pre 9 minuta 17: 02
Moramo na sve da se pripremimo... : Srđan Blagojević podiže "borbenu gotovost" pred meč sa Radničkim 1923
Trener Partizana zna koliko je težak i zahtevan rival tim iz Kragujevca.
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost u Lučanima rezultatom 1:0 u 34. kolu Mozzartbet Superlige Srbije.
Jedini gol na utakmici postigao je kapiten kluba iz Ljutice Bogdana, Aleksandar Dragović (68').
Početak utakmice je obeležio špalir, koji su domaćini priredili novim šampionima Srbije. Posle toga, Zvezdinom predvodniku na terenu je uručeno cveće kao znak poštovanja za uspeh.
Iako smo pratili spor meč, sa malo dešavanja, nije tako izgledalo na početku. Marko Veličković je veoma dobrim udarcem pokušao da uzdrma Omrija Glazera, ali je silovita lopta završila preko prečke.
MN Press
Do kraja prvog dela, Crvena zvezda je imala inicijativu i pretežno držala loptu u svojim nogama, ali izabranici Vladana Milojevića nisu uspevali da pronađu prostor kroz gusto zbijenu odbranu Lučanaca, postrojenu po veoma lošoj travnatoj podlozi.
Kako je počelo, tako se poluvreme i završilo - šansom Mladosti. Žarko Veličković je uspeo da prihvati loptu u kaznenom prostoru crveno-belih i veoma je snažno šutirao u dobro postavljenog Glazera, od kog se lopta samo odbila.
Drugi deo nije mnogo više obećavao. Čitavih deset minuta nismo videli konkretnu priliku, a Zvezda je samo držala loptu u svojim nogama, ne dopuštajući rivalu da eventualnim hitrim kontranapadima dođe u šansu da prebaci momentum na svoju stranu.
Usled tolikog tihovanja, neočekivano je izgledala prilika iz 58. minuta. Ognjen Mimović je uputio veoma dobru duboku loptu u prostor, koja je omogućila Žan-Filipu Krasou da neometano puca ka golu, bez prepreke između njega i Saše Stamenković. Nekadašnji golman sa "Rajka Mitića" nije mogao da reaguje, ali srećom po njega, momak iz Obale Slonovače je pogodio samo stativu.
Ono što nije pošlo za rukom Krasou, uspelo je Aleksandru Dragoviću deset minuta kasnije. Cntaršut Afrikanca je u kaznenom prostoru dočekao Aleksandar Katai. Lopta se posle udarca glavom odbila od Varjačića i došla do kapitena Zvezde, koji ju lako smestio u mrežu Mladosti.
Do kraja meča, Šerif Endiaje je imao nekoliko prilika da duplira prednost svoje ekipe, ali mu se oba puta isprečio Saša Stamenković, koji je u mnogome zaslužan za "dobar" rezultat svoje ekipe. Na kraju se gol austrijskog reprezentativca pokazao kao presudan.
Mozzart bet Superliga, 34. kolo (plej-of)
Sreda
TSC - Radnički 1923 4:3 (3:0)
/Jovanović 6, Đakovac 10,55, Stojić 15 - Vižđi 61, Gluščević 78, Bukumira 90/
Napredak - Partizan 3:3 (2:1)
/Aleksandar Filipović 6', Aleksa Janković 80', Gajas Zahid 89' - Nebojša Bastajić 26',Andrija Majdevac 51', 19'/
Vojvodina - Čukarički 18.00 (U toku)
Mladost L. - Crvena zvezda 18.30 (U toku)
Ulazak hrvatske zvezde Luke Modrića u vlasničku strukturu Swansea Cityja nije slučajanost, već strateški spoj sportskog instinkta, poslovne znatiželje i globalnog brendiranja.
Puma je tek 2021. ponovo ušla u segment ozbiljnog trčanja i pokušava da nadoknadi zaostatak.
Ova investicija dolazi u trenutku kada platforme za striming kao što su Netflix i Disney+ sve više podstiču nezavisne filmske producente, nudeći globalnoj publici distribuciju njihovih filmova.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
08.05.2024 19: 12
Lep gest kluba iz Lučana.
09.12.2023 17: 58
Nije bilo lako, ali Crvena zvezda je postala apsolutni rekorder po broju uzastopnih utakmica bez poraza na domaćem terenu, a susret sa Mladosti bio je 122. vezani u kome crveno-beli na "Marakani" nisu poraženi. Domaćini su uspeli da nadigraju Lučance 2:1 (1:1) u 18. kolu MozzartBet Superlige Srbije.
08.12.2023 18: 02
Trener prvaka Srbije veruje da su crveno-belči prevazišli period u kom su imali problema sa realizacijom.
11.08.2023 20: 47
Fudbaleri Crvene zvezde nadigrali su u trečem kolu Mozzart Bet Superlige Srbije Mladost iz Lučana sa 4:1 (2:1).
pre 9 minuta 17: 02
Trener Partizana zna koliko je težak i zahtevan rival tim iz Kragujevca.
pre 1 sat 15: 50
Navijači Valjadolida još jednom su samo godiu dana gledali svoj klub u najjačem rangu španskog fudbala, budući da je nakon novog poraza, ovoga puta od Betisa, ovaj tim definitivno izgubio sve šanse da i naredne sezone nastupa u La Ligi.
pre 2 sata 14: 35
Finale Kupa Kralja je na pomolu, a dan pred novo izdanje "El Klasika" sudije su održale tradicionalnu pres konferenciju koja je imala dosta neočekivan obrt.
pre 3 sata 14: 10
Prvi međusobni okršaj ovih ekipa ove sezone je završen pobedom Štutgarta, rezultatom 3:1.
Ostavite komentar