pre 6 minuta 15: 31
UŽIVO: Srbija protiv Crne Gore igra za četvrtfinale
Srbija danas od 15.30 časova (TV Arena 5 Premium) ima priliku da obezbedi nastup u četvrtfinalu i da se posle šest godina nađe među osam najboljih selekcija sveta.
Pančevo će i ove nedelje disati fudbal. Železničar dočekuje Radnički iz Niš u utakmici 5. kola Superlige Srbije u meču koji za obe ekipe ima veliki značaj i jednaku želju – da osvoje ceo plen.
Utakmica se igra u nedelju, 17. avgust 2025. godine, na SRC „Mladost“ u Pančevu, sa početkom u 19.30 časova.
Železničar je u minule četiri utakmice potvrdi da može uspešno da parira iskusnijim timovima, dok „Real sa Nišave“ traži bodove koji bi ga vratili u gornjem delu tabele.
"Dolazi nam u goste ekipa koja je promenila trenera. To uvek sa sobom nosi neku reakciju u smislu energije. Mala otežavajuća okolnost za nas je što nemamo dovoljno uzoraka kada su utakmice u pitanju pod novim trenerom. Sa druge strane olakšavaju okolnost za nas je što nisam siguran koliko je novi šef struke uspeo implementira neke svoje ideje i zahteve na tim", rekao je Radomir Koković, trener Železničara.
Prethodni dueli ovih timova doneli su tvrdu igru, malo golova, ali i dosta uzbuđenja. Statistika kaže da Radnički ima više uspeha u međusobnim okršajima, pobedu više, no Pančevci će se osloniti na domaći teren i podršku svojih navijača.
"Svakako nas očekuje neizvesna borba. Mi smo u minulom kolu upisali pobedu, a to je značajno za naše samopouzdanje. Kvalitet naše igre je bio sasvim zadovoljavajući u ova četiri kola, možda smo mogli da osvojimo malo više bodova, ali šta je tu je. Nastavljamo da rastemo i da se razvijamo i podižemo kvalitet igre u svim fazama. U nedelju je još jedna prilika da se pokažemo u dobrom svetlu, odnosno da pokušamo da osvojimo tri boda".
Utakmica obećava borbu do poslednjeg minuta – pitanje je samo ko će ovoga puta biti brži na pruzi ka pobedi. Železničar posle prve pobede ima veliko samopouzdanje, sa druge strane Nišlije nisu dobro počele sezonu.
"Radnički je ekipa sa dosta iskusnih igrača koja je selektirana za ozbiljan intenzitet, takmičenje. To je ekipa koja ima određen broj iskusnih igrača sa dobrim poznavanjem ove lige. Očekujem fajtersku utakmicu, da Radnički nastupi sa energijom gde će pokušati da nadoknadi propušteno iz minula četiri kola".
Osvrnuo se potom šef struke Železničara i na zdravstveni bilten, koji je jako važan pred ovaj duel.
"Svi su spremni, osim Marka Ćurića koji od priprema nije sa nama", zaključio je Koković.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
05.10.2025 12: 00
Železničar je u Pančevu slavio protiv tima iz Bačke Topole, a jedini gol dao je Nikola Đuričić u 37. minutu.
28.09.2025 14: 15
U finišu utakmice Novosađani su imali čak i sreće jer ih je spasio golman Rosić, koji je odbranio šut Jevremovića.
12.09.2025 21: 35
Trener Železničara Radomir Koković izneo je očekivanja pred meč osmog kola Mozzart Bet Super lige Srbije u kojem će njegov tim gostovati Crvenoj zvezdi.
12.08.2025 13: 51
U narednom kolu Železničar na domaćem terenu dočekuje Radnički iz Niša
YouTube
pre 3d
YouTube
pre 3d
pre 27 minuta 15: 11
Poslednju reč daće njih dvojica u narednim mesecima, ali po svemu sudeći ako budu zdravi igraće SP.
pre 1 sat 13: 42
Fudbalski klub Crvena zvezda saopštio je danas da će navijači pred početak utakmice protiv Vojvodine na istočnoj strani stadiona "Rajko Mitić" imati priliku da uživo vide i fotografišu se sa trofejima iz Tokija, iz vremena kada su "crveno-beli" postali šampioni sveta 1991. godine.
pre 2 sata 13: 08
Bogat sportski vikend na kanalima Arena Sport donosi i dva izuzetno zanimljiva meča u okviru 15. kola La Lige, duele koji direktno utiču na borbu za vrh, Evropu i raspored u samoj eliti španskog fudbala.
pre 2 sata 12: 50
Utakmicu pratite od 13.30 u direktnom prenosu na Areni 1 Premium.
Ostavite komentar