Tekstilac minimalnim rezultatom slavio protiv Javora u prvom meču baraža Superlige Srbije

29.05.2024 19:56
Tekstilac je slavio protiv Javora u prvom meču baraža Superlige Srbije Superliga Srbije
Tekstilac je slavio protiv Javora u prvom meču baraža Superlige Srbije

Fudbaleri Tekstilca iz Odžaka su savladali Javor 1:0 (1:0) u prvom meču baraža Mozzart Bet Superlige Srbije.

Domaćin (na papiru) je bolje otvorio meč i u prvih 30 minuta bio opasniji po gol protivnika. To im se isplatilo u 32. minutu kada je glavni arbitar nakon poziva iz VAR sobe dosudio jedanaesterac u njihovu korist. Miroslav Marković je preuzeo odgovornost i šutirao loše, te je Strahinja Manojlović odbranio njegov pokušaj. Ipak, Marković je naleteo na odbijenu loptu i bez problema je smestio u gol.

Drugi deo igre je započeo baš kao i prvi. Javor je veoma lako mogao da ima dva gola minusa, a najbolju šansu je imao Marković u 61. minutu da drugim golom trasira Tekstilac ka trijumfu. Gosti su mogli da stignu i do izjednačenja do kraja, ali nisu iskoristili nijednu od stvorenih šansi.

Revanš u Ivanjici je na programu u ponedeljak 3. juna uz direktan prenost na kanalima TV Arena sport.