Superliga Srbije

Nenad Tomović, štoper Čukaričkog, o golu u eliti posle 17 godina: Koliko sam ostario, a lepo je ...

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

16.10.2025 13:00
Nenad Tomović Starsport
Nenad Tomović

Posle gotovo dve decenije igranja u inostranstvu, Nenad Tomović se vratio u srpski fudbal – i to u velikom stilu. Iskusni štoper Čukaričkog postigao je jedini gol na meču protiv Javora, koji je "brđanima" doneo tri boda i probio ih na peto mesto Superlige. Bio je to njegov prvi pogodak u domaćem prvenstvu još od 2008. godine, kada je nosio dres Crvene zvezde.

 

 

Tomović je tada, kao igrač crveno-belih, zatresao mrežu Banata iz Zrenjanina. Gotovo 17 godina kasnije, ponovo je bio precizan – ovog puta u dresu Čukaričkog, i to u trenutku kada je njegovom timu najviše bilo potrebno.

„Bio sam strelac i u proteklih 17 godina igranja u inostranstvu više puta, a ovaj podatak samo govori koliko je dugo vremena od mog odlaska iz srpskog fudbala i koliko sam ostario. Prija uvek kad se postigne gol, posebno sam srećan što nam je doneo tri boda. Sećam se gola za Zvezdu protiv Banata, kao štoper stajao sam visoko i u jednom trenutku krenuo sam napred kao da mi se otvorila pista i zatresao mrežu. Sada sam samo poslušao šefa Lešnjaka koji nam je pre utakmice dao instrukcije da postignemo gol iz prekida, što nam dugo nije uspelo – moralo je i to da se dogodi. Prethodno smo imali problema u takvim situacijama, iako imamo visinu, snagu i iskustvo. Nije bilo sreće, protiv Javora nam se vratilo“, rekao je Nenad Tomović.

 

 

Posle dva uzastopna poraza, tim sa Banovog brda uspeo je da stabilizuje formu i u poslednja tri kola osvoji sedam bodova. Serija dobrih rezultata vratila je optimizam u svlačionicu Čukaričkog.

„Poslednji put smo izgubili od Vojvodine i tada sam rekao da naša ekipa stalno napreduje. Igra nam je iz kola u kolo sve bolja, što se videlo u poslednja tri kola. U finišu prelaznog roka stigla su trojica igrača i potrebno je vreme da se upoznamo i uskladimo na terenu. Dvonedeljna pauza dobro nam je došla da se uigramo, radimo u odličnoj atmosferi i siguran sam da možemo još više u finišu jeseni“.

Uprkos trijumfu nad Javorom, Tomović ističe da utakmica nije bila nimalo laka, te da je golman Kaličanin imao ključnu ulogu.

„Znali smo da će protiv Ivanjičana biti teško. Kada smo radili analizu, videli smo da su disciplinovana ekipa sa odličnim trenerom i jasnim zahtevima na terenu. Uspeli smo da pobedimo. Javor je možda mogao više, ali nas je spasao golman Kaličanin i zasluženo smo stigli do uspeha. Prethodno smo u Lučanima izjednačili posle penala u sudijskoj nadoknadi, zaslužili smo verovatno i više od toga – golman domaćina Stamenković bio je igrač kola. Svaki bod je važan u borbi za visok plasman, čemu težimo“, objasnio je Tomović.