(KRAJ) Novi Pazar uzeo bod u Beogradu protiv Zvezde

28.05.2023 20:55
Novi Pazar uzeo bod protiv Zvezde MN Press
Novi Pazar uzeo bod protiv Zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde igraju poslednju utakmicu sezone, od 19 sati na stadionu "Rajko Mitić" dočekuju Novi Pazar, uz direktan prenos na TV Arena 1 Premium.

Podsetimo, crveno-beli su u četvrtak osvojili Kup Srbije pobedom nad Čukaričkim, dok su titulu u domaćem prvenstvu osvojili još u prvom kolu plej-ofa. Ovo će biti ujedno i poslednji meč Miloša Milojevića na klupi beogradskog kluba, koga će od naredne sezone naslediti Barak Bahar.

Crvena zvezda - Novi Pazar

Stadion: Crvene zvezde.

Sudija: Novak Simović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Nikolić, Eraković, Milunović, Azarovi, Mijailović, Kanga, Mitrović, Ivanić, Bukari, Mijatović

NOVI PAZAR: Slavković, Adešina, Bogdanovski, Ergelaš, Gavrić, Joksimović, Kiković, Kurdić, Momčilović, Rubežić, Stanojlović

(UŽIVO) Crvena zvezda - Novi Pazar

28.05.2023. 21:12

Kraj utakmice u Beogradu: Pazarci odoleli Zvezdi - 2:2

Završena je utakmica u Beogradu. Zvezda i Novi Pazar remizirali su 2:2 u poslednjem kolu domaćeg prvenstva. Crveno-beli su dva puta vodili na Marakani, ali su gosti oba puta uspeli da stignu prednost rivala i da na kraju dođu do zasluženog boda. Imali su Beograđani nekoliko povoljnih prilika da u finišu dođu do celog plena, kada su se u šansama smenjivali Kanga i Krstičić, ali je falilo malo više koncentracije u završnici.

28.05.2023. 21:00

93. MINUT: Velika šansa za Zvezdu

Imao je Krstičić odličnu šansu da dovede Zvezdu na prag pobede, ali se nije najbolje snašao sa 12-13 metara od gola Pazara. Šutirao je pored stative, propustivši priliku da se pogotkom oprosti od dresa crveno-belih.

28.05.2023. 20:55

82. MINUT: Prekid u Beogradu zbog bakljade Delija

Prekinuta je utakmica na Marakani zbog koreografije koju su napravili navijači Zvezde. Veliki oblak dima od brojnih baklji, nadvio se nad terenom i glavni arbitar Novak Simović odlučio je da zaustavi meč dok se dim ne raziđe. Prekid traje već nekoliko minuta...

28.05.2023. 20:45

74. MINUT: Goool! Pazar uzvraća udarac preko Stanojlovića - 2:2

Samo što je Zvezda povela 2:1, Stanojlović je uzvratio udarac i doneo egal Pazarcima i najavio dramu!

28.05.2023. 20:41

72. MINUT: Goool! Leković vraća vođstvo Zvezdi - 2:1

Ponovo vodi Zvezda. Beograđani su izdržali nalet gostiju u ovom periodu i golom Stefana Lekovića poveli 2:1. To je bio njegov prvenac u dresu šampiona Srbije.

28.05.2023. 20:30

60. MINUT: Pazarci izjednačili na Marakani, Evrogol Momčilovića.

Taman što je Zvezda povela golom Kange, gosti su se ubrzo vratili u meč. Miljan Momćilović doneo je izjednačenje Pazarcia i to pravim evrogolom sa ivice kaznenog prostora.

28.05.2023. 20:22

53. MINUT: Zvezda vodi 1:0, stelac Kanga!

Goool. Probila je Zvezda bedem Pazaraca u 52. minutu, a strelac je bio Gelor Kanga, posle lepe asistencije Iraklija Azarova sa boka!

28.05.2023. 20:18

49. MINUT: Zvezda nastavlja pritisak

Drugo poluvreme počelo je nešto konkretnije za domaćina. Zvezda je nastavila da vrši pritisak na poslednju liniju rivala, gde se u solidnoj prilici našao Katai, ali je njegov udarac glavom završio kraj gola gostiju.

28.05.2023. 19:59

Kraj prvog poluvremena: Nula u Beogradu

Završeno je prvih 45 minuta utakmice, gde nije bilo previše uzbuđenja. Zvezda je kontrolisala meč, imala inicijativu, ali nije uspela da kapitalizuje svoje šanse. Najveću priliku imao je Mijatović u finišu poluvremena, kada je dobro zahvatio loptu glavom nakon centaršuta Azarova, ali je Slavković dobro reagovao.

28.05.2023. 19:38

30. MINUT: Bez velikih uzbuđenja na Marakani

Nema promene rezultata, kao ni većih uzbuđenja u Beogradu. Lopta je u nogama domaćina, koji pokušava da kroz prekide probije bedem Pazaraca, ali je odbrana gostiju na visokom nivou.

28.05.2023. 19:31

13. MINUT: Beograđani sve opasniji

Imaju inicijativu izabranici Miloša Milojevića, uglavnom prete po bokovima, ali još uvek nema ozbiljne prilike pred golom Pazara. Bukari se u dva navrata našao u solidnim prilika, međutim nije se najbolje snašao u kaznenom prostoru rivala, ostaje 0:0.

28.05.2023. 19:28

5 MINUT: Zvezda preti od starta

Pritiska domaćin od samog starta, ali za sada još uvek nema promene rezultata. Pazaraci su se orjentisali na odbranu, u potpunosti su prepustili rivalu sredinu terena i prema svemu sudeći, šansu će tražiti iz kontre.

28.05.2023. 19:20

Navijači Zvezde počeli sa slavljem

Počela je utakmica na stadionu "Rajko Mitić", gde su uoči prvog zvižduka navijači Crvene zvezde napravili divnu koreografiju. Veliki broj barjaka preplavio je tribine, a kako je to izgledalo pogledajte u prilogu ispod. Podsetimo, Zvezda je već osvojila titulu, pa utakmica protiv Pazaraca nema takmičarski značaj.