pre 25 minuta 07: 09
Trener Rajaković nakon poraza: "Oni to rade dugo i jedan su od najboljih tandema lige"
Trener Darko Rajaković se nakon poraza Toronta osvrnuo na tandem Denver Nagetsa
FK Crvena zvezda
Fudbalski klub Crvene zvezda predstavio je danas Mediko blok koji će služiti za rehabilitaciju igrača. Mediko blok se nalazi u sklopu stadiona "Rajko Mitić", u zgradi koja je izgrađena pored svlačionice, u kojoj je i najsavremenija teretana, kao i kancelarije stručnog štaba.
Generalni direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić predstavio je medijima i novi teren, koji je izgrađen ispod severne tribine, a koji sada koristi elitna grupa Zvezdinih omladinaca.
"Ovo je novi teren koji smo izgradili. Retko ga koristimo, koristi ga samo naša elitna grupa, ovaj teren je koštao 180.000 evra, ova zgrada koju vidite, rađena je od temelja, imao 800 kvadratnih metara, dole je Mediko blok, gore teretana i gore kancelarije za stručni štab. Koštalo je 1.600.000 evra, građevinski radovi su koštali 1.100.000, i 500.000 oprema, koja je najsavremenija. Mediko blok nas je skupo koštao, jer je najnovija generacija, krio komore, bazeni i sve ostalo", rekao je Terzić.
FK Crvena zvezda

On je izjavio da je klub Mediko zgradu napravio iz sopstvenih sredstava.
"Sve što vidite je najnovija generacija i oprema, imamo pet električnih kreveta za oporavak i rehabilitaciju igrača. Čitav ovaj donji deo se sastoji iz tri sektora. Dakle imamo deo za rehabilitaciju, deo sa krio komorom i spa centar sa hidromasažerima i vodenim biciklima. Prvi deo služi za fizikalnu terapiju, koju kontroliše fizioterapeutski tim Crvene zvezde koji predvodi Nenad Kovačević. Drugi deo poseduje čizme za masaže i krio komoru, te takođe služi za oporavak i detoksikaciju naših fudbalera kada dođe do zamora mišića. Krio komora funkcioniše na minus 130 do minus 190 stepeni, te igrač ulazi u nju sa čizmama na tri minuta i tako ubrzava oporavak", izjavio generalni direktor Crvene zvezde.
Terzić je poručio da je Crvena zvezda konačno dočekala da poseduje uslove kakvi dolikuju rangu i renomeu kluba.
"Veoma sam ponosan što smo ovo izgradili jer je ovo Crvenoj zvezdi bilo potrebno, ovo je nivo Lige šampiona. Ovo nam je mnogo nedostajalo, jer umor je ključ u današnjem sportu, ne možete da trenirate igrače ako su preforsirani, a ovo je nešto što na to može da utiče, te nešto što nam je mnogo trebalo. Poslednji deo koji koristimo za oporavak fudbalera je spa deo Mediko bloka. Imamo bazen sa biciklima, a pored njega je i bazen sa hladnom vodom, te bazen sa masažerima", istakao je Terzić.
Glavni fizioterapeut Zvezde Nenad Kovačević je rekao da "crveno-beli" poseduju najmodernije mašine.
"Ovo su najmodernije mašine koje posedujemo, svi veliki klubovi, Real i ostali imamo istu aparaturu. Hvala upravi kluba što nam je omogućila mnogo bolje uslove, nadam se da će igrači biti zadovoljni", dodao je Kovačević.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
19.07.2025 10: 04
Očekuje Terzić i da će napadač da bude licenciran u ponedeljak do ponoći i da će imati pravo da igra već u revanšu sa klubom sa Gibraltara 29. jula na Marakani.
17.07.2025 15: 45
Fudbalski klub Crvena zvezda u poslednjoj deceniji beleži pozitivne rezultate na sportskom, ali i poslovnom planu.
10.06.2025 17: 15
"Zvezda nije prosečnost. Zvezda nije samo popunjen budžet. Zvezda je vrhunski rezultat. Zvezda je talenat, rad, vizija i sistem", započeo je svoje izlaganje Zvezdan Terzić na redovnoj sednici SD Crvena zvezda.
31.05.2025 17: 30
Fudbalski klub Crvena zvezda saopštio je danas da je u prostorijama stadiona "Rajko Mitić" konstituisan novi saziv Skupštine i održana prva redovna sednica.
pre 8 sati 23: 14
Srbin i pored dva primljena gola, dominirao na golu domaće ekipe.
pre 8 sati 22: 36
Drama na vrhu tabele elitnog ranga nemačkog fudbala.
pre 9 sati 22: 06
Ovo bi baš bio čudan transfer, jer je bivši menadžer Mančester Junajteda bio trener Sportinga.
pre 9 sati 21: 35
Menadžer Mančester sitija Pep Gvardiola uoči finala EFL Kupa u kome njegov tim igra protiv Arsenala govorio je o važnosti meča, odnosu sa Mikelom Artetom i aktuelnim temama koje prate njegov tim.
Ostavite komentar