Vigo i Mitrović pogađali za pobedu Zvezde nad Radničkim iz Kragujevca

10.04.2023 20:00
Vigo i Mitrović pogađali za pobedu Zvezde nad Radničkim iz Kragujevca MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su devetu pobedu u poslednjih deset mečeva, a večeras su na svom stadionu nadigrali Radnički iz Kragujevca sa 2:0 (1:0) u 30. kolu MozzartBet Superlige Srbije.

Domaćin je postigao gol već u šestom minutu kada je prvo Kings Kangva lukavo pokušao iz slobodnog udarca, pogodio stativu, a lopta je onda došla do Aleksa Viga koji ju je perfketno uputio ka golu Radničkog i na zaista lep način doneo svojoj ekipi vođstvo.

Od gola pa do poluvremena ritam je konstantno padao, uopšte nije bilo prilika, utakmica je bila puna prekida i bez posla za golmane. Tome su svakako doprinele i prazne tribine, budući da je Zvezda kažnjena zbof problematičnog skandiranja navijača tokom utakmice sa Novim Pazarom.

Na startu drugog poluvremena igralo se uglavnom na sredini terena, pokušao je Radnički nekoliko puta da zapreti Milanu Borjanu, ali kapiten Kanade nije imao preterano težak zadatak na današnjem meču.

A onda je pitanje pobednika rešio Stefan Mitrović u 80. minutu. Njega je sjajno na desnoj strani uposlio Marko Rakonjac, a ovaj rutinski savladao Miloša Mladenovića i stavio tačku na ovaj meč.

FK Crvena zvezda - FK Radnički 1923 2:0

Strelci: Vigo u 6. i Mitrović u 80. minutu za Crvenu zvezdu