pre 5 sati 23: 05
Briga manje za Alonsa: Jorgensen ide u Strazbur
Danski golman odlazi na pozajmicu u "bratski" klub iz Francuske
FK Čukarički
Dan pred polazak na pripreme na zimske pripreme u Tursku, Čukarički je angažovao Milana Đokovića. Radi se o 21-godišnjem štoperu koji je došao iz Inđije, ekipe koja se takmiči u Prvoj ligi Srbije.
"Došao sam u veliki klub, jedan od najboljih u Srbiji, posebno što se tiče razvitka mladih igrača. Srećan sam što ću biti deo takvog kluba, i radujem se onome što me očekuje, najpre pripremama sa prvim timom, a potom i svemu ostalom", kazao je Đoković, koji je ugovor sa Čukaričkim potpisao na tri godine.
Đoković je karijeru počeo u rodnom Čačku, gde je nosio dres Borca, a sa 18 godina preselio se u Inđiju. U klubu iz Srema proveo je tri i po godine, za to vreme odigrao je 51 utakmicu.
"Čukarički ima mnogo iskusnih igrača, ali i onih mlađih. Imaću od koga da učim, a velika je konkurencija i na mestu na kojem ja igram. Sjajne karijere imaju Vukašin Jovanović i Miladin Stevanović, tu su Luka Subotić, Vojin Serafimović, još nekoliko mlađih momaka… Na nama je da vredno radimo, a trudiću se da svaki trening iskoristim za napredak", veruje Đoković.
Zadovoljstvo zbog dolaska perspektivnog štopera istakao je i tehnički direktor Čukaričkog Goran Grkinić.
"Potpisali smo ugovor sa jednom od najboljih mladih štopera Prve lige Srbije. Radi se o momku koji je levonogi štoper i koji je veoma perspektivan. U našem klubu imaće sve uslove za dalji razvitak, na njemu je da vredno trenira i izbori se za šansu u velikoj konkurenciji na ovoj poziciji. Imaće našu podršku, zbog toga smo i potpisali ugovor sa tri godine", objasnio je Grkinić.
Pre Đokovića ugovore sa Čukaričkim potpisali su Stefan Hajdin, Dušan Jovančić i Danijel Avuni. Brđani će u subotu ujutro otputovati u Antaliju, gde će odraditi deo zimskih priprema za nastavak sezone.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
22.05.2026 19: 49
Klub iz Pančeva ostvario istorijski uspeh plasmanom u Ligu konferencije.
17.05.2026 08: 50
Novosađani od 20.00 časova gosti na Staroj Karaburmi, a crno-beli idu na noge Čukaričkom (16.00, TV Arena 1 Premium).
08.05.2026 09: 50
Novosadski tim za kratko vreme igra dva važna meča.
04.05.2026 10: 26
Utakmicama u Surdulici i na Banovom brdu završava se 34. kolo fudbalskog prvenstva Srbije.
pre 5 sati 23: 05
Danski golman odlazi na pozajmicu u "bratski" klub iz Francuske
pre 5 sati 22: 49
Urugvajski napadač mogao bi karijeru da nastavi u Turskoj.
pre 5 sati 22: 35
Sudijski konsultat TV Arena sport ocenio suđenje Španca kao veoma dobro.
pre 5 sati 22: 33
Predsendik Svetske kuće fudbala pozvao visoke funkcionere da se sastanu u sredu u Maroku.
Ostavite komentar