pre 12 minuta 18: 30
Okrugle brojke i gospodština: Ostoja Mijailović dan posle osvajanja nove ABA titule
Predsednik crno-belih ponosan na ukupnu pobedu u finalnoj seriji plej-ofa regionalnog košarkaškog takmičenja.
Čukarički je igrao, napadao, ali je Napredak postizao golove i zato je na kraju meča 27. kola značakjne bodove osvojio kruševački klub - 2:1 (2:0). Promena trenara i dolazak Mladena Dodića pokazali su se plodonosnim za Kruševljane koji su se umešno branili i uspešno rešavali situacije pred golom Brđana.
Junak meča je svakako Vladimir Miletić, dete Vojvodine koji je postigao svoja prva dva gola u dresu Kruševljana. Prvi pomalo srećno, jer mu se lopta vratila posle odbitka iz bloka. Šutirao je i pogodio preciznim udarcem sa 16 metara.
Posle nekoliko promašenih prilika gostiju, ponovo je Miletić dobro napao loptu koja je poslata preko golmana Mirtkovića i glavom je ugurao u mrežu iako je Dušan Jovančić bio "na njoj". Sjajno je branio do kraja poluvremena golman domaćina Lazar Balević. Odbranio je dobre prilike Matijaševiću i Bačaninu, pokušavali su Tedić, Radosavljević, Ivanović...
Nastavio je Čukarički sa napadima u nastavku, odloevao je domaćin do 60. minuta kada je Uroša Kabić postigao efektan pogodak sa 16 metara.
Kruševljani su se uglavnom braniuli, imali su prilike preko Bogdanovskog da zadaju završni udarac, ali Čukarički nije imao snage za preokret. Napredak je prekinuo seriju od četiri meča bez pobede, sebi će olakšati borbu za opstanak, dok Čukaričane čekaju ozbiljne izazovi do kraja za obezbeđivanje plej-ofa.
Mozzart Bet Superliga, 27. kolo
PETAK
Spartak - OFK Beograd 0:1 (0:1)
/Stojilković 21/
Železničar - Tekstilac 3:0 (1:0)
/Cvetković 21, Soni 54, Knežević 90/
SUBOTA
Napredak - Čukarički 2:1 (2:0)
/Miletić 5, 29 - Kabić 60/
Radnički Niš - Crvena zvezda 16.00 (A1P)
Partizan - Novi Pazar 18.05 (A1P)
Radnički 1923 - TSC 19.00 (AS4)
NEDELJA
IMT - Mladost 15.00 (AS3)
Vojvodina - Jedinstvo 17.00 (AS3)
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
21.09.2024 13: 19
Napredak na svom renoviranom stadionu dočekuje Mladost iz Lučana (20.00, TV Arena sport 2) u devetom kolu Mozzart bet Superlige.
08.05.2024 09: 52
Partizan pod imperativom pobede na gostovanju Napretku (16.00, TV Arena 1 Premium) u 34. kolu plej-ofa Mozzart bet Superlige.
01.03.2024 08: 37
Radnički 1923 i IMT od 14.00 časova (TV Arena 1 Premium) otvaraju 23. kolo Mozzart bet Superlige.
03.12.2023 08: 47
Napredak dočekuje Crvenu zvezdu (15.00, TV Arena 1 Premium) u 17. kolu Mozzart Bet Superlige.
pre 52 minuta 17: 50
Klub iz Torina odlučio da ne menja trenera prvog tima, mada se spekulisalo o potrazi za drugim stručnjakom.
pre 1 sat 17: 10
Madriđani uspeli da dovedu najmlađeg debitanta u istoriji "gaučosa" i dobro ga platili River Plati.
pre 1 sat 16: 48
Fudbaleri Partizana nalaze se na Zlatiboru, gde obavljaju prvu fazu priprema za nastupajuću sezonu, a trener Srđan Blagojević u toku večeri će dobiti prvo pojačanje u ovom prelaznom roku.
pre 3 sata 15: 15
Đenaro Gatuzo je naprasno napustio Hajduk, što je nateralo Splićane na brzu reakciju.
Ostavite komentar