(KRAJ) Vojvodina - Partizan (2:1): Crno-beli pali u Novom Sadu

01.04.2023 22:00
(KRAJ) Vojvodina - Partizan (2:1): Crno-beli pali u Novom Sadu MN Press

Fudbaleri Vojvodine su na stadionu "Karađorđe" upisali trijumf nad Partizanom 2:1 (0:0) u okviru 28. kola Mozzart Bet Superlige Srbije. Bio je ovo 13 uzastponi meč novosadskog kluba bez poraza.

Vojvodina - Partizan 2:1 (0:0)

Stadion: "Karađorđe"

Sudija: Srđan Jovanović

Strelac: Malbašić u 53. minutu, Nemanja Nikolić u 84. minutu za Vojvodinu, Pantić u 90. minutu za Partizan

Vojvodina: Carević – Jeličić, Traore, Ljubisavljević, Lazarević – Topić, Zukić (od 77. Milosavljević) – Malbašić (od 77. Baraj), U. Nikolić (od 64. Simić), Čumić (od 82. Busnić) – Milošević (od 64. N. Nikolić)

Partizan: Stevanović – Živković, Vujačić, Marković, Urošević – Fejsa, Kolorado (od 60. Pantić) – Menig (od 66. Jevremović), Natho (od 66. Baždar), Jović – Rikardo

Novosadski klub je trenutno petoplasiran sa 47 osvojenih bodova, šest manje od Čukaričkog i sedam od Partizana. Crno-beli su na trećoj poziciji, sa bodom manje od TSC-a, tako da će biti maksimalno motivisani da se vrate na drugo mesto.

Šef stručnog štaba, Vojvodine, Radoslav Batak, je pred ovaj meč istakao da će pokušati da drži protivnika što dalje od gola:

"Pred nama je veliki derbi, znamo dobro ko nam dolazi u goste. Ne bi trebalo trošiti reči na Partizan koji je prezimeo u Evropi i odigrao dobre utakmice u Ligi konferencije. U našem prvenstvu u nekoliko poslednjih utakmica imao je određen pad, ali su u svakoj od njih stvarali šanse po gol protivnika, što znači da imaju individualni kvalitet u fazi napada i ne smemo da im tu ostavljamo mnogo prostora. Moramo da držimo crno-bele što dalje od gola, jer imaju jako dobre individualce u timu", rekao je Batak.

Trener Partizana, Igor Duljaj, istakao je da je normalno to što su sve ekipe dodatno motivisane kada igraju protiv crno-belih:

"Svi koji igraju protiv Partizana, uvek svi imaju veći motiv što je i normalno. Pretpostavljam da agenti dolaze da gledaju, tako i meč ima težinu. Sve je to normalno i tako treba da bude", rekao je Duljaj, pa dodao da se igrački kada ponovo okuplja:

"Vujačić i Saničanin su tu, Natho je tu. I ovi igrači koji su igrali za mladu reprezentaciju nemaju nikakve probleme što se tiče povreda. Dijabate je imao obaveza sa reprezentacijom, ako me pitate da li je ovde - nije", podvukao je Duljaj.

(UŽIVO) Vojvodina - Partizan

01.04.2023. 21:55

90. minut: Gol! Strašan slobodnjak Pantića

Partizan je smanjio zaostatak na 2:0 pogotkom Danila Pantića u 90. minutu. Odlično je šutirao vezista crno-belih i uneo malo neizvesnosti u završnicu.

01.04.2023. 21:49

84. minut: Gol! Nikolić strelac za 2:0

Bivši igrači Partizana su do sada bili strelci za Vojvodinu. Prvi gol postigao je Filip Malbašić, a u drugi Nemanja Nikolić. Veljko Simić je uposlio svog napadača, koji je levom nogom na fantastičan način poslao loptu u mrežu.

01.04.2023. 21:44

79. minut: Baždar propušta Zicer

Komplikovali su defanzivci Vojvodine pred svojim golom pa je grešku napravio Radomir Milosavljević kada je praktično uposlio Sameda Baždara, kome je Lazar Carević odbranio udarac. Bila je ovo najbolja šansa Partizana na meču.

01.04.2023. 21:37

72. minut: Prvi šut u okvir gola za Partizan

Grešku Lazara Carevića iskoristio je Samed Baždar i proigrao Janka Jevremovića. On je centrirao sa desnog boka, nakon čega se lopta odbila do Slobodana Uroševića, koji je šutirao slabijom, desnom nogom, te se Carević lako iskupio.

01.04.2023. 21:27

VIDEO Vojvodina - Partizan 1:0

01.04.2023. 21:18

53. minut: Gol! Malbašić dovodi Vojvodinu u vođstvo

Odlično se Nikola Čumić oslobodio svojih čuvara na levom boku, a potom ušao unutra i centrirao pred gol Partizana, gde se našao Filip Malbašić, koji odličnim trzajem glave pogađa za 1:0.

01.04.2023. 20:55

44. minut: Dobra intervencija Jovića

Talentovani ofanzivac se nekoliko minuta pre isteka prvog poluvremena vratio u odbranu i sjajno reagovao ispred Nikole Čumića i na taj način spasio gol.

01.04.2023. 20:45

VIDEO Odbrane Nemanje Stevanovića

01.04.2023. 20:24

23. minut: Odlične reakcije Stevanovića

Golman Partizana, Nemanja Stevanović, je sredinom prvog poluvremena imao dve fantastične odbrane. Prvo je odbranio udarac Dejana Zukića sa nekih dvadesetak metara, a potom je uspeo da zaustavi i pokušaj Jovana Miloševića iz neposredne blizine.

01.04.2023. 20:14

10. minut: Prilika za Vojvodinu

Defanzivac crno-belih, Igor Vujačić, što su domaći pokušali da iskoriste, ali je Dejan Zukić bio neprecizan, te je glavom loptu poslao preko gola.

01.04.2023. 20:09

1. minut: Meč je počeo

Sudija Srđan Jovanović je dao znak za start meča, a fudbaleri Partizana su izveli početni udarac.

01.04.2023. 19:41

Poznati sastavi

Vojvodina: Carević – Lazarević, Jeličić, Traore, Ljubisavljević – Topić, Zukić – Malbašić, U. Nikolić, Čumić – Milošević.

Partizan: Stevanović – Živković, Vujačić, Marković, Urošević – Fejsa, Kolorado – Menig, Natho, Jović – Rikardo.