Čukarički prestigao Partizan, Marko Docić nepogrešiv iz penala na Čairu

02.04.2023 20:10
Čukarički prestigao Partizan, Marko Docić nepogrešiv iz penala na Čairu MN Press

Sigurna pobeda fudbalera Čukaričkog rezultatom 2:0 na gostovanju niškom Radničkom. Osvojenim bodovima na "Čairu" ekipa sa Banovog brda probila se na treće mesto Mozzart bet Superlige, ispred Partizana.

Levi bek "brđana" Nemanja Tošić iznudio je dva penala za  goste, a Marko Docić ih realizova za siguran trijumf.

Inicijativa Čukaričkog u prvom delu krunisana je vođstvom u 21. minutu. Nakon nabačene lopte sa leve strane u skoku u kaznenom prostoru domaćina našli su se Nemanj Tošić i Nikola Andrić koji je skrivio najstrožu kaznu. Siguran sa 11 metara bio je Marko Docić - 0:1.

Jedanaesti penal protiv Nišlija ove sezone dosuđen je u nadoknadi prvog dela. Ovaj put centaršut je stigao sa desne strane, u vazdušnom duelu Tijeri Etongu faulirao je Tošića, a ponovo siguran egzekutor bio Marko Docić.

Pokušali su domaćini da preokrenu rezultat u nastavku, odličnu akciju izveo je Filip Fraj po desnoj strani, predriblao je dvojicu čuvara, potom proigrao u petercu Miljana Škrbića koji je izblokiran.