pre 41 minut 06: 10
(VIDEO) Kaningem i Bankero za anale: Detroit još uvek u igri
Kejd Kaningem i Paolo Bankero ubacili po 45 poena, ali je Detroit slavio 116:109 i produžio seriju protiv Orlanda.
Imao je Čukarički priliku da stigne do sva tri boda na teškom gostovanju u Novom Pazaru, međutim i bod je na krju izabranicima Gorana Stanića bio dovoljan za slavlje. Propušteene prilike i odbrane Kaličanna, brzo će otići u zaborav, ali će se zato pamtiti fantastičan pogodak mladog Nikole Stankovića.
Uprvo je taj efektni pogodak možda i najlepši u dosadašnjem delu sezone doneo vredan bod "brđanima" u dulu sa plavo-belima iz Novog Pazara.
"Najlepši gol u karijeri, mada je bilo još lepih. Svakako bih izdvojio još jedan u dresu Čukaričkog, na gostovanju Javoru u finišu meča, tada za pobedu, kao i dok sam igrao za Grafičar protiv Inđije. Ali, ipak je ovaj u Novom Pazaru nešto posebno, baš mi je „sela“ lopta. Hvala i domaćoj publici, lepo je čuti aplauze protivničkih navijača", rekao je Nikola Stanković, strelac drugog gola za Čukarički.
Počeo je Stanković meč na poziciji desnog beka, imao je zadatak da čuva Adema Lajića, a jedan od najboljih igrača Superlige Srbije pravio mu je dosta problema.
"Jedan od najboljih, da se neko ne uvredi možda i najbolji igrač u našem prvenstvu. Svi znamo kakvu karijeru ima iza sebe, vratio se u svoj grad i neverovatno je koliko znači ekipi, u svakom smislu. Izuzetno je teško čuvati ga „jedan na jedan“.
Pohvalio je prvotimac ekipe sa Banovog brda i atmosferu na stadionu u Novom Pazaru.
"Prava prvenstvena utakmica, zbog koje se dolazi na stadione. Ambijent spektakularan, šteta što je bilo lošije vreme, pa nije bio pun stadion. Ali, opet, ceo doživljaj pred početak susreta, koreografija, navijanje i podrška svom klubu, taj deo je bio za svaku pohvalu".
Priznao je Stanković da je na kraju njegov tim zadovoljan bodom, iako je imao šanse da osvoji i sva tri.
"Ispalo je da smo posle ovoga meča srećni i mi i oni, da smo dopisali po bod u tabelu. Moglo je da ide i na jednu i na drugu stranu. Izjednačili smo, imali potom i stopostotne šanse, nismo ih iskoristili. U nadoknadi vremena Pazar je imao nekoliko prilika, može se reći i zicera, ali je Kaličanin uspeo da odbrani i da nam sačuva bod".
Stanković je na startu drugog poluvremena prekomandovan na poziciju zadnjeg veznog, ali to mu nije bio nikakav problem.
"Igrao sam na tom mestu do pre godinu i po dana, nije mi strana ta uloga. Drago mi je da podjednako dobro mogu da odgovorim na više mesta u timu, šta god stručni štab misli da je najbolje za ekipu u tom trenutku. Meni je najmanji problem da se adaptiram".
Čukarički će u naredna dva kola igrati na Banovom brdu, ugostiće najpre Jedinstvo iz Uba, a potom i TSC.
"Kao što šef kaže, razmišljamo samo o prvoj narednoj utakmici, uvek je ona najbitnija. Jedinstvo je trenutno u nezadivnoj poziciji, ali s obzirom na imena koja ima u ekipi i čitav ambijent, siguran sam da zaslužuju mnogo bolju od trenutne pozicije i da će se tokom šampionata podići. Nijednog trenutka ne smemo bilo koga da potcenimo, a posebno novajlije u Super ligi, koje uvek igraju sa posebnim motivom. Takmičenje je prilično ujednačeno, nikola nismo lako pobedili, i kad smo gubili ili igrali nerešeno, bilo je prilično uzbudljivo. Maksimalno ćemo se spremiti, samo takvim pristupom možemo do bodova u narednoj utakmici", istakao je Nikola Stanković.
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
Za razliku od tradicionalnog kockanja, opklade su dostupne u svega nekoliko klikova.
Svetsko prvenstvo godinama je bilo najmasovniji sportski događaj na planeti. Upravo zato se oko Mundijala 2026. već sada formira ozbiljan problem.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
24.02.2025 10: 37
Ako se tome doda da je iskusni štoper Jovanović zbog povrede igru napustio u 14. minutu, a da je umesto njega na terenu bio još jedan bous Lazar Stojanović, te da je od 77. minuta zaigrao i osmi „bonus“ Kabić, to dodatno daje na značaju trijumfu belo-crnih.
23.02.2025 10: 26
Izabranici Nikole Trajkovića zabeležili su jedan remi, pobedu i poraz. Ipak, neće imati danas lak zadatak domaći, jer im u goste dolazi Napredak, koji ima identičan skor ovog proleća.
20.02.2025 20: 25
U narednom kolu fudbaleri Čukaričkog gostuju Jedinstvu, utakmica se ponovo igra na stadionu Voždovca jer ovaj teren koriste i Ubljani
17.02.2025 08: 55
Derbi ovog kola igra se u Pančevu, gde će izabranici Branka Mirjačića dočekati Vojvodinu. Obe ekipe imaju po dva remija na startu prolećnog dela sezone i nema sumnje da će se potruditi da dođu do tri boda.
pre 7 sati 22: 59
Bila je ovo napeta bitka dve ekipe koje su u velikoj potražnji za prvim trofejem Lige šampiona u klupskoj istoriji.
pre 8 sati 22: 42
Ima veliku želju da se vrati u Humsku
pre 9 sati 21: 29
Šta li se tek može očekivati pred sam start SP?
pre 9 sati 21: 18
Kako prenosi "CBS", zaposledni u londonskom klubu koji se bave održavanjem terena požalili su se kako je trava na "Rijad Er Metropolitanu" previše visoka.
Ostavite komentar