Plejmejker “kneževa” je na klupi sačekao završetak utakmice, dok je Ilaj Okobo do poslednjeg zvuka sirene ostao na parketu. Dok je Francuz napuštao teren, bio je žrtva klasičnog “ribanja” od strane lidera ekipe - koje je ipak ubrzo eskaliralo
Milojević pun poštovanja prema Lučancima: Do pre dva kola borili su se za mesto u Evropi
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
23.05.202514:40
StarsportVladan Milojević
Šef stručnog štaba Crvene zvezde Vladan Milojević odgovarao je na pitanja medija pred poslednju utakmicu sezone protiv Mladosti iz Lučana, koja je zakazana u subotu, 24. maja, od 19 časova.
Utakmica se igra na stadionu "Rajko Mitić" uz direktan prenos na kanalu Arena 1 Premium, a za početak konferencije, Milojević se prisetio poslednjeg duela sa ekipom Mladosti, koji je završen pobedom Zvezde u Lučanima - 2:0.
"Jeste, igrali smo tu utakmicu protiv Mladosti. Ekipa su koja igra u kontinuitetu, bez obzira na sve, a ja ih je koristio prilikom da im častim na izuzetnom uspehu. Oni su do pre dva kola bili u borbi za izlaz u Evropu. To je za svako poštovanje. Oni gaje određen, poznat način igre od početka i ne odustaju od toga.
Mislio sam da su sve utakmice do sada odigrali na vrhunskom nivou i da su pružili maskimum. Trener Trajković jako dobro vodi sastav sa nekoliko iskusnih igrača, koji imaju dosta udaraca u nogama. Imaju i dobrih mladih, perspektivnih fudbalera, gotovo u ofanzivnom delu. Mladost će biti motivisana, igrači ekipe iz Lučana su navikli tako da igraju. Videćemo u kojem sastavu ćemo mi da budemo, ali u svakom slučaju biće jedna takmičarska utakmica", rekao je Milojević.
Starsport
Strateg crveno-belih je otkrio i odakle preti najveća opasnost iz redova Mladosti.
"Pomenuo sam da pretnja dolazi iz njihove tranzicije, a potom i iskustva u poslednjem i vezinom redu, preko Pejovića, Tumbaševića, Udovičića, Varjačića, Cvetinovića. Stamenković je sigurno jedan od najboljih golmana u ligi. Ne bih želeo da zaboravim nekog igrača, tu je naravno i Andrić. Teško je probati njihov bedem. Strpljivi su, organizovani i imaju prepoznatljiv stil igre. Imaju i dosta brzih igrača, kao što su Bondžulić i Ćirković, mogu da naprave velike probleme bilo kome."
Crveno-beli su slavili u finalu Kupa Srbije sa 0:3 i završili meč bez primljenog gola, a novinare je zanimalo da li je motiv nedostajao u nekim ranijim odigraničnim utakmicama u prvenstvu.
"Ne bih mogao da kažem da je nedostajalo i da je manji motiv, ali sigurno mislim da smo igrali u različitim sastavima, tako da nismo mogli da imamo taj takmičarski ritam. Sigurno da kada se igra utakmica koja je od značaja, za trofej, jedan meč, onda je veći motiv kod igrača. To je bilo očekivano."
Istakao je Milojević da će ispratiti poslednje kolo Superlige Srbije.
"Radi se o interesantnom, zaista nikada zanimljivom prvom, kako za plej-of tako i za plej-aut. Mislim da sve ekipe koje su se našle u gornjoj polovini tabele, apsolutno zaslužuju Evropu, a ja ću im svaki častiti na uspehu. Jako je lepa stvar da ove godine uživamo u jednom velikom interesantnom prvom", rekao je između ostalog trener Crvene zvezde.
Plejmejker “kneževa” je na klupi sačekao završetak utakmice, dok je Ilaj Okobo do poslednjeg zvuka sirene ostao na parketu. Dok je Francuz napuštao teren, bio je žrtva klasičnog “ribanja” od strane lidera ekipe - koje je ipak ubrzo eskaliralo
Iako je odmah nakon trke izjavio da je zadovoljan drugim mestom, Markez nije uspeo da sakrije frustraciju. Dok je prolazio startno ciljnim pravcem, ironično je aplaudirao sudijama.
Fudbaleri Crvene zvezde se posle evropske utakmice vraćaju obavezama u domaćem prvenstvu, a sutra od 20 časova će igrati protiv Mladosti u okviru petog kola Mozzart bet Superlige Srbije.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Mijailović planira da ekipi nametne jasne principe igre i kada ima loptu u posedu, i kada je bez nje. Fokus će biti na isticanju kvaliteta tima i prikrivanju slabosti, uz detaljnu analizu rivala. Veruje da bez čvrste organizacije, discipline i prave energije nema ni bodova.
Mladost je nakon nedavnog poraza od ekipe iz Bačke Topole pala na 13. mesto na tabeli i trenutno se nalazi u borbi za opstanak, iako je svega tri boda udaljena od zone plej-ofa, odnosno osme pozicije na tabeli.
Ostavite komentar