pre 6 sati 23: 03
Selta slavila na "Bernabeuu" posle 19 godina: Real prvi put ove sezone poražen kod kuće uz tri crvena kartona!
Okončani su današnji mečevi u La Ligi...
Šerif je ponovo u glavnom gradu Srbije, a čini se da je sa dva gola najavio da će ovo biti njegova godina, mada su i ostali u crveno-belom dresu bili izuzetno raspoloženi za igru.
Crvena zvezda je na startu sezone pred domaćim navijačima savladala debitanta u Superligi Srbije, Jedinstvo iz Uba sa 4:0. U glavnoj ulozi bio je napadač Šerif Endijaj, koji je u roku od pet minuta dva puta savladao golmana Jovanovića, kasnije su se u strelce upisali Katai i Duarte.
Crveno-beli su odbranu titule počeli superiorno, baš kako su i završili minulu sezonu. Trener Vladan Milojević, odlučio je da utakmicu počne sa novajlijama Stojićem, Pumom, Lukom Ilićem i Dalasiom, dok su na klupi ostali reprezentativci Spajić i Mijailović.
Sa druge strane nekadašnji reprezentativac Srbije Ivan Radovanović (na večerašnjoj utakmici u protokolu i kao igrač), izveo je najbolje što u ovom trenutku ima, međutim prelazni rok na Ubu još nije gotov.
Već u trećem minutu Crvena zvezda je izvela brzu akciju. Lopta je ubačena na peterac, gde je Luka Ilić bio blizu, ali nije uspeo da zatrese mrežu. Isti igrač bio je u prilici i koji minut kasnije. Driblingom se oslobodio Doderovića, ipak, šutirao je preko gola. Uzvratilo je Jedinstvo u 10. minutu. Miladinović je bio u šansi posle loše reakcije Dalsija, međutim, sa ivice kaznenog šutirao je preko gola.
I onda gol Šerifa za veliku radost navijača na najvećem srpskom stadionu. Igrao se 18. minut, Šerif Endijaj je posle centaršuta Mimovića, odlično iz prve uhvatio loptu na šest-sedam metara od gola i snažno šutirao za - 1:0.
Uhvatili su zalet crveno-beli, dok gosti nisu znali kako da se odbrane od sve češćih napada domaćih. Ponovo je Šerif bio u šansi dva minuta kasnije. Posle greške igrača Jedinstva u iznošenju lopte brzo se ukazala šansa napadaču Zvezde, gađao je dalji ugao, ali i bio malo neprecizan.
Ipak, kazna je stigla u 23. minutu za debitanta u elitnom takmičenju. Opet je Dalsio poslao upotrebljivu loptu iz dubine, sada za Ilića na levo krilo, ovaj je uspeo da ubaci pred gol gde je Šerif ponovo bio precizan - 2:0.
Kontru gostiju zaustavio je Šerif Endijaj faulom nad Miladinovićem pred kaznenim prostorom Zvezde. Daleko se vratio napadač iz Senegala i pokazao izuzetnu upornost da pomogne saigračima iz odbrane.
Do kraja prvog dela imala je Crvena zvezda još nekoliko prilika, ali je Jovanović bio siguran.
Tamo gde su stali u prvom poluvremenu, nastavili su fudbaleri Crvene zvezde i u nastavku utakmice. Igrali su brzo, sigurno samouvereno, pa su već u 52. minutu mogli i do trećeg gola.
Korejac je pretrčao Dimitrića, ušao u kazneni prostor skoro do peterca sa leve strane, uposlio je Kataija, a ovaj je promašio ceo gol. Ipak, iskupio se iskusni vezista minut kasnije. Na dodavanje Hvanga kroz sredinu, lopta je došla do Aleksandra Kataija, koji je precizno šutirao sa 16 metara i pogodio za 3:0.
Nastavili su i posle ovog gola crveno-beli da ređaju šanse. Nisu ih iskoristili Endijaj i Puma, mešutim jeste debitant Duarte u 70. minutu.
Iz prvog kontakta sa loptom na debiju Bruno Duarte se upisao u strelce. Prethodno je Vukašin Jovanović kratko odbio loptu na šut Hvanga, a veliki posao odradio je i mladi Lazar Jovanović. Ipak, akciju je dobro pratio novajlija u crveno-belom, pokupio je odbitak i smestio loptu u mrežu - 4:0.
Do kraja utakmice Crvena zvezda je mogla i do petog gola, ipak, navijači su morali da se zadovolje sa četiri na premijeri.
Beograd
Stadion Rajko Mitić
Sudija: Miloš Milanović
Žuti kartoni: Endijaj - Fereira
Strelci: Endijaj (18, 23), Katai (53), Duarte (69)
Crvena zvezda (4-2-3-1): M.Ilić – Mimović, Điga, Stojić, Rodić – Dalsio, Hvang (od 80. Prucev) – Puma (od 68. Jovanović), L.Ilić (od 46. Šljivić), Katai (od 68. Kanga) – Endijaj (od 68. Duarte).
Jedinstvo Ub (4-4-2): V. Jovanović - Doderović, Radivojević, Sezej, Golubović (od 80. Bošković) - Dimitrić (od 80. Runjajić), Pereira, Miladinović, Stojanović (od 59. Rakić) - Perez (od 86. Perez), Milanović (od 58. Saidov).
Mozzart Bet Superliga Srbije, 1. kolo
petak
Radnički 1923 - Železničar 2:3 (1:3)
/Jovanović 29ag, Mitrović 53ag - Knežević 3, Grgić 15, Romanić 45+3/
Napredak - Partizan 0:1 (0:0)
/Saldanja 90+3/
subota
Crvena zvezda - Jedinstvo 4:0 (2:0)
/Endijaj 18,23, Katai 53, Duarte 70 /
Mladost (L) - OFK Beograd 1:2 (0:0)
/Cvetinović 59, Kahvić 86 p, 90+3/
Čukarički - Radnički (N) 2:0 (2:0)
/Ivanović 31, Cvetković 45/
nedelja
Novi Pazar - Spartak 17.30 (A1P)
TSC - IMT 19.30 (A2P)
Tekstilac - Vojvodina 19.30 (A3P)
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
06.12.2025 18: 31
Gledamo utakmicu po utakmicu, teško je reći da li je lakše ili nije. Svakako, ono što je činjenica je da imamo teške utakmice, a prva pred nama je derbi sa dobrom ekipom kao što je Vojvodina, tako da se spremamo samo za tu utakmicu, rekao je trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević.
05.12.2025 14: 13
Mladi vezista je u oktobru produžio saradnju sa crveno-belima do 2028. godine.
04.12.2025 21: 09
Nakon utakmice, Vladan Milojević je istakao kako je tim imao problema, ali da se pamti pobeda.
04.12.2025 20: 57
Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Čukarički od 19.00 (TV Arena 1 Premium) u odloženoj utakmici šestog kola Mozzart Bet Superlige Srbije.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 6 sati 23: 03
Okončani su današnji mečevi u La Ligi...
pre 7 sati 22: 42
Okončani su današnji mečeviu u francuskoj Ligi 1...
pre 7 sati 22: 40
U sledećem kolu Juventus gostuje Bolonji, dok će Napoli igrati sa Udinezeom.
pre 7 sati 21: 55
Oštre reči čelnika Arisa na poluvremenu solunskog derbija...
Ostavite komentar