pre 7 minuta 19: 20
Grci pišu: Željko Obradović iz dana u dan sve bliži Panatinaikosu?
Da li ćemo videti najveći povratak u istoriji evropske košarke?
Desetine sekundi delile su Vojvodinu od boda na stadionu "Rajko Mitić", ali je Crvena zvezda na kraju ipak osvojila sva tri boda. Momenat odluke dogodio se u 94. minutu, kada je Kings Kangva zatresao mrežu "stare dame" i na taj način aktuelnom šampionu doneo trijumf od 2:1 (1:0) u okviru petog kola plej-ofa Mozzart Bet Superlige Srbije.
Bio je ovo pravi takmičarski duel u kom su se ekipe nadigravale, ali je na kraju presudilo iskustvo, te su crveno-beli kaznili promašaje protivnika.
U prvom poluvremenu su izabranici Miloša Milojevića bili daleko kvalitetniji rival, dok je Vojvodina u drugom zadavala velike probleme odbrani srpskog šampiona.
Vodeći pogodak za Zvezdu bio je delo Osmana Bukarija u devetom minutu. Aleksandar Katai je povukao loptu i proigrao brzonogog ofanzivca, koji ju je po prijemu veoma snažnim udarcem poslao iza leđa golmana Lazara Carevića.
Imali su domaći još prilika u prvom poluvremenu, ali se rezultat nije menjao. Sa druge strane Vojvodina je prvi šut u okvir gola uputila tek u drugom poluvremenu.
Šef stručnog štaba Novosađana, Radoslav Batak, je definitivno pogodio sa izmenama i to se vrlo brzo videlo. Nikola Čumić je na levom boku maestralno predriblao Aleksa Viga i poslao centaršut pred gol domaćina, gde se našao, takođe rezervista, Iv Baraj i glavom matirao Milana Borjana.
Nakon toga je bilo dosta šansi na obe strane, ali deluje da su one koje je imala Vojvodina bile ozbiljnije. Međutim, nije ih iskoristila i za to je bila kažnjena.
Baš kada je delovalo da će se susret završiti podelom bodova, Kings Kangva je sjajnim udarcem levom nogom ppogodio donji levi ugao protivničkog gola i postavio konačan rezultat - 2:1.
Oba tima će morati što pre da zaborave ovaj meč i dobro se spreme za sredu, kada ih očekuju važni duelu u polufinalu Kupa Srbije.
stadion: Rajko Mitić
sudija: Dejan Trifković
strelci: Bukari u 9. i Kangva u 94. minutu za Zvezdu, Baraj u 57. minutu za Vojvodinu
CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Vigo, Eraković, Spajić (od 46. Milunović), Rodić (od 46. Azarov) – Mijailović (od 56. Kangva), Kanga – Bukari, Mitrović (od 70. Pešić), Katai – Rakonjac (od 56. Mijatović).
VOJVODINA (4-2-3-1): Carević – Lazarević, Vitas, Traore, Antonijević – Topić, Zukić – Jeličić (od 46. Bogdanović), Kabić (od 56. Baraj, od 62. Simić), Milosavljević (od 46. Čumić) – Milošević (od 69. Nikolić).
Mozzart bet Superliga, 35. kolo plej-of
Subota
Čukarički - Novi Pazar 4:0 (1:0)
/Docić 12p, Rubežić 50ag, Aganspahić 71, Stojanović 81/
Crvena zvezda - Vojvodina 2:1 (1:0)
/Bukari 9, Kangva 90+4 - Baraj 57/
TSC - Voždovac 20.30 (TV Arena sport 1)
Nedelja
Partizan - Radnički 1923 19.30 (TV Arena Premium 3)
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
06.12.2025 18: 31
Gledamo utakmicu po utakmicu, teško je reći da li je lakše ili nije. Svakako, ono što je činjenica je da imamo teške utakmice, a prva pred nama je derbi sa dobrom ekipom kao što je Vojvodina, tako da se spremamo samo za tu utakmicu, rekao je trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević.
05.12.2025 15: 00
Fudbaleri Vojvodine gostovaće u nedelju od 17 časova Crvenoj zvezdi na stadionu "Rajko Mitić".
05.12.2025 14: 38
Utakmica je na programu u nedelju od 17 časova na stadionu "Rajko Mitić".
03.11.2025 11: 21
Poslednji put se 2023. dogodilo da u istom kolu ne pobede Crvene zvezda, Partizan i Vojvodina.
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 20h
pre 15 minuta 19: 12
Srpski fudbaler je od jula prošle godine bio član Ciriha, za koji je odigrao 10 utakmica u svim takmičenjima, bez ijednog postignutog gola.
pre 36 minuta 18: 51
Barem tako najavljuju iz Španskog fudbalskog saveza nakon razogovra sa klubovima.
pre 59 minuta 18: 28
Fudbaleri Al Hilala pobedili su večeras na svom terenu Al Hazem rezultatom 3:0 u meču 14. kola saudijskog prvenstva.
pre 2 sata 17: 00
Afričke nacije su poznate po nestvarnim pričama i događajima unutar svojih saveza...
Ostavite komentar