
pre 29 minuta 13: 36
Angelina Topić boriće se za medalju u finalu skoka uvis na Svetskom prvenstvu
Angelina Topić preskočila 192 centimetra iz prvog pokušaja i prošla u nedeljno finale.
Fudbaleri Čukaričkog su na svom stadionu savladali Partizan sa 1:0 (0:0) u okviru 30. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.
Strelac pobedonosnog gola za Brđane bio je bivši fudbaler crno-belih, Đorđe Ivanović. Čukarički je na ovaj način zadržao treću poziciju i trenutno ima pet bodova više od drugoplasianog Partizana.
Stadion: Čukaričkog (bez publike)
Sudija: Milan Mitić
Strelci: Ivanović u 47. minutu
Čukarički (4-2-3-1): Popović – M. Stevanović (od 63. Rogan), Pankov, Drezgić, Tošić – Kovač, Docić – Ivanović, Tomović (od 70. Ovusu), Lučić (od 70. Sisoko) – Badamosi
Partizan (4-2-3-1): N. Stevanović – Filipović, Saničanin, Vujačić (od 85. Marković), Urošević – Pantić (od 65. Baždar), Fejsa – Menig, Natho, Jović (od 76. Pavlović) – Rikardo
Utakmica koja direktno odlučuje o tome koji tim će takmičenje u plej-ofu započeti sa treće pozicije prekinuta je zbog incidenata na tribinama. Naime, navijači su nekoliko puta ubacivali predmete i stolice na teren, pa je sudija Milan Mitić dva puta, pre prekida, bio prinuđen da zaustavlja igru.
Planirano je da meč bude nastavljen sutradan, ali je Čukarički uložio žalbu, te je usledilo dodatno ulaganje. Ipak, klub sa Banovog Brda je pristao na novi termin, iako je imao mogućnost da se bori za službeni rezultat:
"Prvenstvo treba da bude regularno, treba da se igra i da se na terenu reši ko je bolji. Pisali smo žalbu posle prekinutog meča iz jednostavnog razloga, nismo bili obavešteni o nekim stvarima. Posle razgovora predsednika Čukaričkog Dragana Obradovića i potpredsednika FSS Branislava Nedimovića, došlo se do zaključka da prvenstvo treba do kraja da se odigra. Uvek sam za to, ali i manji klubovi moraju da budu ispoštovani, ništa drugo. Nadam se da će se to u budućnosti promeniti", rekao je sportski direktor Čukaričkog Vladimir Matijašević.
S obzirom na to da su do tog 22. minutu bila već dva prekida, prvo poluvreme će izvesno biti nadoknađeno najmanje šest minuta.
Mozzart Bet Superliga, 30. kolo
Ponedeljak
Mladost Lučani – Mladost GAT 0:0
Crvena zvezda – Radnički 1923 2:0 (1:0)
/Vigo 6, Mitrović 80/
Kolubara – Spartak 2:1 (0:0)
/Điranović 58, Ilić 72 - Đurasović 47/
Utorak
Vojvodina – Novi Pazar 2:0 (0:0)
/Čumić 47, U. Nikolić 52/
Voždovac – TSC 1:3 (1:2)
/Teodorović 13 - S. Jovanović 22, Ratkov 30, Mirčevski 90+5/
Sreda
Radnički Niš – Javor 1:0 (1:0)
/Škrbić 11/
Radnik – Napredak 1:0 (1:0)
/Radulović 9/
Četvrtak 20.04.
Čukarički – Partizan 1:0 (0:0)
/Ivanović 46/
Crno-beli imaju još oko tri stotine sekundi da postignu pogodak i izbegnu poraz.
Slobodan Urošević je prošao,odigrao povratnu na šut gde je natrčao Andrija Pavlović i snažno tukao sa nekih 15 metara. Ali Uroš Drezgić se našao na pravom mestu da izblokira. Teško da bi golman Zoran Popović nešto mogao da šut nije izblokiran.
Strelac vodećeg gola, Đorđe Ivanović, ponovo se našao u prilici samo 20 minuta kasnije. Odlično se izborio za prostor i veoma dobro šutirao sa nešto manje od 16 metara, ali je Nemanja Stevanović fantastično intervenisao.
Odlično je centrirao Maro Docić iz kornera i lopta se odbila do Stefana Kovača, koji je glavom pokušao da zatrese mrežu, ali je bio neprecizan, tako da je rezultat ostao nepromenjen.
Vezista Partizana, Danilo Pantić je oborio Vladimira Lučića što je sudija Miloš Mitić okarakterisao kao prekršaj. Pantiću se ta odluka nije svidela, te je žustro protestvovao, za šta mu je pokazana javna opomena.
Mohamed Badamosi je na sjajan način uposlio bivšeg igrača Partizana, Đorđa Ivanovića, koji je pokazao svoju brzinu, a zatim rutinski matirao Nemanju Stevanovića za 1:0.
Uprkos tome što nismo videli gol u prvom poluvremenu na Banovom brdu, možemo biti zadovoljni zalagnjem i tempom ekipa. Partizan je nekoliko puta pripretio udarcima Bibarsa Natha, Slobodana Uroševića i Danila Pantića sa distance, dok je najbolju šansu Čukaričkog proupistio da iskoritsti Vladimir Lučić.
Najbolju šansu na meču imao je domaćin preko Vladimira Lučića u završnici prvog dela. Izašao je Talentovani ofanzivac pred gol Partizana, ali je Nemanja Stevanović bio odlično postavljen i bez mnogo problema je intervenisao.
Đorđe Ivanović je oborio Danila Pantića pred šesnaestercom Čukaričkog i sudija Milan Mitić je dosudio prekršaj iz kog je Pantić jako dobro šutirao, ali je lopta završila preko prečke.
Glavrni artibar Milan Mitić je prvo poluvreme produžio šest minuta.
Kapiten crno-belih, Slobodan Urošević, je uneo loptu sa levog boka i slabijom, desnom nogom veoma dobro šutirao ka golu Zorana Popovića, koji je ponovo dobro reagovao i otklonio opasnost.
Partizan je prvi pripretio preko Bibarsa Natha, koji je snažno šutirao sa nekih dvadeset metara, ali je Zoran Popović uspešno intervenisao, ali uz veliku muku s obzirom na to da mu je lopta ispala i umalo završila u golu.
Odličan ritam drže i jedan i drugi tim na Banovom brdu, ali nijedan još uvek nije napravio neku ozbiljinju šansu.
S obzirom na to da je pre osam dana u momentu prekida meča lopta bila u posedu crno-belih, prvi napad će i danas imati oni.
Propozicije su takve da sastavi timova moraju biti identični kao i u trenutku prekida. To znači da treneri Dušan Kerkez i Igor Duljaj nisu imali pravo na promene u startnim postavama, niti među rezervama, a i sudije su iste kao pre devet dana.
Čukarički: (4-2-3-1): Popović – M. Stevanović, Pankov, Drezgić, Tošić – Kovač, Docić – Ivanović, Tmović, Lučić – Badamosi
Partizan: (4-2-3-1): N. Stevanović – Filipović, Saničanin, Vujačić, Urošević – Pantić, Fejsa – Menig, Natho, Jović – Rikardo
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
08.12.2024 09: 55
Železničar i Partizan sastajali su se tri puta i svako od tih mečeva pripao je crno-belima.
27.10.2024 08: 50
Mora obasjavati i sutra...
26.10.2024 17: 56
Fudbaleri Partizana došli su do četvrte vezane pobede u Mozzart bet Superligi Srbije savladavši Čukarički na stadionu u Humskoj rezultatom 3:1 (0:1). Strelci za crno-bele bili su Bibras Natho (54), Aleksandar Filipović (65) i Aldo Kalulu (89), dok je vodeći gol za goste postigao Mihajlo Cvetković (24).
25.10.2024 19: 13
"Odlična ekipa, iako nisu krenuli najbolje. Imali su dosta problema na startu sezone, ali Partizan ima igrače sa ekstra kvalitetom. Ako bih nekog morao da izdvojim, to su sjajni stranci, ali i dvojica bivših igrača Čukaričkog, Stefan Kovač i Đorđe Jovanović", rekao je kapiten tima sa Banovog brda uoči okršaja.
pre 49 minuta 13: 16
Argentinac i klub blizu dogovora oko saradnje na terenu i van njega, ističe ESPN.
pre 1 sat 13: 04
Kapiten "redsa" treći put u poslednjih 19 meseci golovima u finišu doneo važne pobede.
pre 1 sat 12: 15
Podsetimo, on je dete Madriđana, a stigao je u klub još 2016. sa Tenerifa, da bi 2024. prešao u Komo za 6.000.000 evra.
pre 2 sata 11: 55
Čelsi je u julu osvojio Svetsko klupsko prvenstvo pobedom protiv prvaka Evrope Pari Sen Žermena, a dva meseca ranije osvojio je Ligu konferencija.
Ostavite komentar