pre 2 sata 01: 35
(VIDEO) Ni kultna energija "Pionira" ne može da pomogne OVAKVOM Partizanu
Vreme je za nove promene...
Uprkos seriji očajnih rezultata u plej-ofu Mozzart Bet Superlige Srbije, fudbaleri Partizana još drže drugo mesto na tabeli i na vidiku imaju kvalifikacije za Ligu šampiona, ali ih TSC toliko pritiska da su crno-belima pitanje "života i smrti" meč sa Čukaričkim (18.30, TV Arena 1 Premium) i utakmica protiv Radničkog 1923. (25.maj). Ni njihov prvi od preostalih rivala nije u zavidnijoj situaciji, obzirom na to da se grčevito bori za priliku da se bori za Ligu konferencije.
"Mali" beogradski derbi i bez toga bi privukao pažnju, kao što je to slučaj godinama unazad, a sada je još intrigantniji za javnost i, pre svega, rezultatski i psihološki zahtevniji za same aktere. Pritisak je veliki, a prostora za manevar nema, pa valja očekivati da sve pršti od "trke i tuče" na Banovom brdu.
"Ovo je jedno od finala, kao i prethodnih pet utakmica, koje su za nas bile finala. Idemo da igramo protiv ekipe koja ima pozitivniji skor u odnosu na nas u poslednje vreme. Izgubili smo od njih dva puta prošle sezone, pa smo završili na četvrtom mestu. Ove utakmice su nam bitne i biće nam teško na Brdu koliko mi dozvolimo da nam bude teško. Igramo protiv disciplinovane i dobre ekipe, ali verujem da možemo da napravimo rezultat", izjavio je dan uoči gostovanja Albert Nađ, koji je na trenerskoj klupi Partizana u finišu sezone zamenio smenjenog Igora Duljaja, a sada želi da se domaćinu revanšira za bolna i neretko kobna "oduzimanja" bodova poslednjih sezona.
U poslednjem kolu regularnog dela prvenstva, Čukarički je slavio golom u zadnjem minutu nadoknade (3:2), što dodatno motiviše i hrabri "brđane" pred zadnji sezonski megdan sa timom sa Topčiderskog brda.
"Ne verujem da ćemo odigrati istu utakmicu kao što je to bio slučaj pre mesec dana. Uostalom, svaki meč je priča za sebe, tako će biti i ovoga puta. Svakako da ćemo imati svoje principe igre, ali i Partizan poseduje ekstra kvalitet, a ponekad igrate onoliko koliko vam rival dozvoli. Teško je predvideti kako će se odvijati utakmica, ali je vrlo bitno da imamo odgovor na svaku situaciju... Partizan jeste promenio trenera, ali Albert Nađ je sa mesta pomoćnika došao na poziciju šefa struke. Dugo je u sistemu Partizana, zna kako ovaj tim funkcioniše, zna kako ekipa diše, igrači ga poznaju i verujem da su sa te strane okolnosti vrlo slične", mišljenja je strateg Čukaričkog, Goran Stanić.
Partizan je u prethodnoj rundi SLS prekinuo negativan niz, pobedom protiv lučanske Mladosti (3:0), dok je njegov rival izgubio duel sa TSC-om (0:2). Njegov pomenuti "dželat" takođe danas izlazi na teren, a zanimaju ga samo tri boda protiv lučanske Mladosti (18.30, A2P), jer ekipa Žarka Lazetića jedino tako može da se nada da će navijači kluba Bačke Topole i ovog leta gledati svoje ljubimce u bitkama za elitno evropsko takmičenje.
Mozzart Bet Supeliga Srbije, 6. kolo plej-ofa
četvrtak
Radnički 1923 - Vojvodina 0:0
Napredak - Crvena zvezda 0:4 (0:3)
/Knežević 8, Sremčević 42, 68, Katai 45+1/
petak
Mladost - TSC 18.30 (A2P)
Čukarički - Partizan 18.30 (A1P)
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
15.03.2025 13: 00
Trener crno-beli respektuje Brđane i kvalitet koji imaju.
15.03.2025 11: 55
Trener Čukaričkog smatra da se vidi rad kolege Srđana Blagojevića.
28.10.2024 12: 33
Vezista crno-belih svestan da sadašnjem timu mnogo toga nedostaje da bi ozbiljno mogao da napadne titulu prvaka Srbije.
26.10.2024 17: 10
Dešavanja u derbiju 13. kola fudbalskog prvenstva Srbije možete pratiti u direktnom prenosu na Premijum 1 kanalu i sajtu TV Arena sport.
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 2d
pre 4 sata 23: 50
Fudbaleri Maroka savladali su Nigeriju u polufinalu Afričkog kupa nacija. Nakon što je regularni deo meča okončan bez golova, a potom i produžeci, domaćin je pokazao veću smirenost u izvođenju penala i obezbedio borbu za prestižni trofej.
pre 5 sati 22: 58
Fudbaleri Real Madrida zaista proživljavaju katastrofalnih nedelju dana.
pre 5 sati 22: 56
Prvi od dva londonska derbija u pretposlednjem krugu pomenutog takmičenja pripao gostima.
pre 5 sati 22: 42
Zadovoljni završavaju dan "nerazuri"...
Ostavite komentar