(KRAJ) Čukarički - Partizan 1:0: Ivanović presudio bivšem klubu

Autor: Mateja Petković

20.04.2023 18:55
(KRAJ) Čukarički - Partizan 1:0: Ivanović presudio bivšem klubu MN Press

Fudbaleri Čukaričkog su na svom stadionu savladali Partizan sa 1:0 (0:0) u okviru 30. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.

Strelac pobedonosnog gola za Brđane bio je bivši fudbaler crno-belih, Đorđe Ivanović. Čukarički je na ovaj način zadržao treću poziciju i trenutno ima pet bodova više od drugoplasianog Partizana.

Čukarički - Partizan 1:0 (0:0)

Stadion: Čukaričkog (bez publike)

Sudija: Milan Mitić

Strelci: Ivanović u 47. minutu

Čukarički (4-2-3-1): Popović – M. Stevanović (od 63. Rogan), Pankov, Drezgić, Tošić – Kovač, Docić – Ivanović, Tomović (od 70. Ovusu), Lučić (od 70. Sisoko) – Badamosi

Partizan (4-2-3-1): N. Stevanović – Filipović, Saničanin, Vujačić (od 85. Marković), Urošević – Pantić (od 65. Baždar), Fejsa – Menig, Natho, Jović (od 76. Pavlović) – Rikardo

Utakmica koja direktno odlučuje o tome koji tim će takmičenje u plej-ofu započeti sa treće pozicije prekinuta je zbog incidenata na tribinama. Naime, navijači su nekoliko puta ubacivali predmete i stolice na teren, pa je sudija Milan Mitić dva puta, pre prekida, bio prinuđen da zaustavlja igru.

Planirano je da meč bude nastavljen sutradan, ali je Čukarički uložio žalbu, te je usledilo dodatno ulaganje. Ipak, klub sa Banovog Brda je pristao na novi termin, iako je imao mogućnost da se bori za službeni rezultat:

"Prvenstvo treba da bude regularno, treba da se igra i da se na terenu reši ko je bolji. Pisali smo žalbu posle prekinutog meča iz jednostavnog razloga, nismo bili obavešteni o nekim stvarima. Posle razgovora predsednika Čukaričkog Dragana Obradovića i potpredsednika FSS Branislava Nedimovića, došlo se do zaključka da prvenstvo treba do kraja da se odigra. Uvek sam za to, ali i manji klubovi moraju da budu ispoštovani, ništa drugo. Nadam se da će se to u budućnosti promeniti", rekao je sportski direktor Čukaričkog Vladimir Matijašević.

S obzirom na to da su do tog 22. minutu bila već dva prekida, prvo poluvreme će izvesno biti nadoknađeno najmanje šest minuta.

20.04.2023. 18:49

90. minut: Još pet minuta nadoknade

Crno-beli imaju još oko tri stotine sekundi da postignu pogodak i izbegnu poraz.

20.04.2023. 18:37

85. minut: Velika šansa za Partizan, ali Drezgić fenomenalan u odbrani

Slobodan Urošević je prošao,odigrao povratnu na šut gde je natrčao Andrija Pavlović i snažno tukao sa nekih 15 metara. Ali Uroš Drezgić se našao na pravom mestu da izblokira. Teško da bi golman Zoran Popović nešto mogao da šut nije izblokiran.

20.04.2023. 18:35

76. minut: Novi pokušaj Ivanovića i strašna intervencija Stevanovića

Strelac vodećeg gola, Đorđe Ivanović, ponovo se našao u prilici samo 20 minuta kasnije. Odlično se izborio za prostor i veoma dobro šutirao sa nešto manje od 16 metara, ali je Nemanja Stevanović fantastično intervenisao.

20.04.2023. 18:26

66. minut: Čukarički mogao i do drugog gola

Odlično je centrirao Maro Docić iz kornera i lopta se odbila do Stefana Kovača, koji je glavom pokušao da zatrese mrežu, ali je bio neprecizan, tako da je rezultat ostao nepromenjen.

20.04.2023. 18:14

55. minut: Prvi žuti karton pokazan Pantiću

Vezista Partizana, Danilo Pantić je oborio Vladimira Lučića što je sudija Miloš Mitić okarakterisao kao prekršaj. Pantiću se ta odluka nije svidela, te je žustro protestvovao, za šta mu je pokazana javna opomena.

20.04.2023. 18:18

VIDEO Čukarički - Partizan 1:0

20.04.2023. 18:05

47. minut: Gol! Čukarički poveo golom Ivanovića

Mohamed Badamosi je na sjajan način uposlio bivšeg igrača Partizana, Đorđa Ivanovića, koji je pokazao svoju brzinu, a zatim rutinski matirao Nemanju Stevanovića za 1:0.

20.04.2023. 17:47

Poluvreme, Čukarički - Partizan 0:0

Uprkos tome što nismo videli gol u prvom poluvremenu na Banovom brdu, možemo biti zadovoljni zalagnjem i tempom ekipa. Partizan je nekoliko puta pripretio udarcima Bibarsa Natha, Slobodana Uroševića i Danila Pantića sa distance, dok je najbolju šansu Čukaričkog proupistio da iskoritsti Vladimir Lučić.

20.04.2023. 18:12

VIDEO Šansa Vladimira Lučića

20.04.2023. 17:45

49. minut: Stevanović zaustavio Lučića

Najbolju šansu na meču imao je domaćin preko Vladimira Lučića u završnici prvog dela. Izašao je Talentovani ofanzivac pred gol Partizana, ali je Nemanja Stevanović bio odlično postavljen i bez mnogo problema je intervenisao.

20.04.2023. 17:43

47. minut: I Pantić oprobao udarac

Đorđe Ivanović je oborio Danila Pantića pred šesnaestercom Čukaričkog i sudija Milan Mitić je dosudio prekršaj iz kog je Pantić jako dobro šutirao, ali je lopta završila preko prečke.

20.04.2023. 17:41

45. minut: Još šest minuta igre u prvom poluvremenu

Glavrni artibar Milan Mitić je prvo poluvreme produžio šest minuta.

20.04.2023. 17:37

41. minut: Partizan ponovo preti sa distance

Kapiten crno-belih, Slobodan Urošević, je uneo loptu sa levog boka i slabijom, desnom nogom veoma dobro šutirao ka golu Zorana Popovića, koji je ponovo dobro reagovao i otklonio opasnost.

20.04.2023. 17:30

34. minut: Odličan udarac Natha

Partizan je prvi pripretio preko Bibarsa Natha, koji je snažno šutirao sa nekih dvadeset metara, ali je Zoran Popović uspešno intervenisao, ali uz veliku muku s obzirom na to da mu je lopta ispala i umalo završila u golu.

20.04.2023. 17:26

29. minut: Tempo dobar, ali bez šansi

Odličan ritam drže i jedan i drugi tim na Banovom brdu, ali nijedan još uvek nije napravio neku ozbiljinju šansu.

20.04.2023. 17:17

22. minut: Partizan ima prvi posed

S obzirom na to da je pre osam dana u momentu prekida meča lopta bila u posedu crno-belih, prvi napad će i danas imati oni.

20.04.2023. 16:30

Sastavi

Propozicije su takve da sastavi timova moraju biti identični kao i u trenutku prekida. To znači da treneri Dušan Kerkez i Igor Duljaj nisu imali pravo na promene u startnim postavama, niti među rezervama, a i sudije su iste kao pre devet dana.

Čukarički: (4-2-3-1): Popović – M. Stevanović, Pankov, Drezgić, Tošić – Kovač, Docić – Ivanović, Tmović, Lučić – Badamosi

Partizan: (4-2-3-1): N. Stevanović – Filipović, Saničanin, Vujačić, Urošević – Pantić, Fejsa – Menig, Natho, Jović – Rikardo