Autor: Kosta Simetić

08.05.2023 20:03
Čukarički minimalcem savladao Vojvodinu i učvrstio se na trećem mestu Superlige Srbije MN Press

Fudbaleri Čukaričkog nadigrali su na domaćem terenu ekipu Vojvodine 1:0 (1:0) i tako održali korak sa TSC-om u trci za drugo mesto na tabeli Superlige Srbije, budući da obe ekipe imaju po 68 bodova.

Čovek odluke na ovom susretu bio je Marko Docić koji je realizovao jedanaesterac u 29. minutu. Naime, prethodno je Uroš Vitas oborio Muhameda Badamosija, a sudija Srđan Jovanović je bez dileme pokazao na belu tačku.

Pet minuta pre toga Čukarički je došao u vođstvo sjajnim udarcem Vladimira Lučića sa ivice šesnaesterca, ali jke njegov gol poništen zbog ofsajda.

Imali su "brđani" šansu i da dokusire rivala pošto im je nakon igranja rukom Filipa Malbašića dosuđen još jedan penal, ali ovoga puta Docić nije uspeo da ga realizuje. Na kraju, on i njegova ekipu nisu kažnjeni zbog ovog promašaja i upisali su važna tri boda.