
pre 21 minut 18: 10
Pep Gvardiola: Izgleda nismo favoriti za osvajanje Lige šampiona
Fudbaleri Mančester sitija spremaju se za početak učešća u novom izdanju UEFA Lige šampiona.
Najavljeno - učinjeno. Slovenački štoper Vanja Drkušić prešao je iz Sočija u Zenit, a već danas će stići u Beograd gde će na pozajmici igrati u Crevnoj zvezdi. Možda je ovaj ceo posao mogao da se završi još pre desetak dana, ali crveno-beli dobijaju reprezentativca Slovenije do kraja sezone, a registrovaće ga i za plej-of UEFA Lige šampiona i dvomeča sa Bodo/Glimtom.
Kada je potpisivao četvorogodišnji ugovor sa Zenitom, Slovencu je rečeno da će igrati negde na pozajmici jer ruski šampion već ima petoricu registrovanih štopera. Znao je Vanja i da mu sledi igranje sa reprezentativnim koilegom Timijem Maksom Elšnikom na "Marakani", tako da u ovom potezu nema iznenađenja. Bilo je samo pitanje tajminga.
Teško je očekivati da će Drkušić igrati u Norveškoj bez takmičarske utakmice za crveno-bele, do revanša bi već imao sedam treniga i jednu utakmicu. Dolaskom Drkušića, srpski šampion može posle plej-ofa za UEFA Ligu šampiona da proda Nasera Đigu, za koga još uvek stoji ponuda iz Premijer lige i Čempionšipa.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
15.09.2024 12: 15
Slovenački reprezentativac, Vanja Drkušić zadovoljan je nakon pobede protiv Napretka iz Kruševca i najavio da su on i njegovi siagrači spremni za meč Lige šampiona protiv Benfike.
28.08.2024 23: 39
Jedan od novajlija u Crvenoj zvezdi,Timi Maks Elšnik, nije krio emocije posle plasmana u Ligu šampiona.
28.08.2024 23: 34
Golman Crvene zvezde Marko ilić govorio je za TV Arena sport posle plasmana u Ligu šampiona.
28.08.2024 23: 03
Fudbaler Crvene zvezde Mirko Ivanić govorio je za TV Arena sport posle plasmana u Ligu šampiona.
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 18h
YouTube
pre 18h
pre 22 minuta 18: 10
Fudbaleri Mančester sitija spremaju se za početak učešća u novom izdanju UEFA Lige šampiona.
pre 1 sat 16: 39
Uprava crveno-belih ima pravo da ga vrati u Ljuticu Bogdana već u januaru.
pre 2 sata 16: 30
Pokrovitelji turnira su Grad Užice i Opština Čajetina, dok su organizatori Turističko-rekreativni kompleks Zlatibor, Sportski savez Čajetina i Sportski savez Užice.
pre 2 sata 16: 23
Komemoracija će biti održana u 11.00 časova u Medija Centru.
Ostavite komentar