej-autu pokušaju da spase što se spasiti može.

Jer, od osam ekipa ispašće čak četiri direktno, a dva će morati kroz doigravanje sa prvoligašima da traži spas.

 

Standings provided by Sofascore

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija