
pre 10 minuta 16: 50
Aleksa Rakonjac osvojio peto mesto u finalu Svetskog kupa u Minhenu
Reprezentativac Srbije u streljaštvu Aleksa Rakonjac osvojio je peto mesto u disciplini vazdušna puška u finalu Svetskog kupa u Minhenu.
Veliki odlazak iz Vojvodine ove zime bio je prelazak Marka Poletanovića u Vislu iz Krakova. Iako je u pitanju je klub u kojem je srpski fudbaler proveo dve sezone, malo ko je očekivao da će igrač koji je dete "Karađorđa" ponovo napustiti Novi Sad.
Međutim, Poletanović je u intervjuu za poljske medije otkrio da je glavni razlog njegovog odlaska iz Vojvodine bio trener, Nenad Lalatović.
"Mogao sam da ostanem u Srbiji i da se borim za mesto u timu. Međutim, nisam imao dobru komunikaciju sa trenerom. To je bio najveći problem. I zbog toga sam odlučio da odem. Ne bih ulazio dublje u tu temu", rekao je Poletanović za portal Sportove Fakti.
Potom ne govorio o svom sadašnjem klubu, prema kojem gaji prilično velike simpatije.
"Pre svega, svi su me želeli ovde, zvali da dođem. Želim da ponovo igram sa Vislom u Ekstraklasi, znači da prvo izborimo promociju. Mogao sam i onda, 2022. godine, da ostanem u klubu, ali sam dobio jako dobru ponudu iz Lubina (Zaglebje, prim.aut), a svakako mi je bio cilj da ostanem u ligi".
Za kraj, otkrio je da je pozvao Vukana Savićevića, još jednog igrača Vojvodine koji je nastupao za poljski klub, da mu se ovaj put pridruži u Krakovu.
"Zvao sam Vukana i rekao mu: 'Hajde dođi, da igramo u Visli zajedno'. Ozbiljno, on ima želju da se vrati u Krakov. Rekao mi je da mu je ovde bilo lepo. Nadam se da će se to i dogoditi, iako možda ne sada. Videćemo na leto šta će biti, samo prvo da izborimo promociju u Ekstraklasu", istakao je Marko Poletanović.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
10.02.2025 11: 59
Ovo će biti njegov drugi boravak u Visli, s obzirom na to da je tokom proleća 2022. već nosio dres ovog kluba. Tada je upisao deset utakmica, a onda je otišao u Zaglebje, da bi minulog leta došao u Vojvodinu.
25.01.2025 18: 33
Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije, donela je odluku o sankcionisanju Nenada Lalatovića za sukob sa trenerom Radničkog iz Kragujevca, Feđom Dudićem.
03.01.2025 19: 43
Fudbalski klub Vojvodina počeo je danas pripreme za nastavak sezone. U saopštenju se navodi da je trener Vojvodine Nenad Lalatović posle odrađenih lekarskih pregleda obavio prozivku, a igrači su potom imali prvi trening.
31.12.2024 17: 01
Predsednik Vojvodine imao je samo reči hvale za trenutnog stratega "stare dame".
pre 11 minuta 16: 50
Reprezentativac Srbije u streljaštvu Aleksa Rakonjac osvojio je peto mesto u disciplini vazdušna puška u finalu Svetskog kupa u Minhenu.
pre 36 minuta 16: 25
Nije retkost da se sa velikom pažnjom isprati transfer "velikih" fudbalera u "male" klubove, a priliku da se uveri sa kolikom strašću fanovi vole svoje klubove imao je Liroj Sane
pre 1 sat 15: 52
Derbi meč kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo 2026. godine između Srbije i Engleske biće odigran 9. septembra u Beogradu, saopštio je Fudbalski savez Srbije.
pre 1 sat 15: 31
Nakon što je uspešno prošao lekarske preglede u Real Maridu, Trent Aleksander-Arnold je i zvanično promovisan kao novo pojačanje "kraljevskog kluba".
Ostavite komentar