Autor: Mateja Petković

13.05.2023 18:29
Čukarički deklasirao Novi Pazar: "Brđani" se bar na kratko dokopali drugog mesta MN Press

Čukarički je na svom stadionu nadigrao Novi Pazar i naneo mu ubedljiv poraz 4:0 (1:0) u petom kolu plej-ofa Mozzart Bet Superlige Srbije, pa se tako, bar na neko vreme, popeo na drugo mesto tabele.

Gosti su imali veliki peh u desetom minutu kada je Milan Joksimović skrivio jedanaesterac i zaradio direktan crveni karton, te je "Brđanima" u nastavku situacija bila drastično olakšana.

Kapiten, Marko Docić, je preuzeo odgovornost da izvede penal i bio je siguran u 12. minutu za 1:0. Vođstvo je duplirano u 50. minutu autogolom Slobodana Rubežića.

Sve dileme oko pitanja pobednika otklonjene su u 71. minutu, kada je Almir Aganspahić pogodio za 3:0, a konačan rezultat postavio je Luka Stojanović u 81. minutu.

Čukarički će se u narednom kolu sastati sa Voždovcem u gostima, ali će pre toga odmeriti snage sa Vojvodinom u Kupu Sribje, dok će Novi Pazar u šestom kolu plej-ofa dočekati TSC.