Velika tri boda za Vojvodinu: Partizanu presudili njegovi bivši igrači

01.04.2023 22:08
Velika tri boda za Vojvodinu: Partizanu presudili njegovi bivši igrači MN Press

Derbi 28. kola Mozzart Bet Superlige pripao je Vojvodini koja je na stadionu "Karađorđe" trijumfovala nad Partizanom 2:1 (0:0), pa tako nastavila niz od 12 uzastopnih mečeva bez poraza.

Pogotke za "staru damu" postigli su upravo bivši igrači crno-belih, Filip Malbašić i Nemanja Nikolić, dok je utešni gol za Partizan bio delo Danila Pantića.

Vojvodina - Partizan 2:1 (0:0)

Stadion: "Karađorđe"

Sudija: Srđan Jovanović

Strelac: Malbašić u 53. minutu, Nemanja Nikolić u 84. minutu za Vojvodinu, Pantić u 90. minutu za Partizan

Vojvodina: Carević – Jeličić, Traore, Ljubisavljević, Lazarević – Topić, Zukić (od 77. Milosavljević) – Malbašić (od 77. Baraj), U. Nikolić (od 64. Simić), Čumić (od 82. Busnić) – Milošević (od 64. N. Nikolić)

Partizan: Stevanović – Živković, Vujačić, Marković, Urošević – Fejsa, Kolorado (od 60. Pantić) – Menig (od 66. Jevremović), Natho (od 66. Baždar), Jović – Rikardo

Na prvi pogodak čekalo se sve do 53. minuta, kada je Malbašić pogodio za 1:0. Nikola Čumić se odlično oslobodio svojih čuvara na levom boku, a potom ušao unutra i centrirao pred gol Partizana, odakle je Malbašić glavom zatresao mrežu.

Deluje da je prekretnica utakmice mogao da bude 79. minut i šansu koju je imao Samed Baždar. Naime, Radomir Milosavljević je praktično poklonio loptu mladom napadaču na sedam metara od gola, ali on nije uspeo da je realizuje i pet minuta kasnije je usledila kazna.

Prednost je duplirana u 84. minutu, a strelac je bio igrač koji je zamenio Malbašića, Nemanja Nikolić. U ulozi asistenta bio je bivši fudbaler Crvene zvezde, Veljko Simić, a odličnu realizaciju demonstrirao je Nikolić, kada je levom nogom od stativu pogodio za 2:0.

Partizan je do pogotka stigao u 90. minutu preko Danila Pantića. Talentovani vezista je fantastično pogodio iz slobodnog udarca sa 20 metara i Lazar Carević je praktično bio nemoćan.

Ipak, nedovoljno vremena je ostalo crno-belim kako bi pokušali da iz Novog Sada ponesu bar bod, tako da su sva tri ostala Vojvodini.