pre 21 minut 14: 52
Jamal fit, ali neće biti starter za Španiju protiv autsajdera
Selektor Luis De La Fuente ne želi da forsira tek opčoravljenog asa Barselone.
MN Press
Crvena zvezda je pregazila i Suboticu (4:1), došla je na šest bodova do matematičke odbrane titule u Mozzart bet Superligi i uz to je na susretu imala dvojicu jubilaraca. Milan Borjan je izjednačio golmanski klupski rekord po dugovečnosti Ratomira Dujkovića od 266 takmičarskih susreta, dok je Aleksandar Katai sa dva pogotka došao do cifre od 100 golova u crveno belom dresu.
Kapiten crveno-belih i "Magiko" su uz Milana Rodića, Gelora Kangu, te Mirka Ivanića stubovi uspeha totalne dominacije Crvene zvezde u poslednjih šest sezona, osvojenih pet titula, dve duple krune, smeši im se i šesta uzastopna, te možda i treća uzastopna "dupla kruna".
Milan Borjan je bio izbor trenera golmana Dušana Gašića na leto 2017. godine kada su se crveno-beli odlučili za "restart" sa Vladanom Milojevićem. Stigao je iz Ludogoreca i to pred prvi duel sa praškom Spartom u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Pamtio je dugo momenat kada je sa Gašićem izašao sam na zagrevanje 45 minuta pre početka tog debija 27. jula. Pozitivna trema je nestala sa prvom uhvaćenom loptom i od tada je počeo da ispisuje najlepše stranice svoje karijere, bio je Zvezdin junak protiv Krasnodara, pa u Salcburgu, pamtiće se parade protiv Jang Bojsa u finišu meča i drugog ulaska u Ligu šampiona, luda penal serija u Kopenhagenu. Fudbalski klub Crvena zvezda je od prošle godine počela da računa i prijateljske mečeve, pa je tako Borjanu u Subotici bio rekordni 266. takmičarski, ali i jubilarni 300. meč u crveno-belom dresu računajući sve susrete.
Borjan je do sada branio na 300 utakmica, računajući i prijateljske mečeve, i primio 208 golova, uz 152 "klin šita". Kada govorimo o takmičarskim susretima, izjednačio se sa Ratomirom Dujkovićem, i sada je na 266 mečeva, i nalazi se na visokom 10 mestu večne liste. Malo ispred su Miloš Šestić (277), Vladica Popović (291), Rajko Mitić (294), Boško Đurovski (299). Ako ostane do kraja karijere izvesno je da bi mogao da nadmaši Jovana Aćimovića (318), Vladimira Petrovića (33), Boru Kostića (341) i rekordera Dragana Džajića (389).
"Neverovatan osećaj... Odigrati 300 utakmica za Zvezdu je čast i privilegija. Takođe, tu je i Saletov jubilej, postigao je trocifren broj golova... Neverovatan igrač i momak, i želim mu samo da nastavi ovako, te da bude što duže u Zvezdi, kako bi zajedno osvajali titule, duple krune i igrali evropska proleća. Polio sam ga kofom vode, smrzao se, ali mora malo. Šalu na stranu, čestitam mu, samo neka tako nastavi i nema zime za Zvezdu", izjavio je Borjan.
Aleksandar Katai je jedna posebna kategorija igrača, maštar, dribler, kreator, egzekutor koji je u Zvezdi pobeđivao i sebe i svoju retku bolest. U dva Zvezdina mandata , prvom od juna 2015. do avgusta 2016. godine, pa od jula 2020. do danas, na 189 takmičarksih mečeva upisao je 101 golova i 48 asistencija.
Prvi pogodak u crveno-belom dresu postigao je 29. novembra 2014. godine u meču sa OFK Beogradom (2:1), već naredne sezone, bio je zlatna kopačka Superlige i sa 21 golom bio glavni adut Grofa Božovića u osvajanju šampionske titule naše Crvene zvezde. Jedan od najboljih poteza i Zvezde i Kataija bio je povratak na "Marakanu" posle četiri godine jer su dobili i klub i on. Magični golovi, spektakularni driblinzi, asistencije, već tri sezone ostavljaju ga i statistički najboljih igračem Mozzart bet Superlige.
Katai je dakle računajući takmičarske susrete, na 189 mečeva postigao 101 pogodak, a ako u tu računicu dodamo prijateljske utakmice, onda je na 225 duela upisao 113 golova. Na večnoj listi strelaca, računajući samo takmičarske susrete, Katai zauzima deveto mesto u klubu, a prvi ispred njega je Rajko Mitić (109), Darko Pančev je postigao 116, a Bora Kostić rekordnih 230.
Katai se primiče i 100. golu u Superligi Srbije. Do sada ih je postigao 92, osam manje od najefikasnijeg igrača srpskog fudbala od 2006. godine Milana Bojovića, strelca tačno 100 pogodaka.
Među zvanicama su bili Mark Zuckerberg, David Ellison, Scott Bessent, kao i članovi Trumpove porodice. Komentator tokom borbi bio je popularni podkaster Joe Rogan.
FIFA je u budžetu predvidela rekordne prihode za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
09.12.2025 23: 05
Sjajni vezni igrač Crvene zvezde je zbog stanja sa povredama ofanzivaca počeo poslednjih osam utakmica u domaćim takmičenjima
25.11.2025 09: 50
Nekadašnji golman najtrofejnijeg srpskog kluba ima svoje viđenje krize šampiona.
14.09.2025 18: 54
Šampion Srbije deklasirao je ekipe iz Pančeva 7:1 (4:0) u meču 8. kola Mozzart Bet Superlige.
15.08.2025 21: 51
Fudbaleri Crvene zvezde uspeli su da ostvare trijumf od 4:1 (1:0) na gostovanju Mladosti u Lučanima, i tako obavila sjajnu pripremu za plej-of Lige šampiona.
YouTube
pre 8h
YouTube
pre 9h
YouTube
pre 9h
YouTube
pre 10h
pre 1 sat 14: 10
Čukarički pripreme za novi sezonu počinje u sredu 17. marta.
pre 1 sat 14: 01
Klub iz Humske krenuo u ozbiljna pojačanja za narednu sezonu.
pre 1 sat 13: 18
Portugalac potpisuje ugovor do juna 2028. godine uz opciju produžetka za još jednu sezonu.
pre 2 sata 12: 50
Prvi test zakazan je za 24. jun, kada će Železničar pred domaćom publikom ugostiti Zemun i tako otvoriti seriju kontrolnih utakmica.
Ostavite komentar