
pre 8 minuta 11: 20
Premijer liga na Areni: Arsenal protiv Čelsija traži izlaz iz rezultatske krize
Nastavlja se 29. kolo Premijer lige, a na pomolu je veliki derbi Londona.
Kao dete Crvene zvezde nadao se Lazar Tufegdžić da će mu prvi izlazak na veliku scenu biti na stadionu "Rajko Mitić", ali nije mu se dalo. Morao je drugim putem do cilja.
Posle školovanja u Ljutice Bogdana, otišao je na pozajmicu u Bežaniju, potom i OFK Beograd, a onda je morao da se i zvanično rastane od crveno-belog dresa. Zadužio je dugi istih boja, Sinđelićev, gde je za dve godine odigrao 64 utakmice i postigao 20 golova.
MN Press
Ipak, do potpune afirmacije došao je Lazar Tufegdžić u Spartaku iz Subotice. Na 105 utakmica postigao je 32 gola, a sa Nemanjom Nikolić bio je nemilosrdan prema protivničkim golmanima. Dobre igre odvele su ga u CSKA, da bi u leto 2024. stigao kao veliko pojačanje u Čukarički. Od Tufegdžića se upravo sad očekuje da pruži igre koje su ga krasile nekada na severu Bačke.
"Vratio sam se minulog leta u Srbiju, posle dve godine provedene u Bugarskoj. Izbor je pao na Čukarički, nije mi bilo teško da se priviknem na novu sredinu. Sačekala me je odlična grupa momaka sa kojom od prvog dana imam odličnu komunikaciju. Srećan sam ovde", istakao je Lazar Tufegdžić, ofanzivni vezista Čukaričkog.
Kakav je Saša Ilić kao trener?
"Sjajan. Imao je neverovatan odnos sa igračima, svi su ga poštovali. Napravio je baš dobru hemiju. Više je kao drugar, ali je znao kad treba i da povisi ton. Bilo mi je zadovoljstvo da sarađujem sa njim", objasnio je Tufegdžić.
Da li vam je bilo teško da se uklopite u novu sredinu, ko vam je "otvorio" vrta svlačionice?
"Dosta igrača. Ne bih sad nikoga izdvajao. Na početku sam provodio vreme sa Nikčevićem, Stevanovićem, Cvetkovićem, Ivanovićem, Docićem, mada se družim i sa ostalim igračima. Svi su mi prišli s dobrom namerom, tako da nije bilo teško da se uklopim".
Dve godine ste proveli u CSKA koliko se razlikuje bugarski i srpski fudbal?
"Razlika je u tome, što se tamo igra brže i agresivnije. Jači su dueli, ali je kvalitet na strani Superlige Srbije".
Dosta novih igrača je došlo na startu ove sezone i vi ste među njima, da li je to razlog što je Čukarički jesenas igrao toplo -hladno?
"Samo smo na prve četiri utakmice uzeli deset bodova, posle toga smo stalno imali oscilacije. Ne znam da li je uzrok tome što smo letos dosta promenili tim, ali se trudimo da iz dana u dan napredujmo svi zajedno. Verujemo da ćemo s novajlijama uspeti sve to da "upakujemo" u nastavku sezone i pružati dobre partije".
Imali ste zanimljiv fudbalski put, dete ste Crvene zvezde, a opet afirmaciju ste stekli u Spartaku iz Subotice. Zbog čega niste uspeli u Ljutice Bogdana?
"Meni je u Subotici bilo prelepo, kako na terenu, tako i van njega. Stekao sam dosta prijatelja iz tog perioda. Nekako se sve namestilo od trenutka kad sam došao kod trenera Rogana. Taj drugi deo sezone smo odigrali odlično. Posle toga je došao Vladimir Gaćinović. Ekipa je bila sjajna, igrali smo još bolje. Inače, trener Gaćinović mi je u dva navrata bio trener u Spartaku. Kod njega smo igrali lep fudbal sa dosta golova, nešto slično ko što sada njegova ekipa igra".
Sa Nemanjom Nikolićem predstavljali ste ubitačan tandem, kako ste se "našli"?
"Imali smo sjajan odnos na trenu, ali i van njega. Taki Nikolić je odličan igrač, nema potrebe da pričam o tome. Sve se vidi i u Partizanu. Voli da asistira, nije sebičan. Nas dvojicu iz tog perioda najčešće i povezuju jer smo najviše golova dali.Zadovoljstvo je bilo igrati sa njim".
Da li vam je žao što u Crvenoj zvezdi niste dobili prvu šansu?
"Naravno! Prošao sam kompletnu omladinsku školu. Sanjao sam kao i svi iz moje generacije punu Marakanu, derbi... Žao mi je što mi se taj san nije ostvario. Zaslužio sam šansu, ali to je fudbal. Splet okolnosti na koje nisam mogao da utičem".
Koji gol vam je najdraži u karijeri?
"Prvi gol koji sam dao Crvenoj zvezdi u Subotici u petom minutu. Neka posebna emocija, jer sam dete iz Zvezdine škole. Oni su i tada imali odličan tim, igrali su sjajno. Pun stadion, fantastična atmosfera".
Asistencija?
"Protiv Radničkog u Nišu, petom sam asistirao Miletu Savkoviću".
Bojici Nikčeviću u Čukaričkom još niste?
"Čekam da počne da igra standardno pored mene pa će biti asistencija".
U Čukaričkom je trenutno čak sedam bivših zvezdaša, da li evocirate uspomene na vreme dok ste boravili na Marakani, naravno svako u svoje vreme?
"Skoro da imamo startnih jedanaest u Čukaričkom. Često se osvrnemo na taj period u Zvezdi. Imamo ovde igrače koji su sa Zvezdom igrali i Ligu šampiona. Srećni smo što možemo da čujemo od njih to što su doživeli u svim tim velikim utakmicama".
Šta očekujete od Čukaričkog u nastavku sezone i kako do Evrope sa osmog mesta?
"Imamo odličnu hemiju. Da bi Čukarički krenuo u željenom smeru svi zajedno moramo da pružimo maksimum od prvog kola sa Lučancima. Cilj nam je naravno Evropa, jer imamo sjajnu ekipu. Ipak, sve će biti uzalud ako to ne pokažemo na terenu".
Da možete koju biste utakmicu izbrisali iz karijere?
"Utakmicu predzadnjeg kola u Bugarskoj. Bila je to moja prva godina u inostranstvu, odnosno CSKA, borili smo se za titulu. Ludogorec je u to vreme već nanizao 12 titula zaredom, a mi smo celu sezonu odigrali vrhunski. Dva kola pre kraja imali smo jedan bod prednosti u odnosu na njih i penal u 90. minutu za pobedu. Ali, umesto gola, promašaj. To je Ludogorec iskoristio i pretekao nas. U poslednjem kolu obe ekipe su pobedile. I to je to. Cela sezona nam je pala u vodu", zaključio je Tufegdžić.
Wrexham AFC je redak primer poznatih američkih investitora koji su uspeli da preokrenu bogatstvo ostrvskog fudbalskog kluba.
Old Trafford zaostaje za drugim stadionima.
Ekonomija je pogonsko gorivo sporta, a ako posmatramo Nemačku, onda je i sport u velikim problemima.
Prošlog meseca je klub izazvao pobunu navijača zbog razmene košarkaške zvezde, Luke Dončića.
Realni manjak vremena jedan je od najvećih ograničavajućih faktora u korišćenju medija, posebno u vremenu i društvenim grupama gde dominira stav da čovek ima više para nego vremena. Veštačka inteligencija može pomoći i u ovom problemu, a Bloomberg Adria je eksperimentisala sa sportskim vestima i ChatGPT-jem.
23.02.2025 10: 26
Izabranici Nikole Trajkovića zabeležili su jedan remi, pobedu i poraz. Ipak, neće imati danas lak zadatak domaći, jer im u goste dolazi Napredak, koji ima identičan skor ovog proleća.
20.02.2025 20: 25
U narednom kolu fudbaleri Čukaričkog gostuju Jedinstvu, utakmica se ponovo igra na stadionu Voždovca jer ovaj teren koriste i Ubljani
17.02.2025 08: 55
Derbi ovog kola igra se u Pančevu, gde će izabranici Branka Mirjačića dočekati Vojvodinu. Obe ekipe imaju po dva remija na startu prolećnog dela sezone i nema sumnje da će se potruditi da dođu do tri boda.
14.02.2025 11: 13
Još dvojica stranih igrača su zvanično na pozajmici iz Čukaričkog, nedavno je Marinos Cioni postao član rumunskog tima UTA-Arad, dok je Muhamed Badamosi na pozajmici u drugoligašu iz Saudijske Arabije, ekipi Abhe.
YouTube
pre 12h
YouTube
pre 12h
YouTube
pre 15h
YouTube
pre 16h
pre 8 minuta 11: 20
Nastavlja se 29. kolo Premijer lige, a na pomolu je veliki derbi Londona.
pre 48 minuta 10: 40
Mala je razlika, a velika borba u trci za novu titulu prvaka Serije A.
pre 1 sat 10: 00
Očekuje se velika borba na "Vembliju".
pre 2 sata 09: 20
Novi izazovi čekaju večite rivale u nastavku 28. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.
Ostavite komentar