
pre 18 minuta 11: 50
(VIDEO) Barkli o Niksima nakon što ih je odbilo pet NBA klubova - oni moraju da su najgluplji ljudi na svetu
Njujork još uvek nije rešio pitanje glavnog trenera za narednu sezonu.
Nije sigurno, nije lepršavo, ali radi - fudbaleri Partizana su se posle dve utakmice posta vratili na pobednički kolosek, pošto su na domaćem terenu, u okviru trećeg kola plej-ofa Mozzart bet Superlige Srbije, uspeli da "skalpiraju" nezgodni Radnički 1923 rezultatom 3:1 (1:0). Potpis ove pobede ide mladim fudbalerima, od kojih je samo jedan završio meč zdrav...
Posle utakmice, dosta toga imao je da kaže trener Radničkog, Feđa Dudić povodom meča. Za početak je pružio uvid u svoje utiske...
"Očekivali smo pobedu, videlo se to. Kada smo dali taj izjednačujući gol, hteli smo i drugi. Moram da čestitam Partizanu na pobedi, mislim da smo više zaslužili, jer smo stvarno dominirali, pogotovo u posedu. Ovaj gol na kraju, ajde, to neću ni da računam. Eto, pikaju se golovi, Partizan nas je dvaput dobio u kratkom vremenu, ja međutim, kada odem kući, mogu ponosno da kažem da smo došli, i igrali fudbal. Mi i kada vodimo, i kada gubimo, igramo fudbal, ne radimo destrukciju igre. Nekad nas košta, nekad ne, ali ja od svoje filozofije neću odustati. Čestitam Partizanu, kolegi Blagojeviću koji radi odličan posao. Ovo je moj prvi poraz iz četvrtog pokušaja ovde. Tako je kako je, idemo dalje, i do kraja ćemo probati da izborimo taj plasman u Evropu", rekao je Dudić.
S obzirom da je TSC savladao Vojvodinu, direktnog konkurenta Šumadinaca u borbi za Evropu, zapitala je naša novinarka Feđu da li ostaje žal za boljim rezultatom.
"Ne znam, taj rezultat Vojvodine i TSC. Sigurno da bi bilo bolje da smo napravili neki brejk, ili nešto. Ali biće do kraja, sutra igraju Lučani i Novi Pazar, ko god da dobije, uključuje se. Mi smo prošli Zvezdu i Partizan, slede nam dve domaće utakmice. Imamo čemu da se nadamo".
Za kraj, Dudić se dotakao promene koju je izvršio na poluvremenu, kada je iskusnog Marka Miloševića na golu zamenio mladi Luka Ljeskić. Rekao je bosanskohercegovački strateg da je u pitanju taktička promena usled bonus pravila, ali i da je nekadašnji golman Debrecina osetio bol u zadnjoj loži.
"Ma ne... Malo je osetio povredu, a drugo radi bonusa najviše. Kuburimo sa bonusima. Marko je vrhunski golman, i sigurno u mojoj karijeri najbolji kojeg sam trenirao. Evo ovo je moja osma godina koju vodim, četiri kluba, i Marko Milošević, evo ovde kažem, je vrhunski golman. Međutim, patimo radi bonusa, i nismo ove sezone tu dobri. Zbog toga smo prošle godine bili tu gde jesmo, imali smo Aleksića kao jedan bonus koji bi igrao. Mislim da tu ove sezone imamo problem, tako da neki igrači koji treba da igraju, ne igraju zbog toga. Ponavljam, Marko je branio vrhunski utakmicu prošlu, nikakav kiks nije napravio, to se dešava, osetio je zadnju ložu prilikom ispucavanja i to je to".
U Partizanu mogu biti zadovoljni sa nova tri boda, i drugim mestom na tabeli uz 67 poena. Što se Radničkog tiče, polako Kragujevčanima izmiče evropski fudbal - sada su petoplasirani u plej-ofu sa 48 bodova - dva manje od trećeg OFK Beograda.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
27.04.2025 21: 30
Fudbaleri Partizana dočekuju Radnički 1923 na domaćem terenu u okviru trećeg kola plej-ofa Mozzart bet Superlige Srbije od 19.30 časova (Arena 2 Premium).
27.04.2025 10: 42
Još se priča o pobedi fudbalera Radničkog 1923 nad Crvenom zvezdom u prošlom kolu Mozzart Bet Superlige Srbije, a prvotimci kragujevačkog superligaša sada ispred sebe imaju novi cilj - srušiti Partizan.
23.04.2025 21: 17
U narednom kolu fudbaleri Radničkog 1923 gostuju Partizanu u Humskoj
06.04.2025 17: 00
Fudbaleri crno-belih uspešniji od Radničkog na "Čika Dači" 2:0 (0:0), ali meč je obeležila teška povreda Ibrahima Zubairua.
pre 39 minuta 11: 30
Piksi na meču protiv Andore oborio rekord legendarnog Ivice Osima.
pre 1 sat 11: 00
Jedan od najboljih poljskih fudbalera ikada dobio otvoren "rat" sa Mihailom Probježom.
pre 1 sat 10: 40
Talentovani srpski fudbaler Mateja Milovanović biće jedno od prvih pojačanja Partizana u ovom letnjem prelaznom roku.
pre 2 sata 09: 37
Napadač iz Bosne i Hercegovine u ozbiljnim pregovorima, posla završene epizode u Turskoj.
Ostavite komentar