Do početka novog prvenstva Evrope za rukometaše ostalo je manje od 20 sati. Reprezentacija Srbije kontinentalni šampionat otvara 15. Januara od 18 sati protiv Španije, ali će pre utakmice na put od skoro 70 kilometara, koliko je potrebno od Silkeborga, mesta gde je baza izabranika Raula Gonzalesa, do Jiske Bank Boksen dvorane u Herningu.
Aktuelni olimpijski prvak večeras igra zadnji meč prve faze vaterpolo prvenstva Evrope u Beogradu, a TV Arena sport van donosi tekstualni prenos iz "Beogradske arene".
OFK Beograd izuo "čarapane": Enem i društvo brojali do četiri
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
18.10.202515:51
StarsportEnem je upisao sedmi gol u Superligi
OFK Beogradu nije smetala reprezentativna pauza. Naprotiv, "romantičari" su nastavili sa odličnom igrom i deklasirali su Napredak 4:0 (2:0), za proboj na treće mesto posle 12 odigranih kola Mozzart Bet Superlige.
Ima trener "romatičara" Simo Krunić sjajan ofanzivni potencijal, koji lako postiže golove. Enem je nastavio sa serijom golova, prvo je u 17. minutu odbitak od prečke, posle šuta Pruceva, glavom smestio u mrežu, da bi odličan prodor i pas Rusa, pozajmljenog iz Zvezde ubacio u mrežu.
Nije Napredak bio sveden samo na odbranu, imao je na kraju meča isti broj pokušaja kao i OFK Beograd, ali je ekipa iz Beograda sjajno koristila prazan prostor iza leđa odbrane Kruševljana.
Prvo je Momčilović povision na 3:0, da bi dete Barselone Alba bocnuo loptu preko golmana za konačnih 4:0.
Kruševljani su zakucani za dno, ni dolazak novog trenera Radosava Bataka nije doneo rezultatski boljitak.
Mozzart Bet Superliga, 12. kolo
SUBOTA
OFK Beograd - Napredak 4:0 (2:0) /Enem 17, 39, Momčilović 50, Alba 72/
Do početka novog prvenstva Evrope za rukometaše ostalo je manje od 20 sati. Reprezentacija Srbije kontinentalni šampionat otvara 15. Januara od 18 sati protiv Španije, ali će pre utakmice na put od skoro 70 kilometara, koliko je potrebno od Silkeborga, mesta gde je baza izabranika Raula Gonzalesa, do Jiske Bank Boksen dvorane u Herningu.
Aktuelni olimpijski prvak večeras igra zadnji meč prve faze vaterpolo prvenstva Evrope u Beogradu, a TV Arena sport van donosi tekstualni prenos iz "Beogradske arene".
Zvezda ekipe Maroka je Brahim Dijaz, koji je postigao gol na svih pet dosadašnjih mečeva i postao prvi igrač posle 15 godina kome je to pošlo za rukom na AFCON-u.
Kao što je poznato Srbija će u ovaj meč ući bez Dušana Mandića. Najbolji srpski vaterpolista suspendovan je na dve utakmice zbog isključenja na meču protiv Španije.
Dolazak u Rusiju za vezistu je predstavljao veliki izazov. Kako ističe, sve je novo i drugačije, a iako sebe smatra izuzetno radnim igračem, svestan je da uvek postoji sredina u kojoj se radi još više. Period prilagođavanja nije bio lak, naročito na početku, ali vremenom se čovek navikne na sve.
Rukometna reprezentacija Srbije nalazi se u Danskoj gde je očekuje početak Evropskog prvenstva, a prvi izazov dolazi odmah na startu – duel sa jednom od najjačih selekcija kontinenta, Španijom. "Orlovi" su smešteni u Silkeborgu, dok će mečeve grupne faze igrati u Herningu, u okviru grupe A u kojoj se još nalaze Nemačka i Austrija.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
Po izlasku na teren, crveno-bele je dočekao spreman poligon sa kapicama, čunjevima, štapovima i preponama, u potpunosti pripremljen od strane kondicionog dela stručnog štaba. Nakon toga, igrači su pristupili zagrevanju, tokom kojeg su odradili aktivaciju u trajanju od 15 minuta.
Ostavite komentar