pre 13 minuta 09: 20
Arbeloa kivan na sudije, zbog faula nad Mbapeom: Ne znam zašto nije pokazan crveni karton
Stretag Real Madrida ne misli da fudbaleri Bajerna imaju jedini zasluge za "brejk" u Madridu.
Fudbaleri Crvene zvezde će sutra od 18 časova (Arena 1 Premium) dočekati TSC, a samo bod je dovoljan crveno-belima za osvajanje šeste uzastopne i ukupno 34. titule prvaka Srbije.
Očekivanja pred utakmicu, izneo je šef stručnog štaba Miloš Milojević, koji se za početak osvrnuo na kvalitete rivala iz Bačke Topole.
"Uvek idemo na pobedu, a ni ovog puta neće biti promene kada je to u pitanju. Pitamo se, ali se pita i protivnik, međutim, daćemo sve od sebe da iskoristimo prvu meč loptu i osvojimo titulu. Rival će probati da pobedi, kao i uvek. Pratio sam im utakmice, igraju dobro, imaju kontinuitet od godinu i po dana gde nastupaju u identičnom sastavu, uigrani su. Ne mislim da će srljati, ali će pokušati da nas kazne i osvoje tri boda. Dobro su izbalansirani, sem dvojice mladih igrača, svi drugi su u dobrim takmičarskim godinama, a trener Lazetić ih je sjajno posložio", rekao je Milojević i dodao:
"Prete brzinom, posedom, prekidom, kažem, vidi se pečat trenera i ukomponovanost. Imaju peh da neće moći Ratkov da im igra koji nam je dao gol u Bačkoj Topoli i koji je nesumnjivo kvalitetan igrač, o čemu govori i veliko interesovanje za njega. Tu je i Stojić, reprezentativac, dobar u skok igri i organizaciji napada. Naravno, i Ilić koji baš dobro igra. Imaju dobru sezonu i ritam i drago mi je što su se pojavili neki drugi klubovi kao što su TSC i Čukarički, da ne bude stalno bitka između večitih."
Trener Zvezde nema nameru da pravi velike rotacije.
"Mislim da je momenat posle pauze i dobrog perioda rada da u najkvalitetnijem sastavu odigramo dve, tri utakmice. Uvek ima malo rotacija, ali neću menjati kompletnih 11 igrača, možda nekoliko."
Sem povređenog Uroša Spajića, svi igrači su spremni.
"Sem Spajića mogu da računam na sve. Neki su u toj fazi kao Milunović, pa nisu spremni za 90 minuta, ali svi drugi su u trenažnom procesu."
Raspored crveno-belih je takav da će van Beograda igrati samo jednu utakmicu u plej-ofu.
"Nismo mi tražili da to bude tako, nego je takav raspored. Svakako, prijatno nam je što smo tu i ne putujemo, ali za popularizaciju fudbala nije dobro. Treba fudbal da se igra u Nišu, Leskovcu, Vranju, Subotici, centralnoj Srbiji, da se to popularizuje, a to najbolje rade najveći klubovi. S jedne strane je dobro, s druge nije, ali ne mogu svi aspekti da se pogode."
Derbi u Humskoj, koji je zakazan za 26. april, će se, prema svemu sudeći, igrati pred praznim tribinama.
"Po meni je to loše. Pamtim derbi na JNA sa praznim tribinama kad sam bio pomoćnik Dejana Stankovića i nikako mi se nije svidelo. Uvek sam za to da igramo fudbal zbog navijača i da se predstavimo u što boljem svetu. Derbi bez publike nije derbi, ne znam da li je to zvanična odluka, ali ne šaljemo dobu sliku u svet. No, ima ljudi koji odlučuju o tome, podvukao je Milojević.
Mozzart bet Superliga, Plej-of
31. kolo (22.04):
Crvena zvezda - TSC
Čukarički - Partizan
Vojvodina - Novi Pazar
Voždovac - Radnički 1923
32. kolo (26.04.):
Partizan - Crvena zvezda
TSC - Čukarički
Novi Pazar - Voždovac
Radnički 1923 - Vojvodina
33. kolo (30.04.):
Crvena zvezda - Čukarički
Vojvodina - Voždovac
TSC - Partizan
Novi Pazar - Radnički 1923
34. kolo (07.05.):
Voždovac - Crvena zvezda
Čukarički - Vojvodina
Radnički 1923 - TSC
Partizan - Novi Pazar
35. kolo (13.05.):
Crvena zvezda - Vojvodina
Partizan - Radnički 1923
TSC - Voždovac
Čukarički - Novi Pazar
36. kolo (21.05):
Radnički 1923 - Crvena zvezda
Vojvodina - Partizan
Novi Pazar - TSC
Voždovac - Čukarički
37. kolo (27.05):
Crvena zvezda - Novi Pazar
TSC - Vojvodina
Čukarički - Radnički 1923
Partizan - Voždovac
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
14.12.2025 12: 48
TSC u meču 19. kola Superlige Srbije u ponedeljak od 19.30 časova dočekuje osmostrukog uzastopnog šampiona.
27.09.2025 13: 34
Predsednik TSC-a je učestvovao na panelu "Fudbal u regionu – kako podići domaće lige" na Simposaru 2025 u Sarajevu.
09.08.2025 09: 35
Aktuelni šampion Srbije ulazi u duel sa TSC-om bez kapitena Mirka Ivanića koji se povredio na utakmici sa Lehom u Poljskoj.
11.05.2025 10: 41
Fudbaleri Crvene zvezde i Vojvodine odigrače 22. maja na stadionu "Kraljevica" finalni mel Kupa Srbije, a ove večeri dve crveno-bele ekipe će se sastati i u okviru 35. kola Mozzart Bet Superlige, kao u svojevrnoj "generalnoj prbi" tog duela.
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 10h
pre 14 minuta 09: 20
Stretag Real Madrida ne misli da fudbaleri Bajerna imaju jedini zasluge za "brejk" u Madridu.
pre 34 minuta 09: 00
Trener Bajerna javno izrazio zahvalnost čuvaru mreže na učinku u prvom meču četvrrtfinala UEFA Lige šampiona sa Realom.
pre 10 sati 22: 58
Kai Haverc je postigao pobendički gol za Arsenal protiv Sportinga (1:0) u prvoj utakmici četvrtfinala UEFA Lige šampiona.
pre 10 sati 22: 54
Posebno se pamti poslednji susret Reala i Bajerna na putu do jubilarne 15. titule, kada su Madriđani golovima u završnici Hoselua ostigli do polufinala.
Ostavite komentar